Najkrajšie pláže na ostrove Korčula Chorvátsko

# Najkrajšie pláže na ostrove Korčula Chorvátsko

Južna dalmacija

Korčula (otok)

Pošalji svoj sadržaj

komentár alebo Upgrade this article, napíš nový. Registrácia sa nevyžaduje

Prinášame vám zoznam najkrajších pláží na ostrove Korčula s veľkým počtom obrázkov pre každú pláž, popis a umiestnenie. Viac informácií o každej pláži nájdete kliknutím na odkaz pod fotografiami každej pláže.

Pláže na Korčule usporiadané podľa krásy
 Pláž Samograd Bay sa nachádza na severovýchodnej strane ostrova Korčula neďaleko mesta Racisce len 500 metrov od zálivu Vaja. Táto krásna štrková zástavka je spojená cestou s Racisce, z ktorej je vzdialená asi 2 km. Cesta k pláži je úzka a skalnatá a môže vytvoriť malý problém, ale táto krásna pláž stojí za námahu, ideálne miesto pre každého, kto hľadá pokoj v nedotknutej prírode.

 Proizd je malý ostrov menší ako jeden štvorcový kilometer na severozápade Korčuly vzdialený 4 km od Korčuly. Na ostrove je na južnej strane iba jedna reštaurácia a niekoľko krásnych zátok s krištáľovo čistým morom. Jedna z zátok, Donji Bili Bok, je pre naturistov a má značku FKK. Ostrov roku 2007 bol Chorvátskou agentúrou pre cestovný ruch vybraný ako "pláž roka" a britský Daily Telegraf ho zaradil medzi päť najkrajších pláží na Jadrane.

 Pláž Vaja sa nachádza na severovýchodnej strane ostrova Korčula v blízkosti mesta Racisce. Pláž vedie na pláž spájajúcu Račišće a štrkovú zátoku Vaja, ktorá je vzdialená 10 minút od centra. Smerovanie na pláž nie je úplne jednoduché, pretože to má strmú časť cez skaly, ale krása tejto zátoky si určite zaslúži malú námahu.

 Pláž Bačva, Pupnat Korčula - Táto pláž sa nachádza v malej odľahlej zátoke na južnom pobreží ostrova Korčula, v blízkosti Pupnati Luka, asi 13 km od mesta Korčula, tesne pred vchodom do obce Pupnat. Krásna štrkovitá pláž je jednou z najkrajších pláží na ostrove Korčula. Na pláži sa dostanete asi kilometer dlhá, úzka navíjacia cesta na ceste D118.

 Pláž Vela Pržina sa nachádza na južnej strane ostrova Korčula v meste Lumbarda a patrí medzi najkrajšie pláže na ostrove. Pláž je piesočnatá s plytkým dnom, takže je vhodná pre rodiny s deťmi. Pržina stojí pred otvoreným morom s výhľadom na ostrov Lastovo a národný park Mljet. K dispozícii je tiež malý bar na pláži, tiež nazývaný Pržina, k dispozícii je tiež rýchle občerstvenie, toaleta, ležadlá a parkovisko pri pláži.

 Pláž Samograd Bay sa nachádza na severovýchodnej strane ostrova Korčula v obci Babina. Je to krásna malá zátoka vedľa hotela Alavia. Pláž je v pomerne neobývanej časti ostrova, prvé osady sú niekoľko kilometrov od mesta Prigradica na severe a racisce na juhu, takže na pláži ani počas sezóny nie je príliš veľa davov.

Pláž Istruga je malá piesočnatá pláž nachádzajúca sa v zátoke s rovnakým názvom v Brne na ostrove Korčula. Základňa pláže je vyrobená z bahna, ktoré sa považuje za liečivé, toľko pochádza zo zdravotných dôvodov. Pláž je mimoriadne plytká a obklopená 3 stranami borovicovými lesmi, čo ju veľmi obľúbuje. V blízkosti pláže sa nachádza športové a rekreačné centrum s dvoma tenisovými kurtmi, plaveckým dvorom, plážovým volejbalom a stolnými stolmi. Môžete sa pozrieť na zvyšok ponuky v Brne, ktorá je pár sto metrov od pláže.

 Veľké a malé hlúpe ostrovy Okrem ostrovov Korčula - Stupe sú ostrovy vo východnej časti súostrovia Korčula, na polceste medzi Pelješacom a Korčulou a sú obľúbenou destináciou pre naturistov. Veľký ostrov Stupa je v najširšej časti svojej dĺžky len 100 metrov a je oveľa väčší ako Malý Stupa. Na väčších ostrovoch nájdete krčmičku, kde si môžete vychutnať autentické jedlá a nápoje. Malý ostrov je takmer úplne skalnatý a je ideálny na skákanie do mora. Väčší ostrov má malú kamienkovú pláž a niekoľko veľkých hladkých povrchov vhodných na opaľovanie. Pláž na severnom pobreží ostrova má výhľad na kanál, Orebič a Pelješac.

 Badija je najväčší ostrov v blízkosti Korčuly, ktorý sa nachádza na južnej strane mesta Lumbarda, iba 15 minút jazdy lodí od Korčuly. Linky na člne sú pravidelné a časté a môžete tiež prísť vlastnou loďou a preskúmať veľa skrytých miest pozdĺž pobrežia. Badija je obľúbeným rekreačným miestom pre hostí z Korčuly a ideálnym miestom na oddych v prírode a čistom mori. Ostrov je známy krásnym františkánskym kláštorom Nanebovzatia Panny Márie, ktorý je v službách cestovného ruchu, aby si tam mohol prenajať izby. (viac na badija.hr). Spolu s kláštorom je jediným staviteľom na ostrove rezidenčný a kaviareň pri pobreží.

 


Privatni smještaj direktno od vlasnika na www.SMJESTAJ.com.hr/trazi
Prati nas na facebooku za više članaka o Hrvatskoj. Podijeli ovaj članak klikom na gumbe desno. Hvala
  Upgrade this article

Bio si na ovom mjestu? Podijeli s nama svoja iskustva ili fotografije.
Napiši svoju verziju članka. Nagrađujemo vlasnike apartmana.

Pišete kao gost. Registrirajte se ili prijavite i potpišite vaš tekst sa vašim imenom ili nickom i zadržite opciju editiranja unosa u bilo koje vrijeme.
Ako ste vlasnik apartmana koji je oglašen na rezerviraj.hr, link prema vašem oglasu će biti ispod teksta koji unosite kao nagrada za vaš trud.
Gost
odaberi sliku sa računala