Čo kúpiť ako suvenír v Chorvátsku v Zadare

# Čo kúpiť ako suvenír v Chorvátsku v Zadare

Sjeverna dalmacija

Zadar

Pošalji svoj sadržaj

komentár alebo Upgrade this article, napíš nový. Registrácia sa nevyžaduje
článok
Lokácie
Zadar
27.08.2019. 23:42 dodaje

Bývate v Zadare a zaujíma vás, čo si môžete priniesť domov ako suveníry z tohto krásneho dalmatínskeho mesta na jadranskom pobreží. Snažili sme sa preskúmať, čo bolo najlepšie priniesť domov ako suvenír zo Zadaru. Aby sme mohli odpovedať na túto otázku, musíme zistiť, prečo je Zadar rozpoznateľný a čo ho odlišuje od zvyšku Chorvátska a ďalších miest na Jadrane.

Zadar je mesto plné historických a kultúrnych pamiatok, ktoré sa nachádza niekde uprostred jadranského pobrežia. Kombinácia prírodných zdrojov, historického dedičstva, modernej kultúry a množstva zariadení a aktivít, ktoré ponúka Zadarský región, je jedinečná.


Aké suveníry si môžete kúpiť v Zadare - Suveníry z oblasti ZadaruZadarské suveníry nakupujúce v Zadare nakupovali všetky darovanéKostol sv. Donat v Zadare - najznámejšia budova v Zadare a symbol mesta. Pochádza zo stredoveku. Vďaka svojmu výraznému tvaru je jedným z najvýznamnejších svojho druhu v Európe. V lete sa vo večerných hodinách konajú zaujímavé aktivity neďaleko kostola, ako aj kaviarne, stánky s občerstvením, suveníry a zadarská promenáda. Cirkevný priestor slúži na rôzne hudobné programy, vstup do kostola je spoplatnený 20 kn pre dospelých, deti zdarma. Ideálne miesto na fotografovanie zo Zadaru.Suveníry na tému Kostol sv. Donat Zadar

Zadar suveniri što kupiti

Likér Maraschino - Maraschino je názov likéru vyrobeného z čerešne Maraschino, ktorého receptúru prvýkrát navrhli farmaceuti dominikánskeho kláštora v Zadare na začiatku 16. storočia. Tento alkoholický nápoj je jedným zo symbolov mesta Zadar. V 18. storočí sa v Zadare rozvinula priemyselná výroba maraschinov a po mori zasiahla všetky dôležité európske a svetové prístavy a lodenice. Tento nápoj bol obľúbeným nápojom francúzskeho dobyvateľa Napoleona Bonaparta a podával sa na poslednú Titanickú cestu. Fľaša tradičného prúteného likéru Maraschino bola na zozname autentických chorvátskych suvenírov uvedená Chorvátskou národnou turistickou radou od roku 1999.

Maraschino vyrába nielen likéry a liehoviny, ale aj džúsy. Pozrite si všetky produkty na ich oficiálnych stránkach https://maraska.hr/en/products/ 


Liker maraschino maraška Zadar

Syr typu Pag - Tento druh syra sa vyrába na ostrove Pag v Zadarskom regióne a je jedným z najznámejších syrov na svete. Syr má špecifickú a jedinečnú chuť a je vyrobený z mlieka oviec Pag. Ovce Pag sú špecifické kvôli ostrovu Pag, ktorý nemá takmer žiadnu vegetáciu. Ak sa pozriete na ostrov Pag na mape, môžete vidieť iba kameň. Z dôvodu nedostatočnej vegetácie jedia Pag ovce väčšinou iba aromatické bylinky, ktoré sú v zime solené morskou soľou postriekanou boraxom. Z tohto dôvodu sú mäso a syr Pagu ovcami špecifickej chuti a nenájdu sa nikde na svete.

Paški sir zadarska regija suvenir

Čipka - Aj z ostrova Pag je jedným zo symbolov Zadarskej oblasti. Čipka je ručne vyrábaná a výroba trvá dlho.


čipka Nin, Pag, Vir, Zaton

Replika starožitného skla - V múzeu antického skla v Zadare si môžete kúpiť suveníry, ktoré sú replikami starožitného skla. Múzeum antického skla v Zadare neustále obohacuje ponuku suvenírov z vlastnej dielne na výrobu jedinečných sklenených predmetov. Jedná sa o ručne vyrobené repliky sklenených predmetov podľa starodávnych vzorov, ktoré sa nachádzajú v približne 20 formách.Suveníry a repliky archeologického múzea v Zadare - Múzeum múzea a suvenírov pre archeologické múzeum v Zadare - podobne ako Múzeum antického skla, vyrába vlastné suveníry a repliky archeologických objektov z umelého kameňa a keramiky.

Zadar Barge - V 14. storočí boli obyvatelia Zadaru známi výrobou lodí, ktorými prepravovali ľudí alebo náklad v mestskom prístave. Zadarské lode sú stále jedným z ochranných symbolov mesta Zadar a turistom sa ponúkajú keramické suveníry.barka barkajol zadar souvenir

Levanduľa - Levanduľa je voňavá okrasná rastlina, ktorá je v Dalmácii veľmi bežná ako stredomorský trvalkový ker. Hoci je skromný dopyt, kvitne bohato a na dlhú dobu s krásnou vôňou, dáva záhrade osobitnú živosť, pretože priťahuje mnoho motýľov, čmeliakov a včiel. V Dalmácii sa levanduľa často používa namiesto priemyselných vôní a ako dekorácia. V mnohých obchodoch so suvenírmi sa táto rastlina predáva v malých vreciach ako suvenír. Obchody so suvenírmi v ZadareObchody so suvenírmi sú bežným javom v turistickom meste, ako je Zadar, nachádzajú sa takmer v každom okamihu. Tu sú niektoré z vrcholov, kde môžete hľadať rozpoznateľné veci, ktoré môžete robiť v Zadare.

Ars Natura Zadar

Adresa: Široka 24, 23000, ZadarObchod s vysoko kvalitnými bylinnými, ručnými a kozmetickými výrobkami. Ručne vyrábané a autentické suveníry, ktoré nenájdete v iných obchodoch, o niečo drahšie, ale celkom stojí za to. Ars Natura sa nachádza na dvoch miestach na zadarskom polostrove, oboje neďaleko mesta Donat.Souvenir shop zadar suvenirnica ars natura

Natura Zara - autentické chorvátske výrobky

Adresa: Ul. 5-7 ul. Brne Karnarutica, 23000, Zadar (polostrov)


Natura Zadar je rodinná spoločnosť založená v roku 2017 s cieľom predstaviť autentické chorvátske výrobky originálnej kvality. Nájdete tu miestne vína, med, brandy, likéry, olivový olej, hľuzovky, džemy a rôzne pochúťky. Všetky výrobky sú ekologického pôvodu.

Roztomilý malý obchod s miestnymi výrobkami. Olivový olej pochádza z rodiny majiteľa a vysvetlí pôvod výrobkov, ktoré predáva. Spravodlivé ceny a dobrá kvalita. Nie je to typický darčekový obchod, ale skrytý klenot!

Veľký výber miestnych vín, olivového oleja, medu a ďalších lahôdok. Majitelia a zamestnanci sú veľmi priateľskí a nápomocní a vždy si vyhradia čas na predstavenie jednotlivých produktov, vysvetlenie ich pôvodu a zvláštností.


natura zadarObchody a nákupné centrá v Zadare

Zadar je najväčšie mesto v Severnej Dalmácii a je nákupným centrom, takže ponúka veľké obchodné príležitosti. Niekoľko miest v meste vyniká.

Polostrov Zadar - miesto, kam cestuje väčšina turistov. Celý polostrov je vlastne skanzen. V úzkych uliciach starej storočia je množstvo obchodov, obchodov so suvenírmi a známych značiek obklopených kultúrnymi pamiatkami.
SuperNova Zadar - najväčšie nákupné stredisko v Zadare, sa nachádza na okraji mesta pri ceste na Murvicu. Má rozlohu 68 000 metrov štvorcových a je jedným z najväčších centier v Dalmácii.

Adresa: Ul. Akcie Maslenica 1, 23000, Zadar


Super nova trgovina zadar

Rybí trh a zelený trh v Zadare - nachádzajú sa na polostrove v Zadare na rovnakej adrese. Trh s rybami sa nachádza vnútri mestských hradieb, zatiaľ čo trh je mimo hradieb. Tu nájdete čerstvé ryby, ovocie, zeleninu a ďalšie produkty z oblasti Zadaru.ribarnica fish market zadar

Zelena tržnica zadar

Či už ste v Zadare alebo v okolitých mestách, ostrovoch alebo mestách ako Bibinje, ostrov Vir, Dugi otok, Pasman, Nin, Biograd na moru, Pag - Novalja, Vodice ... dúfame, že naše návrhy vám pomôžu nájsť niečo pre seba, ktoré vám pripomenie váš pobyt v Zadarskom regióne.

Privatni smještaj direktno od vlasnika na www.SMJESTAJ.com.hr/trazi
Prati nas na facebooku za više članaka o Hrvatskoj. Podijeli ovaj članak klikom na gumbe desno. Hvala
  Upgrade this article

Bio si na ovom mjestu? Podijeli s nama svoja iskustva ili fotografije.
Napiši svoju verziju članka. Nagrađujemo vlasnike apartmana.

Pišete kao gost. Registrirajte se ili prijavite i potpišite vaš tekst sa vašim imenom ili nickom i zadržite opciju editiranja unosa u bilo koje vrijeme.
Ako ste vlasnik apartmana koji je oglašen na rezerviraj.hr, link prema vašem oglasu će biti ispod teksta koji unosite kao nagrada za vaš trud.
Gost
odaberi sliku sa računala