Najlepšie pláže na Krku Chorvátsko - top 10 najkrajších pláží...

# Najlepšie pláže na Krku Chorvátsko - top 10 najkrajších pláží...

Kvarner

Krk (otok Krk)

Pošalji svoj sadržaj

komentár alebo Upgrade this article, napíš nový. Registrácia sa nevyžaduje

Prinášame vám zoznam najkrajších pláží na ostrove Krk s veľkým počtom obrázkov pre každú pláž, popis a umiestnenie. Viac informácií o každej pláži nájdete kliknutím na odkaz pod fotografiami každej pláže.

Pláže na Krku sú zaradené do krásy


Pláž Golden Bay, alebo niektoré z nich nazývané Velo Čelo a Biškupići, je krásna štrková zátoka nachádzajúca sa na západnom pobreží ostrova Krk, niekoľko kilometrov severne od Starého Baška. Vzhľadom na vysokú strmú chôdzu nie je možné dosiahnuť pláž, takže jediný prístup na pláž je loďou, a preto je populárny medzi námorníkmi. Zlatá pláž je zobrazená na mnohých brožúrach na ostrove Krk.

Otok Krk najljepše pla

Pláž Potovošće sa nachádza na východnej strane ostrova Krk, asi jeden kilometer južne od mesta Vrbnik. Pláž je kamienková a nachádza sa v odľahlej zátoke a hlavné črty pláže sú krištáľovo čisté more, pokoj a ticho. Táto krásna pláž je jednou z najkrajších pláží na ostrove Krk a Kvarner.

Plaža Potovišće Krk

Vela Beach sa nachádza v meste Baška na juhu ostrova Krk. Pláž je piesočnatá - kamienková, dlhá 1800 metrov a patrí k najkrajším a najznámejším plážam v Chorvátsku. Okolo hlavnej pláže je niekoľko hotelov a veľké množstvo apartmánov, reštaurácií, barov a ďalších turistických ponúk v Baške, ktoré sú tou najsilnejšou turistickou atrakciou. Od roku 1999 je pláž označená Blue Flag kvôli čistote mora a bohatej ponuke na pláži. Krištáľovo čisté more, krásne biele kamienky a jedinečné panorámy s výhľadom na hory Velebit a ostrov Prvic robia túto pláž špeciálnou.

Vela plaža Baška

Pláž Oprna sa nachádza na západnom pobreží ostrova Krk v blízkosti mesta Stara Baška a je jednou z najkrajších pláží na ostrove. Pláž je piesočnatá a štrkovitá a nedokážete sa tam dostať, len ak zaparkujete na ceste nadol a stúpnete niekoľko sto metrov na strmom potoku alebo lodi.

Plaža Oprna Krk

Pláž Vela Luka sa nachádza juhovýchodne od ostrova Krk, neďaleko Bašky, asi 5 km od známej pláže Vela plaža. Pláž Vela Luka je ideálnym miestom pre tých, ktorí sa chcú vyhnúť davom, ktoré sú nevyhnutné pre pláž na pláži Vela, lebo sa nachádza v centre mesta Baška. Pláž je piesočnatá - kamienková, v lete je pohostinské zariadenie.

Plaža beach Vela Luka baška

Jert Beach sa nachádza v Pinezići na západnom pobreží ostrova Krk v borovicovom lese, ktorý poskytuje tiene pre všetkých hostí, ktorí sa chcú schovať pred slnkom. Pláž má modrú vlajku pre čistotu mora. K dispozícii sú 2 bary na pláži, Beach Bar Jert a Beach Bar Mocca, kde si môžete osviežiť a popíjať koktaily s krásnym výhľadom na pláž a záliv. Ak hľadáte rekreáciu, môžete si prenajať pedál alebo detskú trampolínu.

Plaža Beach Jert Pinezići island Krk

Sv. Marak sa nachádza v blízkosti Risiky na východnom pobreží ostrova Krk, 25 kilometrov od Krčského mosta a niekoľko kilometrov severne od mesta Vrbnik. Nachádza sa v tichej a tichej zátoke, ktorú vedie asfaltová cesta z obce Risika. Riziko je malé miesto pozostávajúce z niekoľkých osád, ktoré spolu počítajú iba 150 obyvateľov. Pláž Sveti Marak je zvláštna, pretože je jednou z mála piesočných pláží na ostrove.

Plaža Sv Marak Riska


Prati nas na facebooku za više članaka o Hrvatskoj. Podijeli ovaj članak klikom na gumbe desno. Hvala
  Upgrade this article

Bio si na ovom mjestu? Podijeli s nama svoja iskustva ili fotografije.
Napiši svoju verziju članka. Nagrađujemo vlasnike apartmana.

Pišete kao gost. Registrirajte se ili prijavite i potpišite vaš tekst sa vašim imenom ili nickom i zadržite opciju editiranja unosa u bilo koje vrijeme.
Ako ste vlasnik apartmana koji je oglašen na rezerviraj.hr, link prema vašem oglasu će biti ispod teksta koji unosite kao nagrada za vaš trud.
Gost
odaberi sliku sa računala