Ostrov Cres (Chorvátsko) čo vidieť a vidieť

# Ostrov Cres (Chorvátsko) čo vidieť a vidieť

Kvarner

Cres (otok Cres)

Pošalji svoj sadržaj

komentár alebo Upgrade this article, napíš nový. Registrácia sa nevyžaduje

Cres je zanimljiv jer obiluje prirodnim ljepotama, a posebno zbog različitosti njegovog sjevera i juga. Naime, na sjevernom dijelu otoka prevladavaju strme stijene s visokim i gustim hrastovim šumama, dok je pak južni dio prošaran pašnjacima i goletima. Ovaj zanimljivi krajolik sam po sebi je privlačan osobama koje vole prirodne ljepote, obogaćene plavetnilom u pozadini. Otok je poznat i po višestoljetnoj tradiciji uzgoja ovaca koje su u prošlosti bile glavni izvor mesa i mlijeka.

Donosimo vam popis najpoznatijih znamenitosti i lokacija koje trebate posjetiti ako se nalazite na otoku Cresu i prijedloge što raditi na Cresu.

Vransko jezero se nalazi točno negdje po sredini otoka Cresa i najveće otočko jezero u Hrvatskoj, površine je 5,5 km² i prirodni je fenomen za otoku Cresu koji je općenito bezvodan a jezero je  golem prirodni rezervoar koji sadrži više od 200 milijuna m³ slatke vode. Vodostaj Vranskog jezera je na visini od 13 metara iznad razine mora što znači da je kriptodepresija, apsolutna dubina jezera je 74 metra i jedno od najdubljih slatkovodnih jezera u Europi.Múzeum Cres bolo založené v roku 1910 a od roku 1973 sa nachádza v paláci Arsan. Archeologická zbierka múzeí zachovala hmotné pozostatky života na ostrove od prehistorických čias až po neskoré stredoveké obdobie. V etnografickej zbierke môžete vidieť predmety každodenného použitia, poľnohospodárske a rybárske náradie a miestne kostýmy z 18. až 20. storočia. Kultúrne a historické materiály múzea zahŕňajú nábytok, maľby, náradie, zbrane a liturgické doplnky z 18. a 18. storočia. 20. storočia a medailí, plagáty a erby z ostrova Cres. Niektoré objekty pochádzajú zo 16. storočia.

 Pláže na CresZáliv Žanja Cres - ďalšia skrytá a prírodná zátoka, ktorá postihuje krásu, nie je ďaleko od krásnej zátoky Sv. Ivan Cres. Najčastejšími hosťami sú námorníci a tí, ktorí prichádzajú organizovanou námornou dopravou. Existujú však turistické chodníky pre horolezcov a ľudí schopných pre dlhé prechádzky na nerovnom teréne. Ak máte v sebe samého dobrodružného ducha, pozývame vás, aby ste si užili nádhernú pláž v zátoke Žanja. Bude vám platiť, že nám dôverujete v slovo. Ak máte nejaké pochybnosti, pozrite sa na tieto fotky, ktoré sme vám pripravili.

Mali Bok, Koromačna Ostrov Cres - Ak prídete na miestnu cestu z Orleca, na východné pobrežie ostrova Cres, prídete na túto osamelú malú pláž. Pláž sa nazýva Mali Bok, krásna a skrytá v prírodnom kaňone. Hlavná časť pláže je vyrobená z hrubších kamenných kvádrov, je priechodná a vhodná pre všetkých. Musíte však chodiť na pláž, ktorá nemusí byť pre všetkých. Skutoční milovníci prírody ocenia predovšetkým skutočnosť, že pláž nemôže dosiahnuť autom, takže sa budú obzvlášť tešiť z pohľadu, keď klesajú a klesajú na hladinu mora. Farba mora je krištáľovo čisté, zmiešané modrozelené tóny.

 Beach St. Ivan Cres - známy sa nachádza na západnom pobreží ostrova Cres. Nachádza sa v blízkosti mesta Lubenice na uvedenom ostrove, ale mimo obývanej zóny. Je úplne prirodzené a ako taká očarí svoju krásu. Námoroví ľudia chcú sem prísť najmä kvôli ťažkostiam prichádzať z pevniny. Iba skutoční dobrodruzi sa odvážia chodiť po tejto krásnej pláži.

Koromačna pláž sa nachádza na východnom pobreží ostrova Cres. Nachádza sa mimo rezortu, v prírodnom prostredí s kamenistou krajinou, ktorá ho obklopuje. Na pláž sa môžete dostať po zemi a samozrejme pri mori. Miestna cesta, ktorá vás odvezie na pláž, ide z neďalekého Beleja. Pláž je špeciálna pre skaly a plytké jaskyne. Je to skvelé pre milovníkov prírody a všeobecne pre ľudí, ktorí milujú pokoj a ticho. Je to populárne, ale to nie je ako žiadna iná pláž. Je to obľúbený pre námorníkov, najmä kvôli impozantnému pobrežiu, ktoré je najlepšie vidieť s menšou vzdialenosťou od mora.

 Valun je malebná rybárska dedina nachádzajúca sa v zálive Valun, má len pár domov, niekoľko reštaurácií a kaviarní a tábor nad plážou Zdovice, ktorá je prirodzene súčasťou naturistu. V letných mesiacoch na strmých cestách pred Valunom je takmer nemožné získať bezplatné parkovisko, reštaurácie a hostince na idylickom prístave sú zvyčajne úplne obsadené.

 Prati nas na facebooku za više članaka o Hrvatskoj. Podijeli ovaj članak klikom na gumbe desno. Hvala
  Upgrade this article

Bio si na ovom mjestu? Podijeli s nama svoja iskustva ili fotografije.
Napiši svoju verziju članka. Nagrađujemo vlasnike apartmana.

Pišete kao gost. Registrirajte se ili prijavite i potpišite vaš tekst sa vašim imenom ili nickom i zadržite opciju editiranja unosa u bilo koje vrijeme.
Ako ste vlasnik apartmana koji je oglašen na rezerviraj.hr, link prema vašem oglasu će biti ispod teksta koji unosite kao nagrada za vaš trud.
Gost
odaberi sliku sa računala