Rovinj a okolie, čo vidieť a robiť

# Rovinj a okolie, čo vidieť a robiť

Istra

Rovinj

Pošalji svoj sadržaj

komentár alebo Upgrade this article, napíš nový. Registrácia sa nevyžaduje

Prinášame vám zoznam najslávnejších miest a miest, ktoré musíte navštíviť, ak sa nachádzate v Rovinji alebo v Rovinji, rovnako ako v regióne Istria.
Mesto sa nachádza na krásnom pobreží Istrie, tesne pod kanálom Lim. Hovoria, že Rovinj je najlepšie mesto pre romantiku - prinajmenšom v tejto časti nášho krásneho. Mesto Rovinj je správnou destináciou pre romantických ľudí a ľudí, ktorí majú v minulosti sentimentálne city. Dnes je mesto rozvinuté a patrí medzi popredné turistické destinácie na Jadrane. V Rovinji môžeme pridať až 30 000 lôžok, z ktorých jedna štvrtina zaberá ubytovanie v súkromí.

Čo navštíviť v Rovinji a jeho okolí

Rovinjské akvárium sa nachádza v starej starej budove, ktorá sa nachádza v Centre námorného výskumu ústavu Ruđer Bošković, kde môžete zažiť všetku rozmanitosť podmorského sveta Jadranu. Bola otvorená v roku 1891 ako berlínska akvarijná zoologická záhrada a je jednou z najstarších inštitúcií tohto druhu na svete. Akvárium je otvorené pre návštevníkov a oplýva vzormi miestnej flóry a fauny, ktoré predstavujú typické spoločenstvá žijúce v našom podmorskom svete. Akvárium je zaujímavá a krásna zbierka rôznych druhov rýb, krabov, škrupín, ktoré obývajú Jadran.

 Kostol sv. Eufémie je tiež známy ako kostol sv. Fumu, ktorý je najznámejším monumentom v Rovinji. Na mieste dnešného kostola bol kedysi malý kostol sv. Jura, na ktorej mieste v 10. storočí sa buduje nový, väčší kostol.

 Mestské múzeum Rovinj sa nachádza na námestí Marshala Tito 11, v barokovom paláci 17. storočia. Je otvorená každý deň od 10 do 22 hodín. Múzeum bolo založené v roku 1954 z iniciatívy umelcov z Rovinj a rozdelené na niekoľko oddelení. Archeologické oddelenie pozostáva z archeologických a numizmatických zbierok, etnografického oddelenia, katedry dejín, výtvarných umení a knižnice. V areáli múzea sú organizované rôzne výstavy a aktivity, ktoré sú ohlásené na múzeu muzej-rovinj.hr.

Pláže RovinjLesní park Zlatni rt je najväčšou prirodzenou atrakciou mesta Rovinj, ideálnym miestom pre rôzne športové aktivity a príjemnou prírodou a plážami. Tento park je tiež najväčším stretnutím plavcov, ktorí v letných mesiacoch v Rovinji žijú, pretože ich členité pobrežie sa rozprestiera v kamienkových zátokách zväčšovanými skalami. Neďaleko pláže Zlatni rt je pláž Cuvi Rovinj.

 Cisterna Beach Rovinj. V pobrežnej oblasti Rovinj sa našla táto krásna pláž Cisterna. Je vyrobený zo stredne veľkých dlažobných kameňov, je izolovaný a nachádza sa v prírodnom prostredí. Na pláži však máte kaviareň, ktorá bude po opaľovaní osviežujúca. More je pokojné a príjemné teplo a prístup k vode je jemný. Je to ideálna pláž pre rodinnú dovolenku alebo pre mladé páry, ktoré chcú mať pokoj a nie toľko davov.

 Červený ostrov sa skladá z dvoch prepojených ostrovčekov, Sveti Andrija a Maškin a je jedným z najobľúbenejších turistických destinácií pre hostí ubytovaných v Rovinji a jeho okolí.

Mulini je pláž v atraktívnej oblasti Rovinj, ktorá končí v zeleni parku Zlatni Rt. Pláž, od centra mesta až po zelené plochy, rozširuje nádherne upravenú promenádu. Pláž je jednou z najobľúbenejších miest v meste a rozhodne patrí medzi najkrajšie.

 Amarin Beach Rovinj. V samom kontakte s morom je pláž Amarin piesočná, s miernym počasím a vhodná pre všetkých ľudí. O trochu vyššie nájdete oblázky a betónové dlažby po stranách. Na pláži sú sprchy a prestavné kabíny. Nachádza sa na severovýchode krajiny. Za plážou sa nachádza malá kamenná stena, za ktorou je okrúhly stôl vhodný na opaľovanie a denné snooping.

 Čo vidieť v blízkosti RovinjaNárodný park Brijuni, aj keď je známy ako rezidencia maršála Josipa Broza Tito, prezidenta bývalej Juhoslávie, ponúka svojim návštevníkom oveľa viac. Iba 3 km od istrijského pobrežia je Brijuni oázou rastlinného a živočíšneho života, pozostávajúca z približne 700 druhov rastlín a približne 250 druhov vtákov. Okrem špecifickej fauny, ktorá vznikla zakopaním lesov a ich premenou na priestranné lúky, existuje aj flóra, ktorá mala veľký vplyv na ľudský faktor, ktorý obohatený živočíšnym svetom mnohými dovezenými druhmi, ktoré pôvodne neboli v tomto biotopu. Dá sa povedať, že Brijuni predstavujú harmóniu prírody a vplyv človeka na ňom.

 Aréna v Pule je najväčšou pamiatkou starožitného staviteľstva v Chorvátsku, šiestym najväčším amfiteátom na svete a jedným z najlepšie zachovaných druhov na svete. Postavený v prvom storočí sa predpokladá, že sa oňho bude snažiť cisár Augusta a výstavba pokračuje Vespasian Vespaziano, ktorý bol zodpovedný za výstavbu rímskeho Kolosea.

Múzeum súčasného umenia Istria v Pule bolo založené v roku 2008, kedy bolo zaregistrované z iniciatívy Istrijskej župy. Múzeum má stále vlastnú budovu múzea, ale bolo použité na galériu účelu starého tlače Puly sv. Jána 1, Puly, ktorý bol odovzdaný do Múzea mesta Pula na používanie už 10 rokov dohodou o používaní starého tlače od 1. júna 2011.

 Aquapark Aquacolors pri Poreči, celková investícia vo výške 25 miliónov eur je otvorená pre sezónu 2015. Aquacolors je najväčší vodný park v Chorvátsku, ktorý ponúka 500 metrov dlhú rieku, 3 bazény a 4 detské ihriská, 12 tobogánov, 5 reštaurácií a denný animovaný obsah. Vodný park je určený pre všetky vekové kategórie, takže pre deti sú atrakcie pre deti a pre dospelých málo viac adrenalínu.

Aquacolors PorečAquapark Istralandia je zábavný vodný park, ktorý sa nachádza asi 5 kilometrov od Novigradu smerom do vnútrozemia Istrie. Park je otvorený v roku 2014 a je prvým vodným parkom na Istrii, ktorý sa rozprestiera na ploche 80 000 m² a ponúka veľké množstvo atrakcií pre deti i dospelých. Aquacolors vs Istranadia cenové porovnanie a obsah.

 Bazilika Euphrasius v Poreči začala s výstavbou v roku 553 a je jednou z najstarších a najkrajších zachovaných pamiatok raného byzantského umenia v Stredomorí. Dnes je považovaná za najkrajšiu zachovanú pamiatku umeleckého umenia v Stredomorí. Bazilika bola postavená v 6. storočí v čase eufrazského biskupa a cisára Justiniána I. Dôležitosť tejto baziliky stačí poukázať na skutočnosť, že v roku 1997 bola Eufraziánska bazilika v Poreči zaradená do Zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

Pláže v Rovinji a okolí mesta RovinjPláž Amber je jednou z najobľúbenejších pláží v Pule, ktorá sa nachádza v turistickej oblasti Verudela, na západnej strane polostrova a pokračuje na pláži Brioni. Neďaleko sa nachádza obľúbená pláž Puljska Hajvajka. Od centra mesta Pula je vzdialený asi 4 km. Pláž má modrú vlajku pre čistotu mora, úhľadnosť pláže a ponuku. Vzhľadom na jemné vchody do mora sú Ambrelove kamienkové plochy veľmi obľúbené pre rodiny s deťmi. Na pláži si môžete prenajať slnečníky a lehátka a vychutnať si rôzne športové a adrenalínové aktivity. Ak ste trochu ďaleko od centrálnej časti kamienkovej pláže, môžete nájsť tieň v neďalekom borovicovom lese, v týchto častiach je skalnatá pláž s menšími kamienkovými plážami.

 Pláž Grotte Von Pula Chránená pláž v zátoke Mužilj je prírodným prostredím, ktoré mnohí milujú a oceňujú. Prístup na pláž pochádza z lesa, malá chodník vedúca k oblázkovej pláži. Pláž je väčšinou skalnatá, na boku ale prístupná a vhodná na opaľovanie. Chcú sem prísť dobrodruhovia, ľudia, ktorí netrpia veľkými davmi a milujúcimi v nedotknutej prírode. More je veľmi čisté, príjemne teplé a krásne farby. Skaly pod vodou dávajú odraz, ktorý oživuje odtiene modrej a zelenej.

Beach St. Ivan Pula sa nachádza na rovnakom názve Cape a je v kontakte s morom zo zálivu Sveti Ivan. Je to veľmi pekné, čisté a dobre vybavené. Táto pláž je obľúbená, čo nie je prekvapujúce vzhľadom na polohu. Celá táto časť mesta Pula je dobre známa a takisto okolité pláže. Beach St. Ivan je vyrobený z malého štrku, ktorý možno ešte nájsť v troch väčších križovatkách. More je veľmi čisté a krásne. Je pohodlné na kúpanie a prístup k moru je jednoduchý a pohodlný pre všetkých ľudí.

 Pláž - zátoka Klancac Brseč, krásna pláž obklopená skalami na troch stranách, neďaleko Opatije.

 V okolí mesta Rakalj sa nachádza pláž Luka. Nachádza sa v zátoke, ktorá je zo stredne veľkých dlaždíc a je ohraničená skalami. Záliv Žbirac je v blízkosti. Toto je zaujímavý detail, najmä ak pracujete na fotografiách dovolenky. Silueta naklonených lodí bude skvelým pozadím pre dobré fotografie z mora.

Kamenjak Beach Premantura Táto pláž plne opisuje svoje meno - Kamenjak je len kamenná pláž, presnejšie skalnaté skaly. Do pláže sa dostanete autom autom, necháte ju na pláži a pokračujte pešo. Keď zostúpite do mora, pozdravíte veľké kamenné povrchy a samozrejme more, ktoré sa ich dotýka.

 

Kanica Peruški Beach sa nachádza medzi Peruškim a Krnicou. Niektorí, ktorí sa môžu pochváliť touto krásnou plážou. Ak sa pozriete na fotografie, môžete vidieť krásnu pláž obklopenú bielymi skalami. Pláž je vyrobená zo stredne veľkých kríkov, ktoré sú úplne biele a poskytujú najlepšie lesk v letnom slnku. Preto je tu osobitná farba mora. Mora je čistá a príjemne teplá, a samotná pláž je veľmi cenovo dostupná. Vstup do mora je jemný a vhodný pre všetkých ľudí. Naša pláž vie vírivať vlny, ale nie je skvelé zasahovať do kúpeľov. Ak nás navštívite, sme presvedčení, že sa vám bude páčiť. Pozývame vás, aby ste strávili svoju dovolenku a bavili sa na našej pláži.

 Pláž Vela Đirina sa nachádza v zálive Maslinica pod hotelom Mimosa a kemping Maslinica. Pláž je najväčšia pláž v Rabac a má vlajku modrej vlajky pre čistotu mora, bezpečnostné a stravovacie ponuky. Pláž je kamienková a je vzdialená asi 400 metrov. Na pláži je bohatá gastronomická ponuka, ako aj dva masážne salóny v rámci pláže. Pre najmladších je tu aj malá tobogán a malý aquapark.

Pláž Guboka Rabac Labin sa nachádza v úplne prirodzenom prostredí neďaleko pláže Sveta Marina. Prijdete na cestu po lese a hlbokom tieni. Samotná pláž je z piesku, je veľmi krásna a čistá. More je tu pokojné, pohodlné teplo a veľmi čisté. Na strane je v zeleni zarastené skalnaté pobrežie, čo dáva vynikajúci kontrast k modrým morským farbám.

Mestá v blízkosti mesta RovinjMestá Pula a Poreč. Obe mestá sú bohaté svojimi kultúrnymi a historickými pamiatkami a silnou turistickou ponukou.

Privatni smještaj direktno od vlasnika na www.SMJESTAJ.com.hr/trazi
Prati nas na facebooku za više članaka o Hrvatskoj. Podijeli ovaj članak klikom na gumbe desno. Hvala
  Upgrade this article

Bio si na ovom mjestu? Podijeli s nama svoja iskustva ili fotografije.
Napiši svoju verziju članka. Nagrađujemo vlasnike apartmana.

Pišete kao gost. Registrirajte se ili prijavite i potpišite vaš tekst sa vašim imenom ili nickom i zadržite opciju editiranja unosa u bilo koje vrijeme.
Ako ste vlasnik apartmana koji je oglašen na rezerviraj.hr, link prema vašem oglasu će biti ispod teksta koji unosite kao nagrada za vaš trud.
Gost
odaberi sliku sa računala