Rabac - Labin čo vidieť a vidieť v okolí

# Rabac - Labin čo vidieť a vidieť v okolí

Istra

Labin

Pošalji svoj sadržaj

komentár alebo Upgrade this article, napíš nový. Registrácia sa nevyžaduje

Prinášame vám zoznam najznámejších pamiatok a miest, ktoré musíte navštíviť, ak sa nachádzate v mestách Rabac, Labin alebo v okolitých mestách Istria a návrhy na prácu v blízkosti týchto miest na južnej strane istrijského polostrova.
Labin je skutočne vzdialený od mora, ale iba 3 km odtiaľto a jedno z jeho osád - Rabac sa nachádza pozdĺž pobrežia a je hlavným turistickým letoviskom. V minulosti sa to nazývalo Albona a prvýkrát sa spomína v roku 285. Vďaka svojmu bohatému dedičstvu je Labin obľúbenou destináciou pre hostí hľadajúcich kultúrnu turistiku a staromódnych nadšencov. Z vrcholu starého mesta sa nachádza výhľad na more, ale aj vynikajúci výhľad na okolité dedinky, najmä v Rabac. Z tejto nadmorskej výšky môžete vidieť Kvarner, Gorski Kotar a Velebit a neďalekú zátoku Prklog. Záliv kríža krásy bol vyhlásený za chránenú krajinu.

Rabac Labin što vidjeti posjetiti

Labin Rabac - čo vidieťKostol Najsvätejšej Panny Márie Labin sa nachádza v starých mestských hradbách v jednej z najkrajších ulíc starého mesta Labin. Na fasáde kostola je erb mesta, benátsky lev, baroková socha senátora Antonia Bollania, bojovník proti Turkom a gotické rozety. Kostol bol obnovený v roku 1993. Kostol bol postavený v roku 1336 na základoch staršieho kostola z 11. storočia.

Crkva Rabac 

Pláže RabacPláž Rabac - V malej zátoke nad obcou Rabac, vedľa ulice Prižina je aj pláž s rovnakým názvom. Pláž Prižinj sa nachádza v prírodnom prostredí medzi skalami a zelenými ramenami. Je to kamienková a veľmi krásna. Pláž je v skutočnosti veľmi obľúbená, veľmi dobre navštevovaná, ktorú môžete vidieť z fotografií, ktoré sme vytvorili. Budete klesať do hlavnej časti s konkrétnymi schodmi a keď sa dostanete na pláž, zostanete tam až do konca dňa.

Plaža Prižinja RabacVela Đirina pláž sa nachádza v zálive Maslinica v Rabac pod hotelom Mimos a Maslinica kemping. Pláž je najväčšia pláž v Rabac a má vlajku modrej vlajky pre čistotu mora, bezpečnostné a stravovacie ponuky. Pláž je kamienková a je vzdialená asi 400 metrov.

Plaža Vela Đirina Rabac

Čo vidieť v Rabac - Labin?Aréna v Pule je najväčšou pamiatkou starožitného staviteľstva v Chorvátsku, šiestym najväčším amfiteátom na svete a jedným z najlepšie zachovaných druhov na svete. Bol postavený v prvom storočí, predpokladá sa, že ho cisár Augusta vyhľadá a pokračovala výstavba Vespasian Vespaziano, ktorá mala vybudovať rímske Koloseum.

Národný park Brijuni, aj keď je známy ako rezidencia maršála Josipa Broza Tito, prezidenta bývalej Juhoslávie, ponúka svojim návštevníkom oveľa viac. Iba 3 km od istrijského pobrežia je Brijuni oázou rastlinného a živočíšneho života, pozostávajúca z približne 700 druhov rastlín a približne 250 druhov vtákov. Okrem špecifickej fauny, ktorá vznikla zakopaním lesov a ich premenou na priestranné lúky, existuje aj flóra, ktorá mala veľký vplyv na ľudský faktor, ktorý obohatený živočíšnym svetom mnohými dovezenými druhmi, ktoré pôvodne neboli v tomto biotopu. Dá sa povedať, že Brijuni predstavujú harmóniu prírody a vplyv človeka na ňom.

Nacionalni Park Brijuni što vidjeti PulaMotovun - Motovun je malebné mestečko na vrchole kopca, ktoré sa nachádza v centre Istrie a najlepšie zachovalé stredoveké istrijské pevnosti, jeden z symbolov Istrie. História Motovunu sa datuje do rímskych čias, kedy bolo na tomto mieste postavené osídlenie keltského kmeňa. Dnes má Motovun okolo 1000 trvalých obyvateľov. Najznámejšou udalosťou v Motovune je filmový festival, ktorý sa konal v meste Srpnja.

Motovun Istria što posjetiti what to visit

Opatija - Nachádza sa na úpätí horského a prírodného parku Učka, ktorý v každom prípade uprednostňuje cestovný ruch tohto mesta. Krásna príroda a početné parky sú len súčasťou ponuky Opatije. Staré rakúsko-uhorské vily sú špeciálnou ponukou pre milovníkov historických budov, ale sú tu aj promenády a pláže, ktoré už mnoho rokov priťahujú turistov z Európy a sveta. Okrem letnej turistiky je toto istrijské mesto prevažne organizované kongresmi, seminármi a rôznymi konzultáciami. V Opatiji sa pravidelne konajú festivaly, koncerty, výstavy a iné kultúrne a športové podujatia.

Muzej Turizma Opatija

Múzeum súčasného umenia Istria v Pule bolo založené v roku 2008, kedy bolo zaregistrované z iniciatívy Istrijskej župy. Múzeum má stále vlastnú budovu múzea, ale bolo použité na galériu účelu starého tlače Puly sv. Jána 1, Puly, ktorý bol odovzdaný do Múzea mesta Pula na používanie už 10 rokov dohodou o používaní starého tlače od 1. júna 2011.

Što vidjeti u IstriHistorické a námorné múzeum Istria. Je to špecializované múzeum regionálneho rozsahu. Múzeum funguje ako verejná kultúrna a vedecká inštitúcia, ktorá vykonáva činnosti múzea podľa zákona o múzeách v Chorvátskej republike a pôsobí v oblasti Istrijskej župy. Historické a námorné múzeum Istrie sa nachádza v benátskej pevnosti alebo v starom meste Kaštela z 17. storočia. Kaštel postavili orgány Benátskej republiky s cieľom obhajovať svoje hospodárstva na južnej Istrii.

Bazilika Euphrasius v Poreči začala s výstavbou v roku 553 a je jednou z najstarších a najkrajších zachovaných pamiatok raného byzantského umenia v Stredomorí. Dnes je považovaná za najkrajšiu zachovanú pamiatku umeleckého umenia v Stredomorí. Bazilika bola postavená v 6. storočí v čase eufrazského biskupa a cisára Justiniána I. Dôležitosť tejto baziliky stačí poukázať na skutočnosť, že v roku 1997 bola Eufraziánska bazilika v Poreči zaradená do Zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

Aquapark Aquacolors pri Poreči, celková investícia vo výške 25 miliónov eur je otvorená pre sezónu 2015. Aquacolors je najväčší vodný park v Chorvátsku, ktorý ponúka 500 metrov dlhú rieku, 3 bazény a 4 detské ihriská, 12 tobogánov, 5 reštaurácií a denný animovaný obsah. Vodný park je určený pre všetky vekové kategórie, takže pre deti sú atrakcie pre deti a pre dospelých málo viac adrenalínu.

Aquacolors Poreč

Aquapark Istralandia je zábavný vodný park, ktorý sa nachádza asi 5 kilometrov od Novigradu smerom do vnútrozemia Istrie. Park je otvorený v roku 2014 a je prvým vodným parkom na Istrii, ktorý sa rozprestiera na ploche 80 000 m² a ponúka veľké množstvo atrakcií pre deti i dospelých. Aquacolors vs Istranadia cenové porovnanie a obsah.

Istralndia Novigrad Istra

Ostrov CresOd Brestovej sa nachádza pravidelná trajektová linka, ktorá je vzdialená len 10 km od Rapca na ostrove Cres.

Záliv Žanja Cres - ďalšia skrytá a prírodná zátoka, ktorá postihuje krásu, nie je ďaleko od krásnej zátoky Sv. Ivan Cres. Najčastejšími hosťami sú námorníci a tí, ktorí prídu organizovanou námornou dopravou. Existujú však turistické chodníky pre horolezcov a ľudí schopných pre dlhé prechádzky na nerovnom teréne. Ak máte v sebe samého dobrodružného ducha, pozývame vás, aby ste si užili nádhernú pláž v zátoke Žanja. Vyplatíte nám dôverovať v slovo. Ak máte nejaké pochybnosti, pozrite sa na tieto fotky, ktoré sme vám pripravili.

Uvala Žanja Cres

Mali Bok, Koromačna Ostrov Cres - Ak prídete na miestnu cestu z Orleca, na východné pobrežie ostrova Cres, prídete na túto osamelú malú pláž. Pláž sa nazýva Mali Bok, krásna a skrytá v prírodnom kaňone. Hlavná časť pláže je vyrobená z hrubších kamenných kvádrov, je priechodná a vhodná pre všetkých. Musíte však chodiť na pláž, ktorá nemusí byť pre všetkých. Skutoční milovníci prírody ocenia predovšetkým skutočnosť, že pláž nemôže dosiahnuť autom, takže sa budú obzvlášť tešiť z pohľadu, keď klesajú a klesajú na hladinu mora. Farba mora je krištáľovo čisté, zmiešané modrozelené tóny.

Mali Bok KoromačnaBeach St. Ivan Cres - známy sa nachádza na západnom pobreží ostrova Cres. Nachádza sa v blízkosti mesta Lubenice na uvedenom ostrove, ale mimo obývanej zóny. Je úplne prirodzené a ako taká očarí svoju krásu. Námoroví ľudia chcú sem prísť najmä kvôli ťažkostiam prichádzať z pevniny. Iba skutoční dobrodruzi sa odvážia chodiť po tejto krásnej pláži.

Pláže v okolí Labin a RapcaPláž Stupva sa nachádza v mestečku Zagora v blízkosti mesta Brsec a je to krásna štrková zátoka, ktorá je skrytá a trochu ťažšie dostupná. Na pláž sa dá dostať len loďou alebo lesom. Administratívne je hlavnou črtou tejto pláže, takže v polovici leta nie sú veľké davy.

Plaža Stupova Istra

Pláž Kalavojna sa nachádza v obci Rakalj a neďalekej Rapca v krásnej zátoke s veľmi čistým morom, väčšinou bez preplnenia, prístupom autom, hoci cesta nie je vždy v najlepšom stave. Kúpanie na tejto pláži je tiež možné so psami.

Plaža Rakalj IstraPláž Amber je jednou z najobľúbenejších pláží v Pule, ktorá sa nachádza v turistickej oblasti Verudela, na západnej strane polostrova a pokračuje na pláži Brioni. Neďaleko sa nachádza obľúbená pláž Puljska Hajvajka. Od centra mesta Pula je vzdialený asi 4 km. Pláž má modrú vlajku pre čistotu mora, úhľadnosť pláže a ponuku. Vzhľadom na jemné vchody do mora sú Ambrelove kamienkové plochy veľmi obľúbené pre rodiny s deťmi. Na pláži si môžete prenajať slnečníky a lehátka a vychutnať si rôzne športové a adrenalínové aktivity. Ak ste trochu ďaleko od centrálnej časti kamienkovej pláže, môžete nájsť tieň v neďalekom borovicovom lese, v týchto častiach je skalnatá pláž s menšími kamienkovými plážami.

Pula plažePláž Grotte Von Pula Chránená pláž v zátoke Mužilj je prírodným prostredím, ktoré mnohí milujú a oceňujú. Prístup na pláž pochádza z lesa, malá chodník vedúca k oblázkovej pláži. Pláž je väčšinou skalnatá, na boku ale prístupná a vhodná na opaľovanie. Chcú sem prísť dobrodruhovia, ľudia, ktorí netrpia veľkými davmi a milujúcimi v nedotknutej prírode. More je veľmi čisté, príjemne teplé a krásne farby. Skaly pod vodou dávajú odraz, ktorý oživuje odtiene modrej a zelenej.

Pláž - Klančacská zátoka Brseč je považovaná za jednu z najkrajších pláží na Jadrane. Krásna malá pláž s čistými vodami s miernym svahom. Na pláži nie sú žiadne služby a parkovisko nie je k dispozícii blízko pláže. Na troch stranách obklopených skalami, na podlahe biele kamienkové svahy plávajúce v krištáľovo číre nazelenalom mori.

Istria best beachesV okolí mesta Rakalj sa nachádza pláž Luka. Nachádza sa v zátoke, ktorá je zo stredne veľkých dlaždíc a je ohraničená skalami. Pláž je krásna, v prirodzenom prostredí oddelenom od osady. Čo môžeme zvlášť zdôrazniť, je to, prečo naša pláž je rozpoznateľným starým vrakom rybárskeho člna umiestneného na plytkom mieste, pár metrov od brehu.

Kamenjak Beach Premantura Táto pláž plne opisuje svoje meno - Kamenjak je len kamenná pláž, presnejšie skalnaté skaly. Do pláže sa dostanete autom autom, necháte ju na pláži a pokračujte pešo. Keď zostúpite do mora, pozdravíte veľké kamenné povrchy a samozrejme more, ktoré sa ich dotýka.

Kamenjak premanturaPláž Guboka Rabac Labin sa nachádza v úplne prirodzenom prostredí neďaleko pláže Sveta Marina. Prijdete na cestu po lese a hlbokom tieni. Samotná pláž je z piesku, je veľmi krásna a čistá. More je tu pokojné, pohodlné teplo a veľmi čisté. Na strane je v zeleni zarastené skalnaté pobrežie, čo dáva vynikajúci kontrast k modrým morským farbám.

Mestá pri LabineRovinj a Poreč.

Rovinj sa nachádza asi 30 kilometrov severne od Puly, spolu s Porečom (asi 50 kilometrov severne od Puly) je najsilnejším turistickým centrom Istrie a jedným z najsilnejších na Jadrane. Obe mestá sú bohaté svojimi kultúrnymi a historickými pamiatkami a silnou turistickou ponukou.

Rovinj

Rovinj

Poreč

Mesto Rijeka - Rijeka je mesto, ktoré žije po celý rok, ale aj napriek tomu, že sa nachádza na našom pobreží, cestovný ruch tu zažije svoj vrchol v letných mesiacoch. Jednou zo špecialít Rijeky je promenáda - Korzo. Mnohí hovoria, že ide o najkrajšiu promenádu v Chorvátsku a jednu z najnavštevovanejších. Tam je neustále dav na rieke Korz, ale nie dav v zmysle vyhnúť prechod týmto spôsobom. Práve naopak, Korzo je naplnený turistami a rôznymi animátormi, ktorí doplnia skúsenosti pri prechádzke po promenáde. Od začiatku 19. storočia sa Korzo stalo vinohradom mesta. Tu sa konajú hlavné udalosti mesta a rôzne zaujímavé veci. Korzo sa stal symbolom mesta, miestom zhromažďovania a zábavy. Hostia, ktorí navštívia Rijeku, sú tiež povinní prísť do hotela Korzo - ako by to nepovedalo "keby ste neboli na Korze, akoby ste neboli navštívili Rijeku.

Rijeka

Národný park Risnjak - V Gorskom Kotári leží národný park Risnjak, založený v roku 1953. Pár má rozlohu 3041 hektárov. Park sa skladá z mohutnej hory s rovnakým názvom. Horná časť Risnjakskej hory je 1528 metrov nad morom. Pôvodná hranica parku bola zmenená v roku 1997, kedy sa oblasť rozšírila na dnešných 6400 hektárov, kedy bol zdroj parku Kupa zaradený do hraníc parku. Mnoho návštevníkov navštívi park pre pešiu turistiku a je to možné v niekoľkých smeroch. Ak chcete skutočný zážitok z horolezectva, môžete začať svoju cestu zo smeru Správy národného parku v Biely Vodici, smerom od Gornji Jelenja alebo zo smeru Platka.

Np Risnjak more info


Privatni smještaj direktno od vlasnika na www.SMJESTAJ.com.hr/trazi
Prati nas na facebooku za više članaka o Hrvatskoj. Podijeli ovaj članak klikom na gumbe desno. Hvala
  Upgrade this article

Bio si na ovom mjestu? Podijeli s nama svoja iskustva ili fotografije.
Napiši svoju verziju članka. Nagrađujemo vlasnike apartmana.

Pišete kao gost. Registrirajte se ili prijavite i potpišite vaš tekst sa vašim imenom ili nickom i zadržite opciju editiranja unosa u bilo koje vrijeme.
Ako ste vlasnik apartmana koji je oglašen na rezerviraj.hr, link prema vašem oglasu će biti ispod teksta koji unosite kao nagrada za vaš trud.
Gost
odaberi sliku sa računala