Ostrov Krk (Chorvátsko) čo vidieť a robiť

# Ostrov Krk (Chorvátsko) čo vidieť a robiť

Kvarner

Krk (otok Krk)

Pošalji svoj sadržaj

komentár alebo Upgrade this article, napíš nový. Registrácia sa nevyžaduje

Prinášame vám zoznam najznámejších pamiatok a miest, ktoré musíte navštíviť, ak ste na ostrove Krk alebo okolitých mestách v regióne Kvarner a návrhy na to, čo robiť na ostrove Krk.

Pláže na ostrove KrkPláž Vela Beach Krk sa nachádza v meste Baška na juhu ostrova Krk. Pláž je piesočnatá - kamienková, dlhá 1800 metrov a patrí k najkrajším a najznámejším plážam v Chorvátsku. Okolo hlavnej pláže je niekoľko hotelov a veľké množstvo apartmánov, reštaurácií, barov a ďalších turistických ponúk v Baške, ktoré sú tou najsilnejšou turistickou atrakciou. Od roku 1999 je pláž označená Blue Flag kvôli čistote mora a bohatej ponuke na pláži. Krištáľovo čisté more, krásne biele kamienky a jedinečné panorámy s výhľadom na hory Velebit a ostrov Prvić robia túto pláž špeciálnou.

 Pláž Oprna sa nachádza na západnom pobreží ostrova Krk v blízkosti Starého Baška a je jednou z najkrajších pláží na ostrove. Pláž je piesočnatá a kamienková a nemôžete sa tam dostať, len ak zaparkujete na ceste nadol a stúpnete niekoľko sto metrov na strmom potoku alebo lodi. Na pláži je možné prenajať pedále, ležadlá a slnečníky, a tam je tiež malý bar pre hostí hľadajúcich občerstvenie. Ak ste blízko, musíte navštíviť záliv Zlatá zátoka, jedna z najkrajších v Chorvátsku.

 Pláž Vela Luka sa nachádza na juhovýchode ostrova Krk, neďaleko Bašky, asi 5 kilometrov od známej pláže Vela plaža. Pláž Vela Luka je ideálnym miestom pre tých, ktorí sa chcú vyhnúť davom, ktoré sú nevyhnutné pre pláž na pláži Vela, pretože sa nachádza v centre mesta Baška. Pláž je piesčitá - kamienková, na pláži sa nachádza jedáleň, ktoré beží v lete. Jedinými nevýhodami tejto krásnej pláže sú nedostatok prirodzeného odtieňa a ťažší prístup, pretože pláž musí stúpať, ak nemáte vlastnú loď.

 Ostrov Krk - pláž Golden Bay, alebo niektoré z nich nazývané Velo Čelo a Biškupići, je krásna štrková zátoka nachádzajúca sa na západnom pobreží ostrova Krk, pár kilometrov severne od Starého Baška. Kvôli veľkej strmé stúpaniu nie je možné sa dostať na pláž, takže jediný prístup k pláži je loďou, a preto je obľúbený medzi vodáky. Zlatá pláž je zobrazená na mnohých brožúrach na ostrove Krk. Okrem tejto krásnej zátoky, ďalšia zátoka sa nachádza vedľa starého zálivu, obľúbeného zálivu Oprna.

 Pláž Potovošće, ostrov Krk, sa nachádza na východnej strane ostrova Krk, asi jeden kilometer južne od mesta Vrbnik. Pláž je kamienková a nachádza sa v odľahlej zátoke a hlavné prvky pláže sú krištáľovo čisté more, pokoj a ticho. Táto krásna pláž je jednou z najkrajších pláží na ostrove Krk a Kvarneru.

 Jert Pinezići Beach Krk sa nachádza v Pinezići na západnom pobreží ostrova Krk v borovicovom lese, ktorý poskytuje tiene pre všetkých hostí, ktorí sa chcú schovať zo slnka. Pláž má modrá vlajka pre čistotu mora. K dispozícii sú 2 bary na pláži, Beach Bar Jert a Beach Bar Mocca, kde si môžete osviežiť a popíjať koktaily s krásnym výhľadom na pláž a záliv. Ak hľadáte rekreáciu, môžete si prenajať pedál alebo detskú trampolínu.

 Čo je na ostrove Krk a jeho okolíJurandvor je miesto na ostrove Krk, severne od Bašky. Miesto je najlepšie známe svojou polohou na plošine Baška, ktorá je jedným z najvýznamnejších turistických miest na ostrove. Bašská náhorná plošina je pravdepodobne najvýznamnejšou kultúrnou pamiatkou Chorvátov. glagolitický nápis vyrytý na kamennom vápenci a rozpráva o dar kráľa Zvonimíra, založený v 16. storočí a pozostávajúci z dedín Čubranići a Juranići av centre Juranić sa nachádza takzvaný Jurin dvor, kde bolo miesto pomenované. Jurandvor sa nachádza vo vnútrozemí ostrova a jeho obyvatelia sa v posledných rokoch zaoberajú najmä živočíšnou výrobou a poľnohospodárstvom a cestovný ruch sa stáva čoraz populárnejším v tejto oblasti. V obci sa nachádza kostol sv. Lucie s benediktínskym komplexom.Dobrinj je obec a obec, ktorá sa nachádza vo vnútrozemí ostrova Krk a je považovaná za najstaršiu osadu na ostrove. Miesto sa nachádza na vysokej nadmorskej výške asi 200 metrov nad zálivom Soline.

Crikvenica je mesto v západnom Chorvátsku, ktoré sa nachádza v Kvarnerskom zálive. Mesto sa skladá z miest Crikvenica, Dramalj, Jadranovo a Selce. V minulosti mala Crikvenica funkciu prístavu pre menšie vinodolské osady v interiéri, františkánske centrá Bribir, Grizane, Drivenik, Tribalj a niektoré ďalšie. Dnes je toto mesto s cestovným ruchom a je jedným z najkrajších turistických destinácií na chorvátskom pobreží. Stredomorské mierne podnebie, ktoré tu pretrváva, a priezračné mora s príjemnými teplotami spôsobujú, že Crikvenica je mimoriadne kúpeľné mestečko. Mestečko Kvarner sa v letnej turistickej sezóne stalo krátkym časom pre najvyššiu destináciu.Krk obrázkyPrati nas na facebooku za više članaka o Hrvatskoj. Podijeli ovaj članak klikom na gumbe desno. Hvala
  Upgrade this article

Bio si na ovom mjestu? Podijeli s nama svoja iskustva ili fotografije.
Napiši svoju verziju članka. Nagrađujemo vlasnike apartmana.

Pišete kao gost. Registrirajte se ili prijavite i potpišite vaš tekst sa vašim imenom ili nickom i zadržite opciju editiranja unosa u bilo koje vrijeme.
Ako ste vlasnik apartmana koji je oglašen na rezerviraj.hr, link prema vašem oglasu će biti ispod teksta koji unosite kao nagrada za vaš trud.
Gost
odaberi sliku sa računala