Ideálna teplota mora a bazén na kúpanie

# Ideálna teplota mora a bazén na kúpanie

Pošalji svoj sadržaj

komentár alebo Upgrade this article, napíš nový. Registrácia sa nevyžaduje
článok
Lokácie
18.06.2018. 11:53 dodajeRezerviraj.hr

Pravdepodobne budete mať veľa času pri pohľade na to, ako niektorí športovci, ako je Ivica Kostelic, Mirko Filipovic alebo ponoru v zamrznutých jazerách a budete sa diviť, ako je to možné, ak sa môžeme dostať vás. Niektorí ľudia môžu tolerovať oveľa chladnejšie teploty ako iné. Ľudia sa dokonca aklimatizujú na kúpanie v Arktíde na krátky čas. Ale neskúšajte to v žiadnom prípade. Špičkoví atléti a ľudia, ktorí sa postupne pripravujú na takéto podmienky, si ich môžu vziať na niekoľko minút, pre zvyšok by bolo pravdepodobne rýchle a bolestivé smrť.

Studená voda môže zabiť za menej ako minútu. Je to vlastne tak nebezpečné zabiť ľudí na niekoľko sekúnd, niekedy dokonca predtým, než sa vznášajú na povrchu. Po dvoch hodinách pri teplote vody 15 ° C sa vaše riziko omdlenia a umierania zvýši na 50%. Keď je voda studená, vaše telo pošle viac krvi do svojho jadra - od svalov vo vašich končatinách, ktoré používate na kúpanie. Môžete si vziať studenú vodu viac času pri nosení obleku a čiapky. Napríklad americký triatlon umožňuje súťažiacim nosiť mokrý oblek vo vode, ktorý je chladnejší ako 25 stupňov. Nižšie vidíte index teploty kúpania v mori.

Teplota vody v bazénoch a pre športovcovSvetová zdravotnícka organizácia navrhuje špecifickú teplotu vody v bazéne. Mladšie deti a staršie osoby zvyčajne potrebujú teplejšiu teplotu 28 až 34 stupňov a pohodlná teplota bazéna je 27 až 31 stupňov. Ak plávate ako športovec, odporúčame chladné teploty 25 až 28 stupňov.Temperatura mora za kupanje

Londýnsky olympijský bazén 2012 vyvolal niekoľko otázok, keď letné teplo spôsobilo teplotu bazéna na úrovni 32 stupňov Celzia.

Pre rýchlosť plávania sú optimálne mierne teplejšie teploty, keď sú teploty bazéna teplejšie, čo umožňuje športovým organizáciám vykonávať maximálnu výdrž bez toho, aby spôsobili otrasy systému, hoci príliš horúce môžu byť nebezpečné. Ak je teplota vody príliš horúca, zachytávanie tepla tela môže spôsobiť svalové kŕče, čo môže byť smrteľné, pretože plavec si vždy neuvedomuje, že dochádza k nadmernému namáhaniu.Čo sa deje v studenej vode?Hypotermia, subnormálna telesná teplota, sa môže vyskytnúť pri chladných alebo miernych teplotách. Aj v lete môže predĺžené ponorenie do teploty vody pod 21 ° C spôsobiť podchladenie, ak je v mori príliš dlho. Telo rýchlo prenáša teplo do studenej vody a chladená krv môže zničiť srdce a mozog. Plávanie výrazne zvýši tepelné straty a môže obmedziť váš dosah na menej ako pol míle.

pogodna temperatura mora za kupanje

Index teploty moraPrinášame vám index, ktorý slúži ako odporúčanie a návod na úroveň pohodlia pri kúpaní v mori. Toto je len návod a závisí od osoby, ktorá je k osobe a každý musí posúdiť, ako dlho môže zostať v mori a čo je pre ňu optimálna teplota na kúpanie.

Aká teplota musí byť vhodná na plávanieTeplota vody musí byť nižšia ako 0 ° C

Teplota mora pod nulou je len pre tých najodvážnejších a fyzicky najťažších osôb. Pravdepodobne budete musieť naraziť na povrch morského svahu, než ho rozbiť. V tomto prípade sa smrť vyskytuje veľmi rýchlo, pokiaľ nie ste vyškolení v špeciálnom oddelení.

Teplota vody musí byť nižšia ako 8 ° C

Pre kúpanie je to považované za veľmi chladné, hypotermia sa vyskytuje niekoľko minút a určite zomrie.

Teplota vody musí byť nižšia ako 13 ° C

Pocit vo vode je veľmi chladný a najrozšírenejší z nás bude pociťovať nepohodlie v krátkodobom horizonte.

Teplota vody musí byť nižšia ako 16 ° C

Veľmi studené kúpacie more neohrozuje ľudský život, ak v tomto mori nestrávite príliš veľa času.

Teplota vody musí byť nižšia ako 19 ° C

Relatívne prijateľná teplota vody na kúpanie. 10-20 minút vo vode je ideálny, pri dlhšom behu sa objavuje pocit chladu.

Teplota vody musí byť nižšia ako 22 ° C

Relatívne teplé more a malo by byť prijateľné pre väčšinu plavcov, hoci niektorí ľudia, najmä starší ľudia, budú stále cítiť pocit studeného mora.

Teplota vody pod 26 ° C (79 ° F)

Pre kúpanie je to považované za teplé more a bude sa tešiť všetkým, dokonca aj tým, ktorí by inak naznačili, že voda je „studená“ na kúpanie.

Teplota mora rovná alebo vyššia ako 26 ° C

Kúpanie v tomto je považované za veľmi teplé a prijateľné pre každého. S touto teplotou môžete zostať aktívny vo vode po dlhú dobu bez pocitu nepohodlia.

Teplota mora rovná alebo vyššia ako 30 ° C

Veľmi teplé more, tieto teploty mora zriedka dosahujú. Pri takýchto teplotách v mori je ťažké obnoviť sa.

Najvyššie zaznamenané teploty mora v SpliteNajteplejšia teplota mora v Splite bola meraná v roku 1968, keď bola meraná na 28,6 stupňov a najchladnejšie more bolo v júli od 17,8, 1975.

Prati nas na facebooku za više članaka o Hrvatskoj. Podijeli ovaj članak klikom na gumbe desno. Hvala
  Upgrade this article

Bio si na ovom mjestu? Podijeli s nama svoja iskustva ili fotografije.
Napiši svoju verziju članka. Nagrađujemo vlasnike apartmana.

Pišete kao gost. Registrirajte se ili prijavite i potpišite vaš tekst sa vašim imenom ili nickom i zadržite opciju editiranja unosa u bilo koje vrijeme.
Ako ste vlasnik apartmana koji je oglašen na rezerviraj.hr, link prema vašem oglasu će biti ispod teksta koji unosite kao nagrada za vaš trud.
Gost
odaberi sliku sa računala