Vodopády pri Zadare

# Vodopády pri Zadare

Sjeverna dalmacija

Zadar

Pošalji svoj sadržaj

komentár alebo Upgrade this article, napíš nový. Registrácia sa nevyžaduje

Ak hľadáte vodopády a ste v Zadare alebo neďaleko Zadaru, miestom, ktoré vás poteší, je Národný park Krka. Národný park Krka je vzdialený asi 70 km od Zadaru, vedľa krásneho mesta Skradin. Skradin je malé riečne mesto s kamennými domami. Zo Skradinu je možné navštíviť národný park loďou alebo pešou a cyklistickou cestou. Národný park Skradin - Krka je v prevádzke každý deň od apríla do októbra. Každú celú hodinu loď odchádza zo Skradinu a návrat je o 30 minút neskôr. Napríklad zo Skradinu do NP začína o 13:00, 14:00 atď. A návrat je o 13:30, 14:30.

Prehliadka vodopádov Krka poskytuje skutočný zážitok - jazda loďou do Národného parku Krka ponúka veľa krásnych výhľadov na početné vodopády a úžasné výhľady.Národný park Krka sa nachádza neďaleko historického mesta Šibenik. V národnom parku dominujú vodopády, početné jazerá a pevnosti zo 14. storočia s pozostatkami rímskeho akvaduktu a táborov. Rieka preteká parkom a vytvára 75 km dlhý kaňon, ktorý tečie do Jadranského mora neďaleko Šibeniku. Krka bol vyhlásený za národný park v roku 1985 a najznámejšie sú vodopády: Skradinski buk, Roški facka, Manojlovac, Miljacka facka. Vodná priehrada nachádzajúca sa pod Skradinským bukom je ďalšou takou vodnou priehradou na svete, ktorá bola postavená iba dva dni po priehrade vodnej elektrárne na vodopádoch Nijarar v roku 1895.zadar waterfalls

NP Krka má bohatú gastronomickú ponuku, takže si môžete vyskúšať miestne špeciality, z ktorých určite nemôžete vynechať prosciutto a syr.

Pozdĺž chodníka, ktorý vedie cez celý národný park, sa nachádzajú vzdelávacie stánky, kde si môžete prečítať množstvo zaujímavých vecí, ktoré súvisia s Krkom.

O hodnotách, ktoré môže NP Krka ponúknuť, by sa mohla napísať celá kniha, ak nie viac, nič nemôže nahradiť nespochybniteľné skúsenosti s výletmi do tohto národného parku.

Národný park Krka zo Zadaru - mapaNárodný park Krka je pomenovaný po rieke Krka, ktorá je neoddeliteľnou súčasťou parku. Rijeka, cez jej priechod prírodou, má prekrásnu atmosféru, na niektorých miestach a vodopády, ktoré fascinujú. Pri vodopádoch je park známy, preto je najnavštevovanejší v letných mesiacoch, v horúčave dňa. Mnohí sem prichádzajú ochladiť, ale tiež si užiť prirodzenú zeleň okolitých korún a modrú a zelenú farbu rieky Krka.

Np krka zadar

Vodopády Národného parku PlitvickéNárodný park Plitvické jazerá alebo Plitvické jazerá sú najväčším známym parkom NP Krka. Je to skutočne najnavštevovanejší národný park v Chorvátsku a jeden zo symbolov Chorvátska. Je vzdialený asi 120 kilometrov od Zadaru, ale ak máte čas a možnosti, určite ho odporúčame navštíviť. Park navštevuje takmer 2 milióny turistov ročne, aby hovorili sami za seba.

Je to zalesnená hornatá oblasť, cez ktorú pod sebou leží šestnásť krásnych jazier a kryštalické modré jazerá. Voda plná mnohých tokov a tokov je vzájomne prepojená šumivými kaskádami a lesnými vodopádmi. Počas tisícročia voda týchto jazier narušila, skorodovala a rozpúšťadlá z hornín a hornín, ktoré tiekla.Okrem krásnych vodopádov a prírody, Plitvické jazerá potešia turistov a ďalšie špeciality. Rovnako ako bohatstvo rastlinných a živočíšnych druhov, ako aj možnosti aktívnej dovolenky v zázraku vytvorenom prírodou.

16. jazero Jezera dáva turistom neopakovateľný pocit. Na jednej strane nedotknuté lesy, s ďalším zvukom vodopádov, ktoré je možné pociťovať, pretože jeho kúzlo nemožno spozorovať ani pomocou moderných technológií. Na jednej strane čistá príroda v prvotnej podobe s rozmanitosťou flóry a fauny. Nakoniec aj davy turistov, ktoré ešte viac umocňujú dojem plitvických krás.

 Prati nas na facebooku za više članaka o Hrvatskoj. Podijeli ovaj članak klikom na gumbe desno. Hvala
  Upgrade this article

Bio si na ovom mjestu? Podijeli s nama svoja iskustva ili fotografije.
Napiši svoju verziju članka. Nagrađujemo vlasnike apartmana.

Pišete kao gost. Registrirajte se ili prijavite i potpišite vaš tekst sa vašim imenom ili nickom i zadržite opciju editiranja unosa u bilo koje vrijeme.
Ako ste vlasnik apartmana koji je oglašen na rezerviraj.hr, link prema vašem oglasu će biti ispod teksta koji unosite kao nagrada za vaš trud.
Gost
odaberi sliku sa računala