Makarská a okolie, čo vidieť a robiť

# Makarská a okolie, čo vidieť a robiť

Srednja dalmacija

Makarska

Pošalji svoj sadržaj

komentár alebo Upgrade this article, napíš nový. Registrácia sa nevyžaduje

Prinášame vám zoznam najznámejších pamiatok a miest, ktoré je potrebné navštíviť, ak sa nachádzate v meste Makarska alebo v okolitých mestách Makarskej riviéry v južnej Dalmácii a návrhy čo robit v Makarskej alebo kde nájsť apartmány v Makarskej.

Najkrajšie pláže MakarskejGraska pláž Makarska Nočné kluby, reštaurácie a kaviarne. Je to len malá časť ponuky na hlavnej pláži v Makarskej. V samom centre mesta budete naozaj tešiť. Naša pláž miluje mladých a starých. Páry s deťmi sa tu cítia dobre, pretože každý z nich ponúka niečo. Pláž je krásna, ale nechávame vám vyhodnotiť, kedy prídete a uvidíte. Ponúkame všetko, čo ponúkajú svetoznáme pláže. Každodenné prestávky na nočné strany. Na našich plážach je doslova priestor pre každého. Mesto je najviac navštevovaná, ponúka veľa zariadení a je plne vybavená.

 Pláž Ramova Makarska. Jedna z najobľúbenejších pláží v Makarskej je určite táto. Pláž Blace-Ramova sa nachádza na okraji pevniny, takže je pokrytá tromi stranami. Krásna pláž a jasné more sú najkratším popisom pláže. Napriek tomu je tu ešte viac. Krásne zariadený plážový bar, lehátka a slnečníky. Táto pláž, aj keď v Makarskej, nám pripomína tropickú pláž, ktorú vidíme len vo filmoch. Pláž je tvorená menšími balvanmi, má príjemné a čisté more, ktoré je tiež príjemne teplé.

 Nugal Makarska Beach Okrem všetkých pláží v Makarskej, pláž Nugal má trochu odlišných hostí. Jedná sa o nudistická pláž, ktorá je na mapách označená ako FKK, je oddelená a skrytá od zvedavých názorov, považovaná za najkrajšiu nudistickú pláž na Jadrane. Krásne kamienkové pláže skryté medzi útesmi s borovicami v pozadí. Pláž ponúka hosťom potrebnú intimitu, pokoj a ticho. Tu prichádzajú ľudia s davom nad hlavou, človek, ktorý chce odpočívať a slobodný duch. Nugal je možno najznámejšou plážou pre nudistov v Makarskej.

 Národný park Mljet bol vyhlásený 11. novembra 1960 a jeho povrch pokrýva severozápadnú časť ostrova Mljet a okolitú časť mora.

NP Mljet je prvý inštitucionálny pokus o ochranu pôvodného ekosystému na Jadrane.

Park s jeho povrchom pokrýva západnú tretinu ostrova Mljet. Hranice parku prichádzajú z oblasti Blackbird do najhlbšieho bodu ostrova Cape Goli. Niektoré národné parky zahŕňajú Polače (hlavný turistický a turistický prístav), Goveđari (najstaršia dedina na jazere), Soline (malé miesto pri vchode do Veľkého jazera) a Priština (pošta a národný park) a Pomena (jediný hotel na ostrove).Makarské malachitské múzeum františkánskeho kláštora v Makarskej bolo založené v roku 1963. Brilantný je Jure Radic.

Múzeum dnes môže diktovať veľmi atraktívne prostredie morských slimákov a mäkkýšov, ktoré žijú na Jadrane a na moriach sveta. Dnes je naše múzeum najznámejším turistickým miestom s zbierkou Malachi v Chorvátsku. Spolu s bohatou malachovou zbierkou Jura Radicovej sa v múzeu nachádza aj veľmi cenná bylina rastlín - druh žijúci v Biokove hore a ďalšia menšia paleontologická zbierka.

 Múzeum krabov a mäkkýšov. Ak ste prišli do Makarskej, dôrazne odporúčame navštíviť múzeum Ryby a krab "Adriana", ktoré je vítané navštíviť hostí z celého sveta.

Múzeum je exponované druhmi, ktoré obývajú Jadran, čo je skvelá príležitosť zoznámiť sa s podmorským svetom modrej hĺbky nášho mora.Omiš Nachádza sa v ústí rieky Cetina, iba 21 km južne od Splitu, ktorá je vzdialená 25 kilometrov. Omiš je mesto so špeciálnym, veľmi priaznivým postavením, ktoré mu umožnilo brániť sa pred útokom počas histórie a dnes ponúka veľa pre cestovný ruch a rozvoj mesta vo všeobecnosti.

Rafting na kaňone Cetina v Omiši je určite najväčšou turistickou atrakciou dnes. Samozrejmosťou je aj letná turistika, kúpanie na plážach mesta a vychutnávanie reštaurácií, ale dobrodruhovia rafting na Cetinskom kaňone jednoducho radi. Adrenalínový šport priťahuje veľa z celého sveta.

Prírodný park Biokovo je jedným z najznámejších prírodných parkov v Chorvátsku. V Chorvátskej republike máme zaregistrovaných 11 prírodných parkov a jeden prírodný park Biokovo. Hranice tohto parku zahŕňajú územie toho istého horského pohoria - Biokovo. Biokovo sa vyznačuje osobitným krasovým reliéfom a zachováva sa v prirodzenom izolovanom prostredí. V parku sú jaskyne a skaly, ktoré sú mimoriadne zaujímavé pre prieskumníkov a dobrodruhov, ktorí milujú prírodu.

BiokovoNajkrajšie pláže na Makarskej riviérePláž Podraće je malá krásna zátoka obklopená skalami v Brele, ktorá sa nachádza pod rovnakou cestou v Brela. Jedná sa o kamienkovú pláž s miernym prístupom k moru. Je to jedna z najznámejších pláží v tejto časti nášho pobrežia.

 Pláž Punta Rata je jedným z najkrajších na Makarskej riviére a určite medzi najznámejšie pláže. To sú dosť dôvody na návštevu tejto pláže pri prvej príležitosti. Ak ste sa rozhodli prísť do malého mestečka Brela, trochu na sever od Makarskej, určite prídete na túto pláž, aby ste mohli vidieť z prvej ruky, akú pláž píšeme. Mnohé svetové portály nastavujú túto pláž a dávajú ju na zoznam najkrajších pláží na svete. Nie je to len naše, možno subjektívne myslenie, ale je to svetová záležitosť.

Hlavná pláž Baška Voda si určite zaslúži svoje meno. Nachádza sa pozdĺž miestneho prístavu, ktorý je jednou z najlepšie vybavených pláží v tejto časti pobrežia Jadranského mora. Samotný výhľad na pláž je dosť, aby ukázal popularitu tohto miesta. Baska Voda zo sezóny v sezóne naďalej rastie. Veľké množstvo turistov každoročne navštívi malé miesto, ale počet nových turistov sa neustále zvyšuje.

 Oseka Baška Beach Rovnako ako väčšina pláží, ktoré tvoria Makarskú riviéru, táto pláž je z jemného bielych štrkov. More má osobitné odtiene modrej, špecifické pre túto časť pobrežia. Za plážami sa rozrástli veľké zelené stromy, medzi ktorými bola postavená kaviareň. Ponuka osviežujúcich nápojov na úrovni je, aj keď samotná pláž je izolovaná. Tu nie sú veľké davy, ale nie ste znova sami. Je to skvelé miesto na odpočinok v tichu.

 Pláž Bratuš Baška Voda Táto pláž sa nachádza na malom mieste Bratuš. Je to rovnaké meno ako jediné miesto a pred apartmánovým komplexom je pláž. Ak ste hosťom niekto z nich, určite sa budete tešiť na krásne a teplé more, kamienkové pláže a príjemný pokoj. Zvuk vlny je počuť len tu, s výnimkou detskej hry, keď hrajú.

 Tučepi sú na našom pobreží mimoriadne miesto, ktoré je plne orientované na turistiku a každoročne hostí veľké množstvo ľudí z celého sveta. Pláž v centre tohto mestečka je výnimočná. Krásne zdobená pláž je vybavená všetkým, čo môžu hostia potrebovať. Budeme obsahovať sprchy, prestavané kabíny, sedadlá a veľkú promenádu pozdĺž celej pláže. Hostia prichádzajú z celého sveta a my môžeme bezpečne povedať, že sú veľmi spokojní.

 Pláž Podgora Garma Ak idete z Tučepa do Podgory, prejdete pred plážou Garma pred vstupom. Pláž je super vyzdobená, na ňom nie je žiadny dav a prezentuje aj stravovacie zariadenie - Bistro Luce. Nebojte sa zaparkovať svoje auto alebo motorku, tak si zaplávajte alebo si vychutnajte chutný kúsok. Z bistro máte otvorený výhľad na pláž a more v diaľke. Terasa objektu je v tieni, takže jedlo bude úplne príjemné.

 Hlavná pláž Podgora Pláž sa nachádza v centre mesta Podgora, je krásne zdobená a bohatá ponuka. Malé miesto ponúka veľa. Hostia budú vítaní s veľkým výberom zábavných zariadení, kaviarní a bohatou kuchyňou v miestnych reštauráciách. V detskom ihrisku sa nachádza vodný park na morskom dne a dospelí si môžu vychutnať slnko na kamienkovej pláži, ktorú postrieka čisté a mierne teplé more. Turistická stezka nad plážou je v prírodnom odtieni a je vhodná pre príjemné každodenné prechádzky.

Najkrajšie pláže Južnej DalmáciePláž Vučine Peljesac. Okrem miesta Žuljana na polostrove Pelješac sa nachádza veľká pláž pod borovicovým lesom - pláž Vučine. Pláž je izolovaná, je z piesku a je ukrytá v prírodnom odtieni vysokých borovíc. Je to skvelé pre každého, kto má rád stráviť zvyšok v pokoji, mimo veľké davy a hluk. More je pokojné, príjemne teplo a prístupné po celej dĺžke pláže. Plićak je skvelé miesto pre detské hry, ako aj pre príležitostné chladenie z horúceho letného slnka. Keď sa však slnko príliš zahrieva, stačí, aby ste na pár krokov vytiahli do tieňa. Príďte na túto pláž, relaxujte a vychutnajte si prirodzené zvuky.

 Proizd Korčula. Ostrov Proizd je malý ostrov menší ako jeden štvorcový kilometer na severozápade Korčuly vzdialený 4 km od mesta Korčula. Na ostrove je iba jedna reštaurácia na južnej strane a niekoľko krásnych zátok s krištáľovo čistým morom. Jedna z zátok, Donji Bili Bok, je určená pre naturistov a má značku FKK. Ostrov roku 2007 bol Chorvátskou agentúrou pre cestovný ruch vybraný ako "pláž roka" a britský Daily Telegraf ju zaradil medzi päť najkrajších pláží na Jadrane.

 Pláž Pasjača alebo stará skala Pasjača je miesto, ktoré je zdanlivo neatraktívne, ale stále môže prísť a vychutnať si ju. Kto miluje prírodné prostredie, trochu súkromia a menej davov, nechajte ho prísť na našu pláž a užiť si dovolenku. Pláž je veľmi izolovaná, ale stále má malú chodcovú cestu. Zaujímavé je, že jedna časť cesty vstupuje do skál cez tunel a opäť končí na strmých útesoch okolo pláže. Keď prídete na pláž, budete privítaní malým kamienkom a krásnym morom.

 Pláž Divne Pelješac. Na severnej strane polostrova sa nachádza Divna na rovnakej pláži. V prednej časti pláže je ostrov s výhľadom na more, rovnako ako jachtu zakotvená v jeho blízkosti. Pláž sa dostanete z Duby, alebo inej malej osady na Peljesac - Donja Vrućica. V blízkosti tejto krásnej pláže sa nachádza rovnaký názov tábor a kaviareň, ktorá vás poteší osviežujúcim nápojom.

 Saplunara Mljet. Na východnej strane ostrova Mljet, v strede veľkej zátoky Saplunara, sa nachádza krásna piesočnatá pláž lemovaná hustými borovicovými lesmi rozdelenou na dve časti pláže - veľkú a malú pláž Saplunara. Väčšia pláž sa nachádza na severe. Kvôli nedotknutej prírode a čistote mora na pláži, "modrej vlajky". Pláže sú piesočnaté a mimoriadne plytké. Pre všetkých plavcov, ktorí sa chcú skrývať od slnka, je hustý borovicový les, ktorý poskytuje všetkým tieň. Na pláži si môžete zapožičať slnečníky a lehátka, a tam je ihrisko na plážový volejbal.

 Pláž Kremen Pelješac. Potok je malá štrková pláž s jemným prístupom k moru. Je to čiastočne v tieni, v závislosti od veku dňa, čo je pre niektorých hostí obzvlášť vhodné. Chilly je prírodný, s vysokými borovicami nad plážou, rovnako ako skaly, ktoré plávajú na oboch stranách.

 Veli žal Dubavica. Pláž Veľká pláž - Veli Žal, ako ju nazývajú miestni obyvatelia, je veľmi populárna a cenovo dostupná pláž. Pláž je priestranná, z hlbších kamenných kameňov, čistá v prírodnom prostredí. Aj keď je vzdialený od rezortu, máte pláž na pláži, ktorá rozveselí všetkých hostí. Môžete si prenajať slnečník alebo slnečník a keď sa vaše slnko stane príliš silným, už ste v stinnom bare s niekoľkými schodmi a vychutnajte si výhľad na more. K dispozícii je prestavba na pláži a hneď vedľa pláže je veľké parkovisko pre osobné autá alebo kempingy. Nezabudnite navštíviť túto pláž. Nebudú vás sklamať obsahom alebo krásou.

 Najkrajšie pláže v okolí MakarskejPláž Zlatni rat Bol Brač. Táto pláž je určite najznámejšia na celom ostrove a je jedným z najznámejších v Chorvátsku. Pláž Zlatni Rat je osobitná pre svoju postavu, najmä ak je zobrazená zo vzduchu. Je ochrannou známkou chorvátskeho cestovného ruchu a je hlavným detailom mnohých brožúr alebo pohľadníc. Je to samozrejme obľúbené a veľmi dobre vybavené. Pláž má všetko, čo potrebuje. K prebudovaným záchrancom, ktorí sa starajú o bezpečnosť plavca, sa nachádzajú kabíny, sprchy a eskorty.

 Stiniva Vis Pláž Vis Ostrov je možno najviac pôsobivá pláž v zátoke Stiniva. Je to veľmi obľúbené, hlavne kvôli vzhľadu a skalám, ktoré obklopujú túto pláž. Je málo povedať, že skaly sú nedostupné. Keď sa pozriete na fotky, pochopíte, čo máme na mysli. Napriek tomu na pláži Stiniva prichádzajú ľudia, ktorí majú lezenie na týchto vysokých a strmých útesoch. Adrenalín je šport pre zriedkavé, dobre vyškolené a odvážne, aby urobili niečo také.

 Lučišća bay beach Hvar je krásna zátoka, ktorá sa nachádza asi dva kilometre severne od Svety Nedjelja na ostrove Hvar. Pláž je veľmi malá a nedá sa ubytovať veľkým počtom ľudí, ale našťastie je veľmi ťažké dosiahnuť, väčšinou nie je zaplavená. Je nevyhnutné prejsť na pláž z Veľkej nedeľu.

Pláž Malá Luka Omiš. Ak opustíte Omiš, v mieste Stanići, uvidíte túto krásnu pláž s názvom Malá Luka. Je ukrytý v prírodnej zeleni a krásne zdobený kamennými múrmi. Little Port je pláž, na ktorú strávite deň. Má prirodzený odtieň, krásne a čisté more a hlboké štrk. Vezmite so sebou všetko, čo potrebujete, pretože keď prídete na túto pláž, je ťažké odísť, kým je slnko. Aj keď je pláž na pláži, chráňte ju pomocou opaľovacích krémov

Okolie mesta MakarskaKatedrála Trogir je jedným z najznámejších trogirských pamiatok a je zapísaná na zozname chránených miest svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Na tejto budove sú viditeľné štýly od románov až po barok, v nej sú cenné umelecké diela. Samozrejme, myslíme na katedrálu svätého Patrika. Lawrence.

TrogirV chránenom historickom centre Trogiru sa nachádza množstvo pamiatok, z ktorých jedna je určite veža Kamenlergo. Veža bola postavená v 15. storočí a Marin Radoj je zodpovedný za jej výstavbu. Kedysi to bola vojenská pevnosť a dnes bola prestavaná na javisko pre letné koncerty a predstavenia. Zhora je nádherný výhľad na romantickú atmosféru minulosti. Bol rád, že je navštevovaný a každý rád príde vidieť starú stenu veže.

Omiš Nachádza sa v ústí rieky Cetina, iba 21 km južne od Splitu, ktorá je vzdialená 25 kilometrov. Omiš je mesto so špeciálnym, veľmi priaznivým postavením, ktoré mu umožnilo brániť sa pred útokom počas histórie a dnes ponúka veľa pre cestovný ruch a rozvoj mesta vo všeobecnosti.


Privatni smještaj direktno od vlasnika na www.SMJESTAJ.com.hr/trazi
Prati nas na facebooku za više članaka o Hrvatskoj. Podijeli ovaj članak klikom na gumbe desno. Hvala
  Upgrade this article

Bio si na ovom mjestu? Podijeli s nama svoja iskustva ili fotografije.
Napiši svoju verziju članka. Nagrađujemo vlasnike apartmana.

Pišete kao gost. Registrirajte se ili prijavite i potpišite vaš tekst sa vašim imenom ili nickom i zadržite opciju editiranja unosa u bilo koje vrijeme.
Ako ste vlasnik apartmana koji je oglašen na rezerviraj.hr, link prema vašem oglasu će biti ispod teksta koji unosite kao nagrada za vaš trud.
Gost
odaberi sliku sa računala