Pelješac Chorvátsko - najkrajšie pláže

# Pelješac Chorvátsko - najkrajšie pláže

Južna dalmacija

Trpanj

Pošalji svoj sadržaj

komentár alebo Upgrade this article, napíš nový. Registrácia sa nevyžaduje

Ponúkame vám zoznam najkrajších pláží na polostrove Pelješac s veľkým počtom obrázkov pre každú pláž, popis a umiestnenie. Viac informácií o každej pláži nájdete kliknutím na odkaz pod fotografiami každej pláže.

Pláže na Pelješac, zaradené do krásy
 Pláž Vučine, Žuljana - Táto krásna pláž je jednou z najkrajších na Pelješac, ktorá je z piesku a je ukrytá v prírodnom tieňe vysokých borovic. Je to skvelé pre každého, kto miluje stráviť zvyšok v pokoji, z veľkých davov a hluku. More je pokojné, príjemne teplé a prístupné po celej dĺžke pláže. Plićak je výborným miestom pre detské hry, ako aj príležitostné chladenie z horúceho letného slnka. Keď sa však slnko príliš zahreje, stačí, aby ste ho vytiahli v tieni v niekoľkých krokoch. Príďte na túto pláž, relaxujte a vychutnajte si prirodzené zvuky.

 Krásna piesočná zátoka Prapratno sa nachádza 3 km západne od mesta Ston. To je potom jeden z najkrajších zátok na polostrove Pelješac s piesočnou plážou obklopenou borovicovými lesmi a tyrkysovými vodami. Pláž je cez lesné cesty. Kvôli svojej kráse je pláž jednou z najnavštevovanejších letných mesiacov a je obľúbená najmä medzi rodinami s deťmi kvôli skalu a miernym vstupom do mora.

 Na severnej strane polostrova leží v zátoke Divna pláž s rovnakým názvom. V prednej časti pláže sa nachádza ostrov s výhľadom na more, ako aj ukotvené jachty v jeho blízkosti. Pláž sa dostanete z Duby, alebo inej malej osady na polostrove Pelješac - Donja Vrućica. V blízkosti tejto krásnej pláže sa nachádza rovnaký názov tábora, a kaviareň, ktorá vás poteší s osviežujúcou ponukou nápojov. Pláž je kamienková, pomerne priestranná as miernym prístupom k moru. Niektoré menšie časti pláže majú prirodzený odtieň, ale väčšinou kamienky sú neustále ovplyvňované slnečnými lúčmi.

 Pláž Kremena Žuljana Pelješac - Kvintet je malá kamienková pláž s miernym prístupom k moru. Je to čiastočne v tieni, v závislosti od veku dňa, čo je pre niektorých hostí mimoriadne vhodné. Chilly je prírodný, s vysokými borovicami nad plážou, rovnako ako skaly, ktoré plávajú na oboch stranách.

 Pláž Duba Pelješac - Pre túto pláž mnohí tvrdia, že patria medzi najkrajšie na Pelješac. Nemáme dôvod veriť inak, najmä ak sa pozeráme na fotografie pláže a hostia, ktorí sa jej tešia. Pláž Duba sa nachádza na severnej strane polostrova Pelješac, v Dubove. Pebble je táto pláž, veľmi priestranná a čistá. Prístup k moru je mierny, vhodný pre detskú hru a tých, ktorí plavajú menej ťažko. Na pláži nie je žiadny odtieň, takže by bolo pekné vziať si slnečník a chráňte ho pomocou opaľovacích krémov. Pláž je obklopená nízkou zeleňou. Je to skvelý kontrast k bielym teplým kamienkam a mierne nazelenalým odtieňom pokojného mora.

 Grdni Do Žuljana je krásna kamienková pláž s tyrkysovými vodami, obklopená skalami, severne od Žuljany na polostrove Pelješac. Pláž je najčastejšie používaným naturistom, hoci nie je oficiálne nudistická, ale je tiež uvedená v Mapách Google ako FKK. Na pláž sa dá dostať loďou alebo pozemnou cestou z Žulje. Parkovisko môžete zaparkovať asi 100m od pláže, odkiaľ chodíte pešo na strmé chodníky. V okolí Žuljany sa nachádza množstvo pokojných pláží, ktoré často používajú naturisti, takže si nájdete pekné tiché miesto pre seba v nedotknutej prírode.

 Pláž v Žuljane je kamienková s pieskom. Je to priestranné a veľmi obľúbené. Plážoví hostia sú väčšinou z okolitých apartmánov, ale prichádzajú aj z iných miest. Pláž je dynamická, s množstvom zábavy a zábavy. K dispozícii je tiež malý prístav v blízkosti pláže, ktorý je vyzdobený loďami a loďami. Je to pekná pláž pre deti a tých, ktorí plávajú menej ťažko. More je plytké a až niekoľko metrov od brehu, len pre picigin, ak ho niekto chce. Okolo pláže sú reštaurácie a kaviarne. Ponuka jedál a nápojov je bohatá, pestrá a samozrejme najvyššia. Keď plávate a opaľujete, ponorte sa a urobte pokojnú prechádzku v budove.

 Vrila Beach - Trochu mimo stredisko Trpanj je krásna pláž, vedľa ktorej sa nachádza tábor Vrila. Kamienková pláž je zdobená ramienami paliem a zeleňou okolo nej. Vpredu je výhľad na pokojné more s rôznymi modrými odtieňmi. Väčšinu z našich pláží navštevujú hostia blízkeho tábora, ale ostatní hostia prichádzajú z neďalekého apartmánu. Je veľmi priestranný a pohodlný na celodenný pobyt ako pre páry, tak pre rodiny s deťmi.

 V meste Trpanj, vedľa prístavu je pláž Pozora. Je to krásna kamienková pláž, ktorá sa nachádza v tieni borovíc a paliem. Na pláži máte sprchy, rovnako ako prestavné kabíny. Je tiež prístupný s miernym prístupom k moru. Pláž je veľmi obľúbená počas dňa, rovnako ako večer, pretože je obklopená promenádou. V bezprostrednej blízkosti sa nachádza hotel, ako aj sprievodné stravovacie zariadenia. Tu máte všetko, čo budete potrebovať.

 Pláž Dingač Trstenik - Malá pláž sa nachádza medzi osadami Trstenik a Podobuče na Pelješci. Je to štrkovitá, oplotená skalou a je veľmi obľúbená. Ak sa pozriete na naše fotky, budete jasné, o čo je to obľúbené miesto pre mnohých. Choďte po pláži na betónové schody, kde nájdete teplú štrk. More je krištáľovo čisté, svetlo modré s jemnými odtieňmi zelene. Morská podlaha odráža slnečné svetlo, takže farby sú ešte výraznejšie. Pláž je chránená pred rezortom, ale reštaurácie a kaviarne sú blízko a ľahko dostupné. Zmeňte sa na niektoré z nich, a tak sa tešte na zvyšok dňa.

 Škamp Beach - Malá Škamp pláž sa nachádza v blízkosti Trstenik. Je to štrk a veľmi dobre zdobený. Vedľa pláže je malý mol, postavený z dreva, a pekne zariadená reštaurácia. Ak ste hosťom tejto pláže, keď máte hlad, určite sa rozhodnete pre niektoré ryby špeciality. Ponuka jedál je kvalitná, domáca a predovšetkým veľmi chutná. More je krištáľovo čisté, čisté a príjemné teplo. Tešíme sa na váš príchod.

Pláž Lapus Lovište - táto pláž sa nachádza v meste Lovište, Pelješac, hneď vedľa kempu Lupus. Je kamienkovo, v niektorých častiach zdobené betónovými platňami, ktoré sú pokryté kameňom. Tam je nejaký tieň na pláži, ale to nebude stačiť pre väčšinu plavcov. Najlepšie je dať so sebou opaľovací krém alebo opaľovací krém. Ak ste hosťom kempingu, nebude to problém, pretože je to všetko na dosah ruky. Kemp je v blízkosti mora, pár metrov od pláže, je dobre chránený a prevažne v tieni. Pohľad z pláže je krásny, zdobený malými jachtami a rybárskymi člnmi.
Privatni smještaj direktno od vlasnika na www.SMJESTAJ.com.hr/trazi
Prati nas na facebooku za više članaka o Hrvatskoj. Podijeli ovaj članak klikom na gumbe desno. Hvala
  Upgrade this article

Bio si na ovom mjestu? Podijeli s nama svoja iskustva ili fotografije.
Napiši svoju verziju članka. Nagrađujemo vlasnike apartmana.

Pišete kao gost. Registrirajte se ili prijavite i potpišite vaš tekst sa vašim imenom ili nickom i zadržite opciju editiranja unosa u bilo koje vrijeme.
Ako ste vlasnik apartmana koji je oglašen na rezerviraj.hr, link prema vašem oglasu će biti ispod teksta koji unosite kao nagrada za vaš trud.
Gost
odaberi sliku sa računala