Mount Srđ nad Dubrovníkom - auto pešo alebo lietadlo, vychutnajte si panorámu

# Mount Srđ nad Dubrovníkom - auto pešo alebo lietadlo, vychutnajte si panorámu

Južna dalmacija

Dubrovnik

Pošalji svoj sadržaj

komentár alebo Upgrade this article, napíš nový. Registrácia sa nevyžaduje

Ak hovoríme o prirodzenom kráse Dubrovníka, v tomto prípade stojí za zmienku aj kopec Srđ. Nachádza sa na severnej strane a najvyšší vrchol je 415 metrov nad morom.
Kopca bola pomenovaná po najstaršom patróne Dubrovníka, Srđ. Sv. Jiří bol patrónom mesta ešte pred sv. Augustínom. Vlach, ktorý dnes oslavuje obyvateľov Dubrovníka.

Hora Srđ sa nachádza nad mestom Dubrovník a svahy sú zostúpené k moru a mestu Dubrovník.

Od dávnych čias tento prirodzený kopcovitý terén chránil mesto Dubrovník pred búrou, ale aj inváziu rôznych dobyvateľov, ktorí sa opakovane pokúšali dobiť vtedajšiu republiku Dubrovník. Na vrchu, keď Napoleonova armáda zvrhla mesto Dubrovník, začala budova cisárskej pevnosti. Stavba bola dokončená v Rakúsko-Uhorsku s cieľom vytvoriť strategický obranný objekt pre mesto na jeho severnej strane.

Kako do Srđa?

V priebehu vlasteneckej vojny zohralo od svojho vzniku najdôležitejšiu pevnosť Imperial. V pevnosti a okolo boli obranné posty chorvátskej armády, kde odvážni obhajcovia úspešne odolali zúrivým útokom srbsko-chetnickej armády a JNA.

1. októbra 1991 nepriateľská letecká sila JNA spustila vysielač HRT, ktorý bol na západnej strane pevnosti. Dňa 6. decembra 1991, počas najťažšieho útoku na Dubrovník, sa nepriateľská armáda s podporou JRM podarilo dosiahnuť cisársku pevnosť, ale obhajcovia Srebrenice, asistovaní delostreleckým ohňom, sa podarilo poraziť pevnosť a samotné mesto Dubrovník z okupácie. Počas tohto útoku bola zničená jedna z pamiatok na kopci, kamenný kríž, ktorý bol v roku 1997 nahradený novým.

Vojnové múzeum vlasti


Dnes je múzeum Vojenskej vlasti na Srbiji v cisárskej pevnosti. Múzeum sa venuje obrane Dubrovníka počas vlasteneckej vojny. Dokumenty, umelecké a dokumentárne fotografie, tlačené materiály, zbrane, banské výbušniny, vojnové mapy a príkazy sú vystavené v múzeu. Môžete sa pozrieť aj na časti vojenského vybavenia, veci z každodenného života Dubrovníka a obrancov v agresívnom prostredí. Múzeum má autentické nahrávky a videonahrávky, vojnové prapory vojakov, pôvodný prúžok Srdje z roku 1991, plány o minové polia, vojnové denníky a iné predmety z tohto obdobia.

Samozrejme musíte samozrejme navštíviť cisársku pevnosť. Okrem bohatých exponátov v múzeu vás srda očarí aj s panoramatickým výhľadom na ostrov Dubrovník. Mnohí hovoria, že pohľad na západ slnka je očarujúci a je to najkrajšie na svete. Kto môže prísť za denného svetla. Lezenie na Srđ je zvláštnym zážitkom a mnohí to svedčili.

Ako sa dostať na Srđ - Lezenie na Srđ
Môžete sa vyliezť na Srđ, pešo, na malých kozích tratiach, autom cez križovatku alebo lanovkou. Ak ste unavený, je tu stravovacie zariadenie s jedlom a nápojmi, ktoré vás spojí s nádherným výhľadom a vrátiť sa k životu. Obrázky, ktoré urobíte na Srđ v prirodzenom prostredí, s Dubrovníkom a morom na zadnej strane, vás udrží v krásnej pamäti vášho života.

Dubrovnik - Srđ pješke - turistické chodníky


Ak ste turista a fanúšik turistiky a ste v Dubrovníku, cesta z Orlanda Stupa do vrchu Srđa je pre vás ideálna. Na tejto trase prejdete veľkým množstvom pamiatok v Dubrovníku a prídete do krásneho pohľadu, z ktorého môžete vidieť celé mesto. Rozdiel v nadmorskej výške je 400 metrov. Dalianský plán kurzov nájdete na nasledujúcom odkazu: planinarenje.hr/kt/gorja/hrvatsko/dubrovacko-podrucje/sr/stradun-pile-sr

Prati nas na facebooku za više članaka o Hrvatskoj. Podijeli ovaj članak klikom na gumbe desno. Hvala
  Upgrade this article

Bio si na ovom mjestu? Podijeli s nama svoja iskustva ili fotografije.
Napiši svoju verziju članka. Nagrađujemo vlasnike apartmana.

Pišete kao gost. Registrirajte se ili prijavite i potpišite vaš tekst sa vašim imenom ili nickom i zadržite opciju editiranja unosa u bilo koje vrijeme.
Ako ste vlasnik apartmana koji je oglašen na rezerviraj.hr, link prema vašem oglasu će biti ispod teksta koji unosite kao nagrada za vaš trud.
Gost
odaberi sliku sa računala