Najkrajšie pláže na dlhom ostrove (Dugi otok) Chorvátsko

# Najkrajšie pláže na dlhom ostrove (Dugi otok) Chorvátsko

Sjeverna dalmacija

Božava (Dugi otok)

Pošalji svoj sadržaj

komentár alebo Upgrade this article, napíš nový. Registrácia sa nevyžaduje

Prinášame vám zoznam najkrajších pláží na ostrove Dugi otok s množstvom obrázkov pre každú pláž, popis a umiestnenie. Viac informácií o každej pláži nájdete kliknutím na odkaz pod fotografiami každej pláže.

Pláže na Dugi otok usporiadané podľa krásySakarun je piesočná pláž, najznámejšia na ostrove. Nachádza sa na severozápadnej strane Dugi otok v blízkosti Bozava, Soline a Veli Rat. S výhľadom na južnú Jadranskú oblasť Vás očarí všetci hostia, ktorí chcú nezabudnuteľné chvíle v skutočnom prírodnom prostredí. Hoci pláž je plytká, len po pár metroch hĺbky dosahuje priemerne 10 metrov. Zvláštnosť tejto pláže a farby mora, ktoré ju sužovali, dávajú jemný piesok, zatiaľ čo na brehu je silnejšia štrk, takzvané kamenné oblázky. Pláž je obklopená borovicami, ktoré svojim hosťom poskytujú prirodzený odtieň.

 Telašćica - V hlbokom zálive na juhu ostrova leží záliv Telašćica. Telascica sa nachádza v mene Park Nature. Celá táto oblasť je obklopená prírodnými zálivmi a krásnymi plážami. Na jednej strane je Telasčica pokrytá už spomínanými plážami, zatiaľ čo na druhom konci sú útesy, ktoré sú pokryté bujnou vegetáciou. Záliv tohto parku je naozaj krásnou piesočnatou plážou, ktorú každý rok navštevujú mnohí námorníci.

 Veli Žal je ďalšia pláž na Long Island. Je to kamienková pláž pred ostrovom Mežanj. Pláž sa nachádza na neobydlenej časti mesta Dugi Otok a má výhľad na otvorené more. Ak pôjdete do mesta Veli Žal, prejdite po dobre označenej asfaltovej ceste a po krátkej prechádzke ste na pláži 5 minút. Pláž sa rozprestiera na dlhom kilometri, čo znamená, že budete mať viac miesta ako si vybrať. Už sme napísali, že pláž je kamienková, ale na niektorých miestach je skalnatá a zem je pokrytá jemným pieskom pod vodou.

 Brbišćica Golubinka Dugi otok - Na západnej strane Dugi otok je prírodný jav jaskyne Brbišćica a vedľa jej krásnej kamienkovej pláže. Celá táto oblasť bola postavená z karbonátových skál vytvorených pred sto miliónmi rokmi. K tomuto skrytému kúsku ostrova vedie malá úzka cesta, na ktorej som veľmi strmý.

 Pláž Lojisce - skrytá z mnohých výhľadov, sa táto pláž podarilo zachovať svoj neporušený prirodzený vzhľad. Nachádza sa na severnej časti slaného jazera Mir. Pláž Lojisno je pokojné miesto, vhodné pre kempovanie v prírode. Vzdialenosť od osád je skutočne pozvánkou pre skutočných dobrodruhov. Ak prídete na preskúmanie a strávite svoju dovolenku v nedotknutej prírode, táto pláž je vašou voľbou.

Veli Rat je pláž nachádzajúca sa medzi skalami so špeciálnym prírodným prostredím. Do tejto pláže sa dostanete autom a pokračujete pešo cez prirodzene vytvorené skaly, ktoré unesú pláž. Vychutnajte si skutočné prírodné prostredie, bez veľkých davov a množstva ľudí, ktorí prechádzajú. Veli Rat je izolované miesto, kde môžete zažiť pokoj a ticho, odpočinok s čítaním alebo svetlý sen. Borové lesy poskytnú potrebný odtieň svojim plavcom a prírodné bazény v mori budú potešiť všetkých milovníkov v neobvyklých.

 


Privatni smještaj direktno od vlasnika na www.SMJESTAJ.com.hr/trazi
Prati nas na facebooku za više članaka o Hrvatskoj. Podijeli ovaj članak klikom na gumbe desno. Hvala
  Upgrade this article

Bio si na ovom mjestu? Podijeli s nama svoja iskustva ili fotografije.
Napiši svoju verziju članka. Nagrađujemo vlasnike apartmana.

Pišete kao gost. Registrirajte se ili prijavite i potpišite vaš tekst sa vašim imenom ili nickom i zadržite opciju editiranja unosa u bilo koje vrijeme.
Ako ste vlasnik apartmana koji je oglašen na rezerviraj.hr, link prema vašem oglasu će biti ispod teksta koji unosite kao nagrada za vaš trud.
Gost
odaberi sliku sa računala