Najkrajšie pláže na ostrove Hvar v Chorvátsku

# Najkrajšie pláže na ostrove Hvar v Chorvátsku

Srednja dalmacija

Hvar (otok Hvar)

Pošalji svoj sadržaj

komentár alebo Upgrade this article, napíš nový. Registrácia sa nevyžaduje

Prinášame vám zoznam najkrajších pláží na ostrove Hvar s množstvom obrázkov pre každú pláž, popis a umiestnenie. Viac informácií o každej pláži nájdete kliknutím na odkaz pod fotografiami každej pláže.

Pláže v Hvaru sú zaradené do krásyDubovica - Do pláže sa dostanete iba vtedy, ak zaparkujete auto na ceste a zostupujete asi 10 minút. Určite odporúčame, aby ste sa pozreli na túto pláž, ak ste na Hvar, pretože pláž sa dechu preč. Pláž Dubov dol je skutočne veľmi veľká vzhľadom na to, že je tu len niekoľko budov. Hostia prichádzajú s jachtami alebo motorovými člnmi, ktoré sú zakotvené pri pobreží a tešia sa čistým a teplým vodám našej zátoky. Je to kamienková pláž obklopená skalami a prírodnou zeleňou. Nie je tam žiadny tieň, a na pláži nebudete môcť prenajať slnečníky.Lučišća bay beach je krásna zátoka nachádzajúca sa asi dva kilometre severne od Svety Nedjelja na ostrove Hvar. Pláž je veľmi malá a nemôže byť prijatá veľkým počtom ľudí, ale našťastie je veľmi ťažké dosiahnuť, väčšinou nie je zaplavená. Je potrebné ísť na pláž od Sveti Nedjelje.

 Ostrov Sveti Jerolim je malý ostrov v blízkosti Hvaru, ktorého dĺžka pobrežia je 2,37 km. Koľko stojí Jerolim za nudistickú destináciu, uznanie prijaté spoločnosťou Lonely Planet, ktorá vyhlásila za piatu destináciu na cestu v roku 2012 a CNN vyhlásil ostrov za najlepšiu destináciu na svete pre všetkých, ktorí hľadajú naturizmus. Zvláštny dôraz CNN je kladený na slnečné biele skaly a súkromie v borovicových lesoch. Jerolim je spojený s ostrovom Hvar maršálskymi taxíkmi, ktoré často odchádzajú od nábrežia.Pláže v mieste Ivan Dolac na ostrove Hvar sú väčšinou umiestnené medzi prírodnými skalami. Kamienkové pláže s jemným prístupom k moru, vhodné pre slabších plavcov a detskú hru v plytkých oblastiach. More je pokojné, čisté a príjemné teplo. Jedna časť pláže je spevnená a zdobená kameňom. Počas leta sú tu najdôležitejšie rôzne slnečníky, kúpacie plášte a uteráky.

 Pláž Veliki Pokrivenik Hvar - Ak ste v Pokriveniku na ostrove Hvar, musíte vidieť túto krásnu pláž. Pri pohľade z zálivu smerom k otvorenému moru pred vami je ostrov Brač vľavo a Makarská málo na pravej strane. Rovnako ako ostatné pláže na ostrove, táto prírodná krása je vyrytá v skalnej krajine. Prírodný vzhľad pláže fascinuje, najmä ak venujete pozornosť skalám okolo. Fenomenálny pohľad môže urýchliť pulz, ale v tom najlepšom zmysle, pretože taký prirodzený priestor bude spočívať na vašej duši a tele.

 Pláž Zaraće Hvar - na tomto malom mieste, vyzerá viac ako tropická oáza, izolovaná od zvyšku sveta s neodolateľnými farbami modrého mora. Pláž Zaraće je izolovaná, nachádza sa mimo samotnej osady, ale v bezprostrednej blízkosti má kompletnú turistickú ponuku. Myslím na súkromné ubytovanie a samozrejme reštaurácie, ktoré ponúkajú jedlo a nápoje. Navyše miestne reštaurácie ponúkajú najlepšie rybí špeciality, ale môžete si objednať aj iné jedlá - podľa vlastného uváženia. Môžete sa dostať na pláž miestnymi prostriedkami, zaparkovať auto asi 50 metrov od pláže a pokračovať pešo.

 Pláž Veprinova sa nachádza v zálive v Gdinji na južnej strane ostrova Hvar. Pláž je štrková zátoka s krištáľovo čistým morom. Ak hľadáte pokojný kútik od hluku mesta, táto pláž je ideálnym miestom pre Vašu dovolenku. Gdinj je malé turistické miesto s niekoľkými reštauráciami a trhy a môžete nájsť všetko ostatné v neďalekom meste Jelsa. V zátoke, vedľa pláže je krásna rybí reštaurácia Veprinova, kde môžete ochutnať dalmatínske špeciality.

 Pláž Zečja Poljica - sa nachádza na severnej strane ostrova a je bohatá na husté borovicové lesy a skalnatý kras. Jedná sa o kamienkovú pláž a dostanete sa loďou z neďalekej Poljice. Rovnako ako ostatné pláže na tejto strane ostrova, Gargoyle sa nachádza medzi skalami len skrytým objektom zozadu. Je to ideálne miesto, kde si môžete vychutnať pokoj a pohodu, vychutnať si vôňu borovicových ihiel a pocit salinity vo vzduchu.

 Pláž Pokonji dol je stále krásnou zátokou na ostrove, na južnom okraji mesta Hvar. Pláž sa pozerá na malý ostrov rovnakého mena - Pokonji dol. Aj keď sa nachádza mimo centra, táto pláž má sprevádzané stravovacie zariadenia a preto ponúka bohatú ponuku pre svojich hostí. Súkromné ubytovanie v blízkosti pláže hostí veľké množstvo hostí, zatiaľ čo iní prichádzajú z mesta alebo z neďalekého miesta na ostrove. V blízkosti pláže sa nachádza reštaurácia, ktorá ponúka skutočne fenomenálne pokrmy.

 Pláž Zavala Hvar - Skalinada sa nachádza mimo samotnej dediny, hneď vedľa krásneho kamenného domu Dolce Vita, ktorý si môžete prenajať, prírodnú pláž a krásne naplnené počas leta. Rovnako ako mnohé pláže na tejto strane ostrova, Skalinada pláž ponúka skalnaté svahy, jemné štrk a krásne more. Voda je čistá a príjemne teplá. Neexistuje žiadna plážová ponuka stravovania, ale výber súkromného ubytovania je veľmi bohatý.

 Smokvina - Pre túto pláž by ste si mysleli, že je súkromná a uzavretá pre verejnosť, pretože sa nachádza pred domom, apartmán Lara. Samozrejme, nie je to tak, že pláž je prístupná všetkým. Avšak vzhľadom na vzdialenosť ostatných osád a bezprostrednej blízkosti apartmánov na pláži sa kúpajú len hostia uvedených zariadení. Niekedy prichádzajú ďalší hostia, ale toto je naozaj zriedkavé. V každom prípade, ak sa ocitnete na pláži Smokvina, budete pozdravení závideniahodnou atmosférou, štrkovým terénom a krásnym a čistým morom. Pláž je obklopená hustými borovicami, ktoré poskytujú vynikajúci kontrast k modrému moru.

 Pakleni Otoci, Sveti Klement - Palmizana je súčasťou Pakleňského súostrovia, ktoré sa nachádza južne od ostrova Hvar. Sezónne plávanie prebieha od Veľkej noci až do novembra. V Palmizani si môžete svoje šaty oslobodiť, pretože nudizmus má tradíciu v Palmizani, kde si môžete pokojne vychutnať jednu z mnohých ostrovných osamelých zátok. Palmizana sa nachádza v juhovýchodnej časti Sv. Ostrov Klement. Palmižana je skutočne jedinečná a možno najznámejšou prírodnou atrakciou ostrova Hvar.Petarčica Zavala - V blízkosti dediny Zavala, v blízkosti apartmánu Deveron, na skalnatých svahoch je kamienková pláž Petarčica skrytá. Je malý svojou plochou, ale celkom dosť pre počet hostí prichádzajúcich sem. Nemyslíme si, že je to zle navštevované, naopak vzhľadom na počet turistov na tomto ostrove je pláž Petarčica veľmi obľúbená. Nachádzajú sa tu skalné štruktúry, borovicový les a malý štrk, ktorý je neustále trápený vlnami Jadranského mora.

 Pláž Maslenica sa nachádza na ostrove Hvar v meste Vrboska. Menšia je pláž, slabšia a najznámejšia pre tých, ktorí chcú odpočinok v pokoji, izolovaný od zvyšku sveta, aby sa dopriať v prírode. Môžete sa dostať na pláž na malej miestnej komunikácii, ale musíte nechať vaše auto asi 50 metrov od pláže. Dosiahnete koncový cieľ pešo, stojí za to. Pláž je presne taká, ako sme písali, pretože bola navrhnutá tak, aby diskreditovala myšlienky. Je obklopený skalami v strede štrku.

 Kemping Nudist Beach Vrboska Hvar - Ako možno skončiť názvom tábora, táto skalnatá pláž bude väčšinou nudistická. Avšak, vedľa pláže je Wind Surf centrum na svete, takže je málo hostí na plávanie. Cieľovými hosťami sú nudisti, takže pláž, povedzme, je pre nich vyhradená. Tu, medzi skalami, majú hostia pokoj, sú skryté pred zvedavými pohľadmi a môžu sa oddýchnuť. Kemp má všetko, čo potrebuje, od pitia nápoja po jedlo. Tiež si môžem vychutnať grilovanie sám, úplne. Ak ste osoba slobodného ducha, samozrejme, príďte a pridajte sa k nám.


Privatni smještaj direktno od vlasnika na www.SMJESTAJ.com.hr/trazi
Prati nas na facebooku za više članaka o Hrvatskoj. Podijeli ovaj članak klikom na gumbe desno. Hvala
  Upgrade this article

Bio si na ovom mjestu? Podijeli s nama svoja iskustva ili fotografije.
Napiši svoju verziju članka. Nagrađujemo vlasnike apartmana.

Pišete kao gost. Registrirajte se ili prijavite i potpišite vaš tekst sa vašim imenom ili nickom i zadržite opciju editiranja unosa u bilo koje vrijeme.
Ako ste vlasnik apartmana koji je oglašen na rezerviraj.hr, link prema vašem oglasu će biti ispod teksta koji unosite kao nagrada za vaš trud.
Gost
odaberi sliku sa računala