Opatija a okolie, čo vidieť a robiť

# Opatija a okolie, čo vidieť a robiť

Kvarner

Opatija

Pošalji svoj sadržaj

komentár alebo Upgrade this article, napíš nový. Registrácia sa nevyžaduje

Prinášame vám zoznam najznámejších pamiatok a miest, ktoré je potrebné navštíviť, ak sa nachádzate v Opatiji alebo v okolí mesta Opatija a regiónu Istria.
Nachádza sa na úpätí pohoria Učka a prírodného parku, ktorý v každom prípade uprednostňuje cestovný ruch tohto mesta. Krásna príroda a početné parky sú len súčasťou ponuky Opatije. Staré rakúsko-uhorské vily sú špeciálnou ponukou pre milovníkov historických budov, ale sú tu aj promenády a pláže, ktoré už mnoho rokov priťahujú turistov z Európy a sveta. Okrem letnej turistiky je toto istrijské mesto prevažne organizované kongresmi, seminármi a rôznymi konzultáciami. V Opatiji sa pravidelne konajú festivaly, koncerty, výstavy a iné kultúrne a športové podujatia. Stručne povedané, Opatija má celý rad podujatí počas celého roka.

Pláže v meste OpatijaLipovica Pláž Opatija sa nachádza asi 1 km severne od centra Opatije v smere Voloska na populárnej promenáde Lungomare. Štrk so strmým prístupom k moru je ideálny pre rodiny s deťmi. Z pláže je k dispozícii gastronomické zariadenie, sprcha, sociálne zariadenie a detské ihrisko. Na pláži je možné si prenajať ležadlá a slnečníky.

 Pláž Črnikovica Opatija sa nachádza asi 2 km severne od centra Opatije na úpätí hlavnej cesty. Pláž je kamienková, betónová a skalnatá. Na pláži nájdete veľké množstvo reštaurácií a zariadení, pretože sa nachádza v veľmi rušnom meste.

 Čo navštíviť v Opatiji a jej okolíKostol Zvestovania Panny Márie Opatije - Kostol sa nachádza v Opatiji a je jednou z najkrajších budov. Bol postavený v novorománskom štýle a všetko začalo základným kameňom, ktorý v roku 1906 založil Dr. Franc je veľkým kardinálom a arcibiskupom vo Viedni, ktorý bol na začiatku prvej svetovej vojny odrezaný v roku 1914, keď zostal nezačlenený a stával viac ako 10 rokov. Stavba bola zahájená v roku 1927. Strecha bola pokrytá dlaždicami a potom bola postavená veľká kupola. 10. okno bolo vyrobené v továrni "malé sklo a mozaika" v Innsbrucku. Za ním bol kostol dláždený a hlavný oltár z mramoru bol postavený. Bohužiaľ, potom cirkev zostala nedokončená a stále čaká na jej dokončenie.

 Chorvátske múzeum cestovného ruchu sa nachádza v 170 ročnej vile, priamo v centre mesta Opatija Angiolina. Múzeum histórie cestovného ruchu v Chorvátsku, ale aj vplyv cestovného ruchu na nás všetkých v novom veku, v ktorom žijeme. Múzeum zobrazuje zmenu našich miest a naše zmeny v spôsobe, akým cestujeme a spoznávame cestujúcich. Cestovný ruch môže byť definovaný ako stretnutie rôznych kultúr a každé stretnutie vytvára niečo nové. Týmto sloganom funguje aj múzeum, a preto má za cieľ preskúmať - prostredníctvom svojich projektov, výstav, okrúhlych stolov, putovných výstav a workshopov.

 Národný park Risnjak - V Gorskom Kotári leží národný park Risnjak, založený v roku 1953. Pár má rozlohu 3041 hektárov. Park sa skladá z mohutnej hory s rovnakým názvom. Horná časť Risnjakskej hory je 1528 metrov nad morom. Pôvodná hranica parku bola zmenená v roku 1997, kedy sa oblasť rozšírila na dnešných 6400 hektárov, kedy bol zdroj parku Kupa zaradený do hraníc parku. Mnoho návštevníkov navštívi park pre pešiu turistiku a je to možné v niekoľkých smeroch. Ak chcete skutočný zážitok z horolezectva, môžete začať svoju cestu zo smeru Správy národného parku v Biely Vodici, smerom od Gornji Jelenja alebo zo smeru Platka.

 Rovinjské akvárium sa nachádza v starej starej budove, ktorá sa nachádza v Centre námorného výskumu ústavu Ruđer Bošković, kde môžete zažiť všetku rozmanitosť podmorského sveta Jadranu. Bola otvorená v roku 1891 ako berlínska akvarijná zoologická záhrada a je jednou z najstarších inštitúcií tohto druhu na svete. Akvárium je otvorené pre návštevníkov a oplýva vzormi miestnej flóry a fauny, ktoré predstavujú typické spoločenstvá žijúce v našom podmorskom svete. Akvárium je zaujímavá a krásna zbierka rôznych druhov rýb, krabov, škrupín, ktoré obývajú Jadran.

 Kostol sv. Eufémie je tiež známy ako kostol sv. Fumu, ktorý je najznámejším monumentom v Rovinji. Na mieste dnešného kostola bol kedysi malý kostol sv. Jura, na ktorej mieste v 10. storočí sa buduje nový, väčší kostol.

 Mestské múzeum Rovinj sa nachádza na námestí Marshala Tito 11, v barokovom paláci 17. storočia. Je otvorená každý deň od 10 do 22 hodín. Múzeum bolo založené v roku 1954 z iniciatívy umelcov z Rovinj a rozdelené na niekoľko oddelení. Archeologické oddelenie pozostáva z archeologických a numizmatických zbierok, etnografického oddelenia, katedry dejín, výtvarných umení a knižnice. V areáli múzea sú organizované rôzne výstavy a aktivity, ktoré sú ohlásené na múzeu muzej-rovinj.hr.

Kvôli bohatému dedičstvu je Labin obľúbenou destináciou pre hostí hľadajúcich kultúrnu turistiku a staromódnych nadšencov. Z vrcholu starého mesta sa nachádza výhľad na more, ale aj vynikajúci výhľad na okolité dedinky, najmä v Rabac. Z tejto nadmorskej výšky môžete vidieť Kvarner, Gorski Kotar a Velebit a neďalekú zátoku Prklog. Záliv kríža krásy bol vyhlásený za chránenú krajinu.

LabinMesto Rijeka - Rijeka je mesto, ktoré žije po celý rok, ale aj napriek tomu, že sa nachádza na našom pobreží, cestovný ruch tu zažije svoj vrchol v letných mesiacoch. Jednou zo špecialít Rijeky je promenáda - Korzo. Mnohí hovoria, že ide o najkrajšiu promenádu v Chorvátsku a jednu z najnavštevovanejších. Tam je neustále dav na rieke Korz, ale nie dav v zmysle vyhnúť prechod týmto spôsobom. Práve naopak, Korzo je naplnený turistami a rôznymi animátormi, ktorí doplnia skúsenosti pri prechádzke po promenáde. Od začiatku 19. storočia sa Korzo stalo vinohradom mesta. Tu sa konajú hlavné udalosti mesta a rôzne zaujímavé veci. Korzo sa stal symbolom mesta, miestom zhromažďovania a zábavy. Hostia, ktorí navštívia Rijeku, sú tiež povinní prísť do hotela Korzo - ako by to nepovedalo "keby ste neboli na Korze, akoby ste neboli navštívili Rijeku.

RijekaKostol Panny Márie v Lurdoch Rijeka - História nášho kostola začína v roku 1904, kedy Bernardin Škrivanić provinciál inicioval výstavbu, ktorá bola zverená architektom Giovanni Giovanni Curetta. Spodná časť kostola bola dokončená v roku 1908 a venovaná Márii Spasiteľovi duše. Horná časť kostola bola postavená pri niekoľkých príležitostiach, aby sa konečná podoba v roku 1929.

Národný park Brijuni, aj keď je známy ako rezidencia maršála Josipa Broza Tito, prezidenta bývalej Juhoslávie, ponúka svojim návštevníkom oveľa viac. Iba 3 km od istrijského pobrežia je Brijuni oázou rastlinného a živočíšneho života, pozostávajúca z približne 700 druhov rastlín a približne 250 druhov vtákov. Okrem špecifickej fauny, ktorá vznikla zakopaním lesov a ich premenou na priestranné lúky, existuje aj flóra, ktorá mala veľký vplyv na ľudský faktor, ktorý obohatený živočíšnym svetom mnohými dovezenými druhmi, ktoré pôvodne neboli v tomto biotopu. Dá sa povedať, že Brijuni predstavujú harmóniu prírody a vplyv človeka na ňom.

 Aréna v Pule je najväčšou pamiatkou starožitného staviteľstva v Chorvátsku, šiestym najväčším amfiteátom na svete a jedným z najlepšie zachovaných druhov na svete. Postavený v prvom storočí sa predpokladá, že sa oňho bude snažiť cisár Augusta a výstavba pokračuje Vespasian Vespaziano, ktorý bol zodpovedný za výstavbu rímskeho Kolosea.

Múzeum súčasného umenia Istria v Pule bolo založené v roku 2008, kedy bolo zaregistrované z iniciatívy Istrijskej župy. Múzeum má stále vlastnú budovu múzea, ale bolo použité na galériu účelu starého tlače Puly sv. Jána 1, Puly, ktorý bol odovzdaný do Múzea mesta Pula na používanie už 10 rokov dohodou o používaní starého tlače od 1. júna 2011.

 Aquapark Aquacolors pri Poreči, celková investícia vo výške 25 miliónov eur je otvorená pre sezónu 2015. Aquacolors je najväčší vodný park v Chorvátsku, ktorý ponúka 500 metrov dlhú rieku, 3 bazény a 4 detské ihriská, 12 tobogánov, 5 reštaurácií a denný animovaný obsah. Vodný park je určený pre všetky vekové kategórie, takže pre deti sú atrakcie pre deti a pre dospelých málo viac adrenalínu.

Aquacolors PorečAquapark Istralandia je zábavný vodný park, ktorý sa nachádza asi 5 kilometrov od Novigradu smerom do vnútrozemia Istrie. Park je otvorený v roku 2014 a je prvým vodným parkom na Istrii, ktorý sa rozprestiera na ploche 80 000 m² a ponúka veľké množstvo atrakcií pre deti i dospelých. Aquacolors vs Istranadia cenové porovnanie a obsah.

 Bazilika Euphrasius v Poreči začala s výstavbou v roku 553 a je jednou z najstarších a najkrajších zachovaných pamiatok raného byzantského umenia v Stredomorí. Dnes je považovaná za najkrajšiu zachovanú pamiatku umeleckého umenia v Stredomorí. Bazilika bola postavená v 6. storočí v čase eufrazského biskupa a cisára Justiniána I. Dôležitosť tejto baziliky stačí poukázať na skutočnosť, že v roku 1997 bola Eufraziánska bazilika v Poreči zaradená do Zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

Pláže v okolí mesta OpatijaPláž Ičići sa nachádza v samom centre osady Ičići. Pláž je rozdelená na betón a piesok, ktorý je vhodnejší pre deti. Víťazom je vlajka s modrou vlajkou, ktorá je symbolom kvality dodávky a čistoty mora. V pozadí je niekoľko stravovacích zariadení s množstvom obchodov a miniparkov. K dispozícii sú aj sprchy, toalety, slnečníky, ležadlá, šlapadlá, ihriská na plážový volejbal, futbal, badminton, ako aj oplotené vodné pólo. Deti sú tiež vybavené vhodnou občianskou vybavenosťou. Navyše pláž ponúka bezplatný signál Wi-Fi.

Peharovo Pláž Lovran sa nachádza asi 700 metrov južne od centra mesta Lovran, jedného z najznámejších turistických destinácií na Istrii. Pláž má Modrá vlajka pre čistotu, pravidelnosť a obsah a kvôli svojmu malému štrku a plytkej vode je obľúbený medzi rodinami s deťmi. Existujú aj záchranári, ktorí sa v lete starajú o bezpečnosť plaviek. Veľká plážová predná časť ponúka skvelé bezplatné parkovanie v blízkosti, ako aj množstvo stravovacích zariadení.

Uboka a Jelenšćica sú dve pláže v zálive medzi Brsec a Mošćenička Draga. Pláže sú vlastne malé kamienkové zátoky obklopené skalami a zeleňou. Mnohé z týchto dvoch pláží povedať, že patria medzi najlepšie pláže na Istrii a na Kvarneru. Na pláži sa dostanete len pešo po ceste, keď vystupujete z Rijeky - Puly, druhou možnosťou je loď. Neďaleko je obľúbený záliv Klančec.

 Pláž Amber je jednou z najobľúbenejších pláží v Pule, ktorá sa nachádza v turistickej oblasti Verudela, na západnej strane polostrova a pokračuje na pláži Brioni. Neďaleko sa nachádza obľúbená pláž Puljska Hajvajka. Od centra mesta Pula je vzdialený asi 4 km. Pláž má modrú vlajku pre čistotu mora, úhľadnosť pláže a ponuku. Vzhľadom na jemné vchody do mora sú Ambrelove kamienkové plochy veľmi obľúbené pre rodiny s deťmi. Na pláži si môžete prenajať slnečníky a lehátka a vychutnať si rôzne športové a adrenalínové aktivity. Ak ste trochu ďaleko od centrálnej časti kamienkovej pláže, môžete nájsť tieň v neďalekom borovicovom lese, v týchto častiach je skalnatá pláž s menšími kamienkovými plážami.

 Pláž Grotte Von Pula Chránená pláž v zátoke Mužilj je prírodným prostredím, ktoré mnohí milujú a oceňujú. Prístup na pláž pochádza z lesa, malá chodník vedúca k oblázkovej pláži. Pláž je väčšinou skalnatá, na boku ale prístupná a vhodná na opaľovanie. Chcú sem prísť dobrodruhovia, ľudia, ktorí netrpia veľkými davmi a milujúcimi v nedotknutej prírode. More je veľmi čisté, príjemne teplé a krásne farby. Skaly pod vodou dávajú odraz, ktorý oživuje odtiene modrej a zelenej.

Pláž - zátoka Klancac Brseč, krásna pláž obklopená skalami na troch stranách, neďaleko Opatije.

 Kamenjak Beach Premantura Táto pláž plne opisuje svoje meno - Kamenjak je len kamenná pláž, presnejšie skalnaté skaly. Do pláže sa dostanete autom autom, necháte ju na pláži a pokračujte pešo. Keď zostúpite do mora, pozdravíte veľké kamenné povrchy a samozrejme more, ktoré sa ich dotýka.

 V okolí mesta Rakalj sa nachádza pláž Luka. Nachádza sa v zátoke, ktorá je zo stredne veľkých dlaždíc a je ohraničená skalami. Záliv Žbirac je v blízkosti. Toto je zaujímavý detail, najmä ak pracujete na fotografiách dovolenky. Silueta naklonených lodí bude skvelým pozadím pre dobré fotografie z mora.

Kanica Peruški Beach sa nachádza medzi Peruškim a Krnicou. Niektorí, ktorí sa môžu pochváliť touto krásnou plážou. Ak sa pozriete na fotografie, môžete vidieť krásnu pláž obklopenú bielymi skalami. Pláž je vyrobená zo stredne veľkých kríkov, ktoré sú úplne biele a poskytujú najlepšie lesk v letnom slnku. Preto je tu osobitná farba mora. Mora je čistá a príjemne teplá, a samotná pláž je veľmi cenovo dostupná. Vstup do mora je jemný a vhodný pre všetkých ľudí. Naša pláž vie vírivať vlny, ale nie je skvelé zasahovať do kúpeľov. Ak nás navštívite, sme presvedčení, že sa vám bude páčiť. Pozývame vás, aby ste strávili svoju dovolenku a bavili sa na našej pláži.

 Pláž Vela Đirina sa nachádza v zálive Maslinica pod hotelom Mimosa a kemping Maslinica. Pláž je najväčšia pláž v Rabac a má vlajku modrej vlajky pre čistotu mora, bezpečnostné a stravovacie ponuky. Pláž je kamienková a je vzdialená asi 400 metrov. Na pláži je bohatá gastronomická ponuka, ako aj dva masážne salóny v rámci pláže. Pre najmladších je tu aj malá tobogán a malý aquapark.

Pláž Guboka Rabac Labin sa nachádza v úplne prirodzenom prostredí neďaleko pláže Sveta Marina. Prijdete na cestu po lese a hlbokom tieni. Samotná pláž je z piesku, je veľmi krásna a čistá. More je tu pokojné, pohodlné teplo a veľmi čisté. Na strane je v zeleni zarastené skalnaté pobrežie, čo dáva vynikajúci kontrast k modrým morským farbám.

Pula a RovinjPula a Rovinj a Poreč - mestá bohaté na kultúrne a historické pamiatky a silnú turistickú ponuku.Rovinj

 

Privatni smještaj direktno od vlasnika na www.SMJESTAJ.com.hr/trazi
Prati nas na facebooku za više članaka o Hrvatskoj. Podijeli ovaj članak klikom na gumbe desno. Hvala
  Upgrade this article

Bio si na ovom mjestu? Podijeli s nama svoja iskustva ili fotografije.
Napiši svoju verziju članka. Nagrađujemo vlasnike apartmana.

Pišete kao gost. Registrirajte se ili prijavite i potpišite vaš tekst sa vašim imenom ili nickom i zadržite opciju editiranja unosa u bilo koje vrijeme.
Ako ste vlasnik apartmana koji je oglašen na rezerviraj.hr, link prema vašem oglasu će biti ispod teksta koji unosite kao nagrada za vaš trud.
Gost
odaberi sliku sa računala