Národné parky v blízkosti mesta Rovinj, Poreč, Pula - Istria Chorvátsko

# Národné parky v blízkosti mesta Rovinj, Poreč, Pula - Istria Chorvátsko

Istra

Rovinj

Pošalji svoj sadržaj

komentár alebo Upgrade this article, napíš nový. Registrácia sa nevyžaduje

Ak ste na Istrii, ste v turisticky najnavštevovanejšej a nedostatočne rozvinutej turistickej oblasti, ktorú každoročne navštevuje viac ako milión hostí. Istria je najväčší chorvátsky polostrov, ktorý sa nachádza na severozápade Chorvátska a hraničí s Talianskom a Slovinskom. Blízkosť hlavných európskych krajín je veľkou výhodou tohto regiónu, pretože je k dispozícii veľkému počtu ľudí, ktorí idú na dovolenku autom.

Najväčšie mestá na Istrii sú zároveň najobľúbenejšie. Pula, Poreč, Rovinj, Labin, Umag .. zatiaľ čo vnútro Istrii rozoznávajú kopce, olivové háje a vinice s farebnými mestami na vrcholkoch: Grožnjan, Motovun, Hum.

Jediným národným parkom na Istrii je NP Brijuni.

Rekreácia v prírode IstrieAk hľadáte rekreáciu a objavovanie prírodných krás, ste na správnom mieste. Istria je polostrov, ktorý je bohatý na prírodnú rozmanitosť. Odporúčame vám začať skúmať pláže na Istrii, http://www.rezerviraj.hr/plaze-istra, najmä tieto najobľúbenejšie a najkrajšie pláže, ako napríklad Plážový záliv Klancac Brseč, Plaža Uvala Luka Rakalj, Pláž Ambrela Pula, Grotte von Pula, Kamenjak Premantura ... a mnoho ďalších, ktoré môžete vidieť na odkaze.

Na Istrii sa nachádzajú dva známe a dobre vybavené vodné parky, aquapark Istralandia, aquapark Aquacolors Poreč a podvodný park Verudela v Pule. Existujú aj zábavné parky Paleo park Mon Perin Bale-Valle a Dino Park Funtana, oba na tému dinosaurov so sprievodnými vzdelávacími zariadeniami. Obe mestá vstúpili na svetový zoznam paleontologických nálezísk po tom, čo sa v tejto oblasti objavili zvyšky dinosaurov.

Národný park BrijuniNárodný park Brijuni je jediný na Istrii. Jeden, ale stojí za to by sme povedali, pretože je to jeden z najkrajších. Národný park Brijuni Oasis je nádhernou harmóniou života ľudí, rastlín a zvierat. Na ostrove je asi 250 druhov vtákov, mnoho ďalších zvierat a viac ako 700 druhov rastlín. Okrem špecifickej fauny, ktorá bola vytvorená zakopaním lesov a ich premenou na priestranné lúky, existuje aj flóra, ktorá mala veľký vplyv na ľudský faktor, ktorý živočíšny svet obohatil mnohými dovážanými druhmi, ktoré sa pôvodne na tomto biotope pôvodne nenachádzali. Dá sa povedať, že Brijuni predstavujú harmóniu prírody a vplyv človeka na ňu. Okrem očarujúcej prírody Brijuni nezaostávajú ani z kultúrneho a historického hľadiska, čo z nich robí 3. najnavštevovanejší národný park v Chorvátsku. Medzi miesta, ktoré nemôžete vynechať, patrí rozhľadňa v Cipre, kupola rodiny Kupelwieserov a množstvo kamenných lomov, ako je lom Kochov alebo Čufar. Početné archeologické nálezy z prvého neolitického osídlenia v zátoke Solin boli zaznamenané až do moderných čias, keď sa formujú veľké majetky s luxusnými vilami.

Dnes si Brijuni vyvinula turistickú destináciu, takže jej hostia musia ponúkať množstvo zariadení. Ak ste zvierací nadšenec, odporúčame vám navštíviť safari park v severnej časti Veľkého Brijuni, ktorý obsahuje veľa druhov zvierat, ktoré nie sú špecifické pre toto miesto. V tomto parku sa nachádza etnografický park, ktorý predstavuje tradične istrijskú farmu. Živočíšny svet na ostrovoch, najmä na Veľkom Brijuni, je okrem domorodých zvierat obohatený o množstvo druhov introdukovaných vďaka dobrej klíme aklimatizovanej v národnom parku.

Národný park RisnjakĎalší národný park najbližšie k Istrii je NP Risnjak, ktorý sa nachádza v regióne Gorski Kotar a neďaleko regiónu Kvarner, kde sa nachádzajú najznámejšie mestá Rijeka a Opatija. Park je tvorený masívom rovnomennej hory. Vrchol hory Risnjak je 1528 metrov nad morom. Pôvodná hranica parku sa zmenila v roku 1997, keď sa oblasť rozšírila na súčasných 6400 hektárov, keď do hraníc parku spadal zdroj rieky Kupa.

Mnohí hostia navštevujú park pre pešiu turistiku a je to možné niekoľkými smermi. Ak chcete skutočný horolezecký zážitok, môžete začať svoju cestu zo smeru Správna rada Národného parku v Bielej Vodici, zo smeru Gornji Jelenja alebo zo smeru Platka.

Ak chcete navštíviť Risnjak na niekoľko dní, môžete si vybrať ubytovanie v jednom z horských domov. Domy sa nachádzajú v parku a sú postavené podľa miesta, ktoré ich obklopuje. Drevené domy s ostrými strechami sa najlepšie hodia do prostredia. Aj keď je park menej preplnený ako iné chorvátske parky, stále si musíte rezervovať rezerváciu vopred, pretože vždy je požadovaná bezplatná posteľ.Národný park Plitvické jazeráNajnavštevovanejším a najobľúbenejším chorvátskym národným parkom sú Plitvické jazerá. Približne 200 kilometrov od centra Istrie by nemal byť väčší problém pre hostí, ktorí si môžu vybrať jeden deň dovolenky. Vzhľadom k neuveriteľným prírodným krásam rozhodne stojí za to navštíviť Plitvice.

Nech ste kdekoľvek v národnom parku Plitvické jazerá, budete všade obklopení perlami. Prírodné Biseri. Čo vás urobí šťastnými, pretože sa vám bude páčiť v nekonečnom potešení. Bisers sú to, čo vás naplní pocitom potešenia a presunie vás zo sveta, ktorý poznáte, do nového sveta do sveta nedotknutej prírody.

Okrem krásnych vodopádov a prírody, Plitvické jazerá potešia turistov a ďalšie špeciality. Rovnako ako bohatstvo rastlinných a živočíšnych druhov, ako aj možnosti aktívnej dovolenky v zázraku vytvorenom prírodou.

16. jazero Jezera dáva turistom neopakovateľný pocit. Na jednej strane nedotknuté lesy, s ďalším zvukom vodopádov, ktoré je možné pociťovať, pretože jeho kúzlo nemožno spozorovať ani pomocou moderných technológií. Na jednej strane čistá príroda v prvotnej podobe s rozmanitosťou flóry a fauny. Nakoniec aj davy turistov, ktoré ešte viac umocňujú dojem plitvických krás.

Národný park Plitvické jazerá tvoria 16 jazier. Je zaujímavé, že každé z jazier sa nachádza v rôznych nadmorských výškach, takže jazerá postupne klesajú a postupne klesajú do seba. Vďaka tomuto výškovému rozdielu sú jazerá rozdelené do horných a dolných jazier. 

 

 

 

 

 


Prati nas na facebooku za više članaka o Hrvatskoj. Podijeli ovaj članak klikom na gumbe desno. Hvala
  Upgrade this article

Bio si na ovom mjestu? Podijeli s nama svoja iskustva ili fotografije.
Napiši svoju verziju članka. Nagrađujemo vlasnike apartmana.

Pišete kao gost. Registrirajte se ili prijavite i potpišite vaš tekst sa vašim imenom ili nickom i zadržite opciju editiranja unosa u bilo koje vrijeme.
Ako ste vlasnik apartmana koji je oglašen na rezerviraj.hr, link prema vašem oglasu će biti ispod teksta koji unosite kao nagrada za vaš trud.
Gost
odaberi sliku sa računala