Najkrajšie pláže na ostrove Vis Chorvátsko

# Najkrajšie pláže na ostrove Vis Chorvátsko

Srednja dalmacija

Vis (otok)

Pošalji svoj sadržaj

komentár alebo Upgrade this article, napíš nový. Registrácia sa nevyžaduje

Prinášame vám zoznam najkrajších pláží na ostrove Vis s veľkým počtom obrázkov pre každú pláž, popis a umiestnenie. Viac informácií o každej pláži nájdete kliknutím na odkaz pod fotografiami každej pláže.

Pláže na Visu usporiadané podľa krásyStiniva Vis - Stiniva je určite najznámejšou plážou v meste Vis. Je veľmi obľúbený, hlavne kvôli vzhľadu a skalám, ktoré obklopujú túto pláž. Je málo povedať, že skaly sú nedostupné. Keď sa pozriete na fotografie, pochopíte, čo myslíme. Napriek tomu sú ľudia na pláži Stiniva, ktorí majú lezenie na týchto vysokých a strmých útesoch. Adrenalín je šport pre tých, ktorí sú dobre vyškolení a odvážni robiť niečo také. Zálivu navštevujú aj ostatní, a tak spomenieme potápačov a morských prieskumníkov. Tu je veľa, čo tu nájdete.

 Stiniva Vis - Ak pôjdete po malej ceste z Podhumlje na juh, dostanete sa na pláž Pritisčina. Je menšia ako pláž, so štrkom a väčšími balvanmi, s veľkými útesmi na oboch stranách. Ponorená do skál Pritisčina pláže má prirodzený vzhľad a krásu. More je krásne, čisté a príjemné teplo. Farby musia fascinovať, najmä kvôli skalám, ktoré odrážajú svetlo pod povrchom, a tak dávajú neobvyklé, ale očarujúce tóny modrej a zelenej. Aj keď je pláž krásnou prírodnou oázou, okamžite budete mať súkromné ubytovanie a pohodlnú ponuku pre turistov.Pláž Srebrna alebo niektoré z nich nazývané Silver Cove sa nachádza pod Rukavacom na ostrove Vis. Nachádza sa v prirodzenom zálive rovnakého mena, mimo obce, ale v blízkosti pláže máte ubytovanie v apartmánoch a kaviarne. Pláž je tvorená väčšími balvanmi a jednou časťou plochých skál, ktoré tvoria rovinaté pláně na ostatných plážach. Tu je všetko v prírodnej chrličke, samotnej pláži a všade okolo nej. Obe strany sú ohradené skalami a zozadu dominujú zelené koruny borovicového lesa. More je čisté, veľmi tiché a príjemne teplé.Pláž Tepluš Vis - krásna kamienková pláž Tepluš sa nachádza pod dedinkou Rukavac. Je veľmi obľúbený, čiastočne kvôli klubu na pláži, ale hlavne kvôli kráse mora a čistote samotnej pláže. Okrem opaľovania na kamienkovej časti, vďaka dobrej dostupnosti, veľa z ich obľúbených miest si vyberá na skalách, ktoré obklopujú pláž. Na pláži máte meniace sa kabíny, rovnako ako klub uvedený vyššie. Samozrejme si môžete objednať svoj obľúbený nápoj, posedieť v tieni a vychutnať si očarujúci vzhľad.Pláž Zaglav sa nachádza pod mestom Milna na ostrove Vis. Je vyrobená z jemného piesku, má mierny pokles v mori a počas letných mesiacov je dobre navštívená. More je čisté, pokojné a pohodlné teplo. Okolo pláže je malá zeleň, ktorá dáva krajine zelenú farbu, zatiaľ čo borovicové vetvy sú stále viditeľné. Na boku je táto pláž obklopená skalami, kde je pár rodinných budov.

 Pláž Grandovac sa nachádza na ostrove Vis, niekoľko kilometrov od osady Vis. Pláž je vyrobená zo stredne veľkých balvanov, v prírodnom prostredí s iba pár starými kamennými múrmi. Pláž na obidvoch koncoch zatvára skaly, ale tiež chodia s malou opatrnosťou. Nad skalami je borovicový les, ale na pláži nie je prirodzený tieň. Je izolovaný, pretože vám odporúčame, aby ste sa dobre vybavili pred odchodom na celodennú dovolenku. Prineste so sebou vodu, opaľovací krém a prírodný dáždnik.

 Pláž Milna Vis - Z pláže Milna sa môžete pozrieť na ostrov Veli Budikovac. Pláž Milna sa nachádza na južnom pobreží ostrova Vis, v zátoke a obklopená množstvom súkromných ubytovaní. V blízkosti pláže sa nachádza obec s rovnakým názvom, a nie Vis príliš ďaleko. Táto pláž nie je príliš preplnená pre hostí, ale nie je ani prázdna. Ak sa rozhodnete plávať tu, vedzte, že pláž je vyrobená z jemného piesku a tam sú kamene na strane, ktoré nie sú veľmi cenovo dostupné. Na pláži nie je žiadny chlad, preto sa pripravte a prineste so sebou krémy a dáždnik.Pláž Rukavac sa nachádza v zátoke s rovnakým názvom v meste Rukavac na Vis. Existuje niekoľko menších pláží v rovnakej zátoke, ktorá je výnimočná, a tak ponúka svojim hosťom veľký výber plaveckých kúpeľov. Existujú rôzne pláže a skryté menšie miesta. Môžete nájsť štrku, skalnaté miesta alebo menšie časti jemného piesku sami. Keďže táto pláž je ukrytá v zálive, výhľad na more je zdobený jachtami a plachetnicami. Luxusné jachty v plytkých vodách poskytujú skutočnú atmosféru letnej dovolenky. Rukavac sa nachádza v osade s rovnakým názvom, takže v blízkosti pláže sa nachádza množstvo súkromných ubytovaní a reštaurácia v bezprostrednej blízkosti.

 


Privatni smještaj direktno od vlasnika na www.SMJESTAJ.com.hr/trazi
Prati nas na facebooku za više članaka o Hrvatskoj. Podijeli ovaj članak klikom na gumbe desno. Hvala
  Upgrade this article

Bio si na ovom mjestu? Podijeli s nama svoja iskustva ili fotografije.
Napiši svoju verziju članka. Nagrađujemo vlasnike apartmana.

Pišete kao gost. Registrirajte se ili prijavite i potpišite vaš tekst sa vašim imenom ili nickom i zadržite opciju editiranja unosa u bilo koje vrijeme.
Ako ste vlasnik apartmana koji je oglašen na rezerviraj.hr, link prema vašem oglasu će biti ispod teksta koji unosite kao nagrada za vaš trud.
Gost
odaberi sliku sa računala