Čo vidieť a navštíviť v Dubrovníku a okolie Dubrovníka

# Čo vidieť a navštíviť v Dubrovníku a okolie Dubrovníka

Južna dalmacija

Dubrovnik

Pošalji svoj sadržaj

komentár alebo Upgrade this article, napíš nový. Registrácia sa nevyžaduje

Dubrovník je mesto na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO od roku 1979 a je najznámejším turistickým mestom v Chorvátsku. Po celé roky priťahuje mesto Dubrovník pozornosť celého sveta. Stala sa jednou z najžiadanejších miest na návštevu, čo nie je prekvapujúce vzhľadom na jej krásu, bohatú históriu a všeobecne jej stav v minulosti.

Ponúkame vám zoznam najslávnejších miest a miest, ktoré musíte navštíviť, ak sa nachádzate v Dubrovníku alebo v okolitých mestách v regióne Južná Dalmácia a návrhy na to, čo robiť v Dubrovníku.

Dubrovník a jeho okolie, ako aj vyhliadkové plavbyAk hovoríme o prirodzenom kráse Dubrovníka, v tomto prípade stojí za zmienku aj kopec Srđ. Nachádza sa na severnej strane a najvyšší vrchol je 415 metrov nad morom, z ktorého je vidieť celý Dubrovník, je to miesto, kde môžete urobiť tie najkrajšie fotografie dovolenky v Dubrovniku. Kopca bola pomenovaná po najstaršom patróne Dubrovníka, Srđ. Sv. Jiří bol patrónom mesta ešte pred sv. Augustínom. Vlach, ktorý dnes oslavuje obyvateľov Dubrovníka.

 Dubrovnícke steny - Ak píšeme o Dubrovníkoch, mali by sme určite spomenúť mestské hradby s početnými pevnosťami. Každá panoramatická fotografia zachytí tento zaujímavý detail - mestské hradby s mnohými vežami a pevnosťami postavenými na ochranu Dubrovníka pred nepriateľom. Dubrovnícke mestské hradby sú najväčšou atrakciou pre návštevníkov. Je to jeden z najzachovalejších opevňovacích systémov v Európe dlhých 1940 metrov vrátane piatich pevností a šestnástich veží a bašt. Druhým najatraktívnejším skanzenom na svete je otvorené pre turistov, ktorí navštívia celý rok.

Dubrovačke zidine što raditi i vidjeti u Dubrovniku

Stradun - Prechádzka Dubrovníkom je niečo zvláštne, samozrejme máme na mysli Stari Grad a chodíme po Stradun. Stradun alebo Placa Street v Dubrovníku je hlavnou ulicou v centre starého mesta. Najslávnejšia je ulica Dubrovníka vo všeobecnosti, veľmi zaneprázdnená a vždy krásne naplnená. Názov "Stradun" pochádza z Benátok a je to skľučujúce meno pre veľkú ulicu a názov "Placa" pochádza z latinského slova "plateau", čo znamená "ulica".Stradun DubrovnikKostoly v DubrovníkuKostol sv. Blaise Dubrovník - kostol bol postavený v barokovom štýle, na mieste bývalého románskeho kostola. Kostol sv. Blaise, patróna mesta Dubrovník, bol postavený na mieste staršieho románskeho kostola, ktorý prežil veľké zemetrasenie v roku 1667, ale v roku 1706 ho vyhorel. Kostol bol poškodený pri zemetrasení z roku 1979 a tiež vo vlasteneckej vojne (1991-1992), keď bol poškodený mnohými raketami, najsilnejšími na streche a severnej fasáde.

 Katedrála Nanebovzatia Panny Márie Dubrovník - Katedrála Nanebovzatia Panny Márie (Dubrovnícka katedrála) sa venuje Nanebovzatia Panny Márie na nebesiach (Veľká Lady). Ústredie dubrovníckej diecézy. Katedrála bola postavená na mieste byzantských a románskych katedrál, ktoré bolo zničené pri veľkom zemetrasení v roku 1667. Súčasná baroková katedrála bola postavená v rokoch 1671 až 1713. Podľa jednej legendy bola postavená románska katedrála z 12. storočia s peniazmi anglického kráľa Richarda I. z Lions Heart, ktorý bol ďaleko od Lokrum, ktorý prežil vrakov. Stalo sa to preto, že sa vrátil z vojny tretej križiackej výpravy v roku 1192.

 Kostol svätého Ignáca je jezuitský kostol v Dubrovníku. Kostol stojí medzi mnohými krásnymi sakrálnymi objektmi Dubrovníckej republiky. Bol postavený ako barokový jednolodní kostol s reprezentatívnou fasádou, postavený na kostole svätého Ignáca v Ríme. Projekt navrhol architekt Andrea Pozzo a kostol bol dokončený v roku 1725. Z lukratívnych barokových fresiek v interiéri so scénami zo života sv. Ignáca z Loyoly bol odvedený maliar Gaetano Garcia. V roku 1885 bola v kostole založená umelá jaskyňa, venovaná Panne Márii z Lurd, jednej z najstarších v Európe.

 Pláže v Dubrovníku a jeho okolíPláž Sveti Jakov Dubrovnik - Ak ideme pozdĺž pobrežia do Dubrovníka, od juhu až po sever, odchádzate na pláž Sveti Jakov pred vstupom do mesta. Je ukrytý pod útesmi, s borovicami pokrytými skalami, ale na jednej strane sa dá ľahko dostať malými schodmi. Pláž je vyrobená z malého štrku a poskytuje nádherný výhľad na ostrov Dubrovník a veľa lodí prichádzajúcich a odchádzajúcich. Táto pláž je obľúbená a nemusíte byť prekvapení slnečníkom a veľkým množstvom lehátok na pláži. Vedľa pláže sa nachádza krásne zariadená reštaurácia s kamenným rámom s terasou a výhľadom na more. Pláž je romantická, veľmi vhodná pre páry. Banje pláž je najobľúbenejšia pláž v Dubrovníku. Nachádza sa v bezprostrednej blízkosti Starého Mesta na východe, medzi dvoma luxusnými hotelmi v Dubrovníku. Pláž je štrkovitá a dobre vybavená. Rovnako ako hlavná pláž v obľúbenom meste na svete, pláž Banje je vybavená všetkým komfortom, ktorý môžu hostia potrebovať. Farby proti slnečnému žiareniu na našich fotografiách sú dôkazom toho, ako je pláž obľúbená.

 Atraktívna pláž Dubrovník Bellevue sa nachádza v krásnej zátoke na úpätí hotela. Na pláž sa dá dostať buď výťahom z hotela, alebo na okraji mesta, pešo. Pláž je vyrobená z malého štrku, obklopený vysokými skalami po stranách, ktoré sú tak vysoké, že v odpoledne tiene na pláži.Copacabana Beach Dubrovník je názov jednej z najobľúbenejších pláží v Dubrovníku. V posledných rokoch sa stala ešte populárnejšou, hlavne kvôli bohatému obsahu hostí, ktorý je prevažne unikátny a špeciálne navrhnutý pre hostí tejto pláže.Aký pohľad na DubrovníkNárodný park Mljet bol vyhlásený 11. novembra 1960 a jeho povrch pokrýva severozápadnú časť ostrova Mljet a okolitú časť mora. Ostrov Mljet je často označovaný ako zelený ostrov, ktorý v skutočnosti rozpráva o svojom bohatom a rozmanitom rastlinnom živote. Vegetácia národného parku Mljet je bohatá a pestrá, pozostáva väčšinou z borovicových lesov v Aleppo a rôznych nízkych rastlín a rastlín pokrývajúcich povrch ostrova.

 Pláže v blízkosti DubrovníkaTrochu neobvyklé meno pre pláž v Chorvátsku, ale - Bubbly Beach má svojich hostí a obdivuje ich rok od roku. Je zle navštevovaná z pevniny, je ťažké ju dosiahnuť a v okolí nie sú žiadne osady. Preto je to obľúbené miesto pre jachtárov. Mnohí tu nájdu svoj pokoj a svätyňu počas horúcich letných dní. Z pláže Bubbly nájdete ukotvené jachty a hostia, ktorí si môžu vychutnať súkromie na pláži.

 Pláž Štikovica Zaton Dubrovník je jedným z najobľúbenejších, krásne zariadených a dobre vybavených. Je vyrobená z hrubších kamienkov, veľmi čistých s tichým morom. Na pláži nie je žiadny tieň, ale to nie je problém, pretože si môžete zapožičať slnečníky. Na pláži dominujú ležadlá mnohých hostí a rôzne farby slnečníkov. More je na začiatku plytké, takže je ideálne pre detskú hru. Ihneď na pláži máte dobre vybavenú reštauráciu, čo znamená, že ponúkate jedlá a nápoje na vysokej úrovni. Ak prídete na našu pláž, sme presvedčení, že nebudete sklamaní. Plážová ponuka je prvotriedna, rovnako ako služba.

Pláž Vučine Pelješac - Okrem miesta Žuljana, na polostrove Pelješac leží veľká pláž pod borovicovým lesom - Vučine. Pláž je izolovaná, je z piesku a je ukrytá v prírodnom odtieni vysokých borovíc. Je to skvelé pre každého, kto má rád stráviť zvyšok v pokoji, mimo veľké davy a hluk. More je pokojné, príjemne teplo a prístupné po celej dĺžke pláže.

 Ostrov Proizd je malý ostrov menší ako jeden štvorcový kilometer na severozápade Korčuly vzdialený 4 km od mesta Korčula. Na ostrove je iba jedna reštaurácia na južnej strane a niekoľko krásnych zátok s krištáľovo čistým morom. Jedna z zátok, Donji Bili Bok, je určená pre naturistov a má značku FKK.

 Pláž Pasjača Popovići alebo staré skaly Pasjača je miesto, ktoré je zdanlivo neatraktívne, ale stále to môže prísť a vychutnať si ju. Kto miluje prírodné prostredie, trochu súkromia a menej davov, nechajte ho prísť na našu pláž a užiť si dovolenku. Pláž je veľmi izolovaná, ale stále má malú chodcovú cestu. Zaujímavé je, že jedna časť cesty vstupuje do skál cez tunel a opäť končí na strmých útesoch okolo pláže.

 Späť Ston - krásna piesočná zátoka Prapratno sa nachádza 3 km západne od mesta Ston. Je to jedna z najkrajších zátok na polostrove Pelješac s piesočnou plážou obklopenou borovicovými lesmi a tyrkysovými vodami.Prapratno Ston Pelješac


Privatni smještaj direktno od vlasnika na www.SMJESTAJ.com.hr/trazi
Prati nas na facebooku za više članaka o Hrvatskoj. Podijeli ovaj članak klikom na gumbe desno. Hvala
  Upgrade this article

Bio si na ovom mjestu? Podijeli s nama svoja iskustva ili fotografije.
Napiši svoju verziju članka. Nagrađujemo vlasnike apartmana.

Pišete kao gost. Registrirajte se ili prijavite i potpišite vaš tekst sa vašim imenom ili nickom i zadržite opciju editiranja unosa u bilo koje vrijeme.
Ako ste vlasnik apartmana koji je oglašen na rezerviraj.hr, link prema vašem oglasu će biti ispod teksta koji unosite kao nagrada za vaš trud.
Gost
odaberi sliku sa računala