Poreč a jeho okolie - čo navštíviť a robiť

# Poreč a jeho okolie - čo navštíviť a robiť

Istra

Poreč

Pošalji svoj sadržaj

komentár alebo Upgrade this article, napíš nový. Registrácia sa nevyžaduje

Poreč je mesto nachádzajúce sa na západnom pobreží Istrijského polostrova a jedným z najnavštevovanejších turistických miest v Chorvátsku. V súčasnosti je cestovný ruch hlavnou činnosťou, ktorá riadi ekonomiku mesta Poreč. Mesto je bohaté na historické pamiatky, kultúrne dedičstvo a silnú turistickú ponuku. Predpokladá sa, že mesto má asi dvetisíc rokov. Mesto Poreč patrí do troch menších ostrovov, občas obývaných alebo neobývaných.

V minulosti bol Poreč mestom poľnohospodárstva a rybného hospodárstva, ale ako sa čas zmenil, Poreč profiloval mesto cestovného ruchu. Dnes väčšina občanov žije priamo alebo sa spolieha na túto oblasť rozvoja. Väčšina ľudí prenajíma apartmány a rôzne turistické aktivity. Ponuka v Poreči je vynikajúca v každom ohľade. Veľký výber nájomných bytov a pláží v tomto meste je vybavený najvyššími štandardmi na svete. Ak pridáme bohaté historické dedičstvo, môžeme vidieť len úplný a úplný obraz tohto mesta.

Prinášame vám zoznam najznámejších pamiatok a miest, ktoré môžete navštíviť, ak sa nachádzate v Poreči alebo v Poreči a Istrii.Poreč što vidjeti u Poreču i okolici

Čo navštíviť v Poreč a jeho okolíBazilika Euphrasius v Poreči začala s výstavbou v roku 553 a je jednou z najstarších a najkrajších zachovaných pamiatok raného byzantského umenia v Stredomorí. Dnes je považovaná za najkrajšiu zachovanú pamiatku umeleckého umenia v Stredomorí. Bazilika bola postavená v 6. storočí, v dobe biskupa Eufrázia a cisára Justiniána I. Význam baziliky možno vidieť v tom, že v roku 1997 Eufraziova bazilika v Poreči, na zozname svetového dedičstva UNESCO. Komplex sa skladá z toho, čo vidíme dnes Eufraziova baziliku, farský kostol, sakristie a celý trik, krstiteľnica a zvonica, Maurus Oratórium, rovnako ako neďaleký Biskupský palác. Je zaujímavé, že najnovší súčasný výskum zistil, že biskupský palác patrí do tej istej byzantskej doby ako samotná bazilika. Nachádza sa sakrálna zbierka Porečsko-plesskej diecézy. Komplex sa môže pochváliť bohatou zbierkou sakrálnych pamiatok, umeleckých objektov a samozrejme archeologických pozostatkov nájdených v bazilike av jej bezprostrednej blízkosti. Obzvlášť cenné mozaiky z obdobia 3. storočia.

Jama Baredine je chránená geomorfologická pamiatka prírody a prvé speleologické miesto na Istrii určené na turistické účely. Jama sa nachádza v blízkosti Novej Vas, medzi Porečom, Visnjanom a Tárou. Miesto bolo otvorené v roku 1995. Táto jaskyňa je pokladom stalaktitov a stalagmitov, podzemnými sochami realizovanými vďaka pacientovej práci desaťročia.

PorečAquapark Aquacolors pri Poreči, celková investícia vo výške 25 miliónov eur je otvorená pre sezónu 2015. Aquacolors je najväčší vodný park v Chorvátsku, ktorý ponúka 500 metrov dlhú rieku, 3 bazény a 4 detské ihriská, 12 tobogánov, 5 reštaurácií a denný animovaný obsah. Vodný park je určený pre všetky vekové kategórie, takže pre deti sú atrakcie pre deti a pre dospelých málo viac adrenalínu.

Aquacolors PorečAquapark Istralandia je zábavný vodný park, ktorý sa nachádza asi 5 kilometrov od Novigradu smerom do vnútrozemia Istrie. Park je otvorený v roku 2014 a je prvým vodným parkom na Istrii, ktorý sa rozprestiera na ploche 80 000 m² a ponúka veľké množstvo atrakcií pre deti i dospelých.

Istralndia Novigrad IstraTrg Marafor Poreč je bývalé rímske fórum, kde sa konali verejné stretnutia. Tam bola v minulosti veľká rímske svätyne, alebo Mars chrám, z ktorého zostali len zvyšok. Námestie bolo potom oveľa väčšie ako dnes. Pôvodná dlažba je stále zachovaná pozdĺž severného poriadku domu na námestí. Na západ od tohto obdĺžnikového námestia sa v malom parku nachádzajú zrúcaniny chrámu Neptún z 1. storočia venovaného bohovému moru.

Trg Poreč što vidjetiKostol Panny Márie Anđely sa nachádza na námestí Liberty v Poreči, neďaleko od jadra Starého Mesta. Kostol bol postavený barokovo v roku 1746 na mieste bývalého románskeho kostola. Kostol sa môže pochváliť krásnou barokovou zvonou vo výške 18 metrov. Vo vnútri kostola je niekoľko oltárov a na hlavnom oltári sú sochy Najsvätejšej Panny Márie, sv. Kataríny a sv. Dominika. V kostole sú od roku 1924 orgazmy, ktoré sa tu premiestnili z baziliky. Biskup Gaspar Negri tu postavil dominikánsky kláštor, ktorý bol zrušený v roku 1806.

Crkva Gospe od Anđela PorečMiestne múzeum Poreč alebo Poreč je múzeum, ktoré zdedilo dve predchádzajúce múzeá: provinčné archeologické múzeum Istria, ktoré bolo založené v roku 1884, a mestské múzeum umenia a histórie založené v roku 1926. Ich múzeum je súčasťou dnešného múzea. Od roku 1952 sa tento fond nachádza v barokovom paláci rodiny Sincic. Múzeum starostlivosti o niekoľko budov a lokalít kultúrno-historického významu v meste Poreč av širšom okolí mesta Poreč. Hlavnou úlohou múzea je zhromažďovanie, uchovávanie a výskum civilizačného a kultúrneho bohatstva Poreča a Poreča. Múzeum prezentuje hodnotné historické momenty verejnosti prostredníctvom svojej odbornej a vedeckej práce.

Muzej PorečRovinjské akvárium sa nachádza v starej starej budove, ktorá sa nachádza v Centre námorného výskumu ústavu Ruđer Bošković, kde môžete zažiť všetku rozmanitosť podmorského sveta Jadranu. Bola otvorená v roku 1891 ako berlínska akvarijná zoologická záhrada a je jednou z najstarších inštitúcií tohto druhu na svete. Akvárium je otvorené pre návštevníkov a oplýva vzormi miestnej flóry a fauny, ktoré predstavujú typické spoločenstvá žijúce v našom podmorskom svete. Akvárium je zaujímavá a krásna zbierka rôznych druhov rýb, krabov, škrupín, ktoré obývajú Jadran.

Rovinjski akvarij 

Kostol sv. Eufémie je tiež známy ako kostol sv. Fumu, ktorý je najznámejším monumentom v Rovinji. Na mieste dnešného kostola bol kedysi malý kostol sv. Jura, na ktorej mieste v 10. storočí sa buduje nový, väčší kostol.

Crkva RovinjMestské múzeum Rovinj sa nachádza na námestí Marshala Tito 11, v barokovom paláci 17. storočia. Je otvorená každý deň od 10 do 22 hodín. Múzeum bolo založené v roku 1954 z iniciatívy umelcov z Rovinj a rozdelené na niekoľko oddelení. Archeologické oddelenie pozostáva z archeologických a numizmatických zbierok, etnografického oddelenia, katedry dejín, výtvarných umení a knižnice. V areáli múzea sú organizované rôzne výstavy a aktivity, ktoré sú ohlásené na múzeu muzej-rovinj.hr.

Pláže PorečV centre mesta Porec sa nachádza veľká pláž kompletne zariadená na plávanie a užívanie pobrežia. Toto je hlavná mestská pláž a keďže Poreč je jedným z najznámejších turistických miest, nie je prekvapujúce, že máme bohatú ponuku pre turistov. V blízkosti pláže je Plava Laguna Poreč. Pláž je maximálne prispôsobená pre všetky vekové kategórie. Kachle sú pokryté kameňom. Pláž má jemný prístup k vode a je dobre vybavená.

Kupalište PorečNa malom polostrove v Poreči, medzi reštauráciou a luxusným hotelom je pláž Perentium. Je priestranný a prijíma veľké množstvo hostí. Pláž je prirodzene skalnatá, ale väčšinou je betónovaná a pokrytá kameňom. To všetko umožňuje ľahké chodenie na pláž, vstup do mora a po osviežujúcom plávaní. Za plážou je borovicový les, ideálne miesto na oddych od slnka. Keď sa budete kúpať a dostatočne opalovať, odporúčame prísť do neďalekej reštaurácie a objednať si svoje obľúbené jedlo. Vychutnajte si chutné občerstvenie a sledujte prostredie z terasy reštaurácie. Pozývame vás, aby ste prišli a vychutnávali si našu pláž.

Perentium PorečV obci Špadići sa pláž Poreč nachádza v Poreči. Rozkladá sa pozdĺž pobrežia, je obľúbený a veľmi zaneprázdnený. Okrem plavcov, pláž navštevuje hostí, keď chodia a chodia pozdĺž pobrežia. Okrem pláže sa nachádzajú stravovacie zariadenia, kaviarne a reštaurácie s terasami, ktoré sú ideálne pre vychutnávanie západu slnka. Ak ste boli niekam blízko, príďte a strávte večer na tejto časti pobrežia. Pohľad na otvorené more je očarujúci, uvoľnený a určite inšpiruje krásne pocity človeka. Skúsenosti budú úplné, ak sa rozhodnete sedieť a tráviť čas príjemným rozhovorom s osobou vedľa vás.

Na samom vjazde do Poreča, na severnej strane, sa nachádza táto krásna pláž. Je to zvláštne na oblázku na jednej strane, zatiaľ čo na konci skaly kameň do mora. Za plážou je trávnatá, zelená pláň so sprievodnými zariadeniami a turistickým obsahom. Ako urobiť pláž v turistickom stredisku a naša pláž je veľmi dobre zariadená a dobre vybavená. Na pláži nie je prirodzený odtieň, a preto sú dobré slnečné okuliare dobré. Ak nemáte slnečník, môžete si ju prenajať, rovnako ako slnečník.

Poreč Materada što raditi u PorečuPláže v okolí PorečaPláž Amber je jednou z najobľúbenejších pláží v Pule, ktorá sa nachádza v turistickej oblasti Verudela, na západnej strane polostrova a pokračuje na pláži Brioni. Neďaleko sa nachádza obľúbená pláž Puljska Hajvajka. Od centra mesta Pula je vzdialený asi 4 km. Pláž má modrú vlajku pre čistotu mora, úhľadnosť pláže a ponuku. Vzhľadom na jemné vchody do mora sú Ambrelove kamienkové plochy veľmi obľúbené pre rodiny s deťmi. Na pláži si môžete prenajať slnečníky a lehátka a vychutnať si rôzne športové a adrenalínové aktivity. Ak ste trochu ďaleko od centrálnej časti kamienkovej pláže, môžete nájsť tieň v neďalekom borovicovom lese, v týchto častiach je skalnatá pláž s menšími kamienkovými plážami.

Pula plažePláž Grotte Von Pula Chránená pláž v zátoke Mužilj je prírodným prostredím, ktoré mnohí milujú a oceňujú. Prístup na pláž pochádza z lesa, malá chodník vedúca k oblázkovej pláži. Pláž je väčšinou skalnatá, na boku ale prístupná a vhodná na opaľovanie. Chcú sem prísť dobrodruhovia, ľudia, ktorí netrpia veľkými davmi a milujúcimi v nedotknutej prírode. More je veľmi čisté, príjemne teplé a krásne farby. Skaly pod vodou dávajú odraz, ktorý oživuje odtiene modrej a zelenej.

Beach St. Ivan Pula sa nachádza na rovnakom názve Cape a je v kontakte s morom zo zálivu Sveti Ivan. Je to veľmi pekné, čisté a dobre vybavené. Táto pláž je obľúbená, čo nie je prekvapujúce vzhľadom na umiestnenie. Plážový volejbal je nesporný, jednoducho ho musíte zažiť. Napriek tomu by sem mali prísť ľudia, ktorí nehľadajú veľké výhody. Vedľa pláže nemáte žiadne zariadenia alebo ponuku stravovania. Ste uľavený pre seba, plne si vychutnáte prírodu. More je veľmi čisté a krásne. Je pohodlné na kúpanie a prístup k moru je jednoduchý a pohodlný pre všetkých ľudí.Pula what to visitKamenjak Beach Premantura Táto pláž plne opisuje svoje meno - Kamenjak je len kamenná pláž, presnejšie skalnaté skaly. Do pláže sa dostanete autom autom, necháte ju na pláži a pokračujte pešo. Keď zostúpite do mora, pozdravíte veľké kamenné povrchy a samozrejme more, ktoré sa ich dotýka.

Kamenjak premanturaPláž - zátoka Klancac Brseč, krásna pláž obklopená skalami na troch stranách, neďaleko Opatije.

Istria best beachesV okolí mesta Rakalj sa nachádza pláž Luka. Nachádza sa v zátoke, ktorá je zo stredne veľkých dlaždíc a je ohraničená skalami. Záliv Žbirac je v blízkosti. Toto je zaujímavý detail, najmä ak pracujete na fotografiách dovolenky. Silueta naklonených lodí bude skvelým pozadím pre dobré fotografie z mora.

Kanica Peruški Beach sa nachádza medzi Peruškim a Krnicou. Niektorí, ktorí sa môžu pochváliť touto krásnou plážou. Ak sa pozriete na fotografie, môžete vidieť krásnu pláž obklopenú bielymi skalami. Pláž je vyrobená zo stredne veľkých kríkov, ktoré sú úplne biele a poskytujú najlepšie lesk v letnom slnku. Preto je tu osobitná farba mora. Mora je čistá a príjemne teplá, a samotná pláž je veľmi cenovo dostupná. Vstup do mora je jemný a vhodný pre všetkých ľudí. Naša pláž vie vírivať vlny, ale nie je skvelé zasahovať do kúpeľov. Ak nás navštívite, sme presvedčení, že sa vám bude páčiť. Pozývame vás, aby ste strávili svoju dovolenku a bavili sa na našej pláži.

Plaže Bech Strand IstriaPláž Guboka Rabac Labin sa nachádza v úplne prirodzenom prostredí neďaleko pláže Sveta Marina. Prijdete na cestu po lese a hlbokom tieni. Samotná pláž je z piesku, je veľmi krásna a čistá. More je tu pokojné, pohodlné teplo a veľmi čisté. Na strane je v zeleni zarastené skalnaté pobrežie, čo dáva vynikajúci kontrast k modrým morským farbám.

Lesní park Zlatni rt je najväčšou prirodzenou atrakciou mesta Rovinj, ideálnym miestom pre rôzne športové aktivity a príjemnou prírodou a plážami. Tento park je tiež najväčším stretnutím plavcov, ktorí v letných mesiacoch v Rovinji žijú, pretože ich členité pobrežie sa rozprestiera v kamienkových zátokách zväčšovanými skalami. Neďaleko pláže Zlatni rt je pláž Cuvi Rovinj.

Zlatni Rt RovinjCisterna Beach Rovinj. V pobrežnej oblasti Rovinj sa našla táto krásna pláž Cisterna. Je vyrobený zo stredne veľkých dlažobných kameňov, je izolovaný a nachádza sa v prírodnom prostredí. Na pláži však máte kaviareň, ktorá bude po opaľovaní osviežujúca. More je pokojné a príjemné teplo a prístup k vode je jemný. Je to ideálna pláž pre rodinnú dovolenku alebo pre mladé páry, ktoré chcú mať pokoj a nie toľko davov.

Rovinj ZnamenitostiMulini je pláž v atraktívnej oblasti Rovinj, ktorá končí v zeleni parku Zlatni Rt. Pláž, od centra mesta až po zelené plochy, rozširuje nádherne upravenú promenádu. Pláž je jednou z najobľúbenejších miest v meste a rozhodne patrí medzi najkrajšie.

Plaža Mulini RovinjČo je vidieť v okolí mesta PorečNárodný park Brijuni, aj keď je známy ako rezidencia maršála Josipa Broza Tito, prezidenta bývalej Juhoslávie, ponúka svojim návštevníkom oveľa viac. Iba 3 km od istrijského pobrežia je Brijuni oázou rastlinného a živočíšneho života, pozostávajúca z približne 700 druhov rastlín a približne 250 druhov vtákov. Zo zaujímavých čísel je 14 ostrovčekov, ktoré sa rozprestierajú na približne 7,4 km² povrchu, zatiaľ čo celková rozloha národného parku je približne 34 km². Najväčší ostrov, veľký Brijun, zaberá asi 75% z celkovej plochy. Je zaujímavé, že ostrovy Brijuni neboli ostrovy, ktoré nám hovoria o hĺbke kanálu Fažana, ktorý je vzdialený len 12 metrov. Pred desiatimi tisíc rokmi boli Brijuni neoddeliteľnou súčasťou istrijského pobrežia.

Nacionalni Park Brijuni što vidjeti PulaAréna v Pule je najväčšou pamiatkou starožitného staviteľstva v Chorvátsku, šiestym najväčším amfiteátom na svete a jedným z najlepšie zachovaných druhov na svete. Postavený v prvom storočí sa predpokladá, že sa oňho bude snažiť cisár Augusta a výstavba pokračuje Vespasian Vespaziano, ktorý bol zodpovedný za výstavbu rímskeho Kolosea.

Múzeum súčasného umenia Istria v Pule bolo založené v roku 2008, kedy bolo zaregistrované z iniciatívy Istrijskej župy. Múzeum má stále vlastnú budovu múzea, ale bolo použité na galériu účelu starého tlače Puly sv. Jána 1, Puly, ktorý bol odovzdaný do Múzea mesta Pula na používanie už 10 rokov dohodou o používaní starého tlače od 1. júna 2011.

Što vidjeti u IstriMestá pri PorečiMestá Pula a Rovinj. Obe mestá sú bohaté svojimi kultúrnymi a historickými pamiatkami a silnou turistickou ponukou.

Rovinj

Rovinj

Poreč

Privatni smještaj direktno od vlasnika na www.SMJESTAJ.com.hr/trazi
Prati nas na facebooku za više članaka o Hrvatskoj. Podijeli ovaj članak klikom na gumbe desno. Hvala
  Upgrade this article

Bio si na ovom mjestu? Podijeli s nama svoja iskustva ili fotografije.
Napiši svoju verziju članka. Nagrađujemo vlasnike apartmana.

Pišete kao gost. Registrirajte se ili prijavite i potpišite vaš tekst sa vašim imenom ili nickom i zadržite opciju editiranja unosa u bilo koje vrijeme.
Ako ste vlasnik apartmana koji je oglašen na rezerviraj.hr, link prema vašem oglasu će biti ispod teksta koji unosite kao nagrada za vaš trud.
Gost
odaberi sliku sa računala