Omiš a okolie - čo vidieť a navštíviť

# Omiš a okolie - čo vidieť a navštíviť

Srednja dalmacija

Omiš

Pošalji svoj sadržaj

komentár alebo Upgrade this article, napíš nový. Registrácia sa nevyžaduje

Nachádza sa pri ústie rieky Cetina, iba 21 kilometrov južne od Splitu, ktorá je vzdialená 25 kilometrov. Omiš je mesto so špeciálnym, veľmi priaznivým postavením, ktoré mu umožnilo brániť sa pred útokom počas histórie a dnes ponúka veľa pre cestovný ruch a rozvoj mesta vo všeobecnosti.
Prinášame vám zoznam najznámejších pamiatok a miest, ktoré je potrebné navštíviť, ak ste v Omiši alebo v okolitých mestách strednej Dalmácie.

Omiš Uvidíme, čo vidieťAk navštívite Omiš a chcete vidieť historické budovy, dobrú kuchyňu a iné podobné zariadenia, navštívte pevnosť Fort, pevnosť Mirabela alebo farský kostol sv. Michael. Toto sú všetky historické budovy, na ktoré sú miestni obyvatelia hrdí, každoročne priťahujú veľké množstvo turistov.Fortica Omiš

Rafting Omiš - Najpopulárnejšia aktivita v Omiši, pretože ju navštevuje Chorvátsko a svet sa rafting v ústach Cetina. Cesta dole nad Cetinou presahuje 2 km a ponúka nezabudnuteľný pocit so špeciálnym zážitkom z adrenalínu. Ak ste v Omiši, určite si túto skúsenosť užijete.Rafting Omiš

Kostol sv. Mihovila Arkanđela Omiš - Jednou z kostolov, ktoré stojí za návštevu, je určite farský kostol v meste sv. Michala. Kostol sv. Michala v Omiši sa datuje do 17. storočia. Farský kostol postavili miestni stavitelia, ktorí dokázali skombinovať prvky gotického, renesančného a raného baroka. Pri vchode do kostola sa nachádza socha sv. Mihovila a okenná ruža a na bočných stenách sú kabáty benátskych šľachticov a erb mesta Omiš.

Crkva OmišOmišské plážePláž Mala Luka Omiš - Ak vyjdete z Omiše, podľa stanice Stanic uvidíte túto krásnu pláž s názvom Malá Luka. Je ukrytý v prírodnej zeleni a krásne zdobený kamennými múrmi. Little Port je pláž, na ktorú strávite deň. Má prirodzený odtieň, krásne a čisté more a hlboké štrk. Vezmite so sebou všetko, čo potrebujete, pretože keď prídete na túto pláž, je ťažké odísť, kým je slnko. Aj keď je pláž na pláži, chráňte ju pomocou opaľovacích krémov.Plaža Mala Luka OmišPláž Stanići - Stanići sa nachádza neďaleko Omiša a je to prvá pláž smerom k tomuto smeru. Pláž Stanići je tvorená väčšími balvanmi, niekoľkými skalami zdobí pobrežie a plytké vody. V niektorých miestach nad plážou rastú vysoké borovice, ale nie je dostatok odtieňa. Nezabudnite sa chrániť, aby ste sa mohli bez obáv stať. Keď sa príliš zahrieva slnko, prejdite do miestnej reštaurácie a vychutnajte si osviežujúci nápoj alebo chutné jedlo.

Plaža Stanići OmišPláž Lokva Rogoznica - Pláž sa nachádza v rovnakom meste v blízkosti Omiša. Je krásne zdobený, s kamienkovými podlahami a okrajmi ležiacimi na útese. Na pláži, a nad tým rastú borovice, ktoré pracujú v tieni. Pláž je prístupná s miernym prístupom k vode a more má niekoľko metrov a polovicu plytkých vôd, odkiaľ sa pridávajú ďalšie hĺbky, aby si mohli vychutnať vodu a vodu. Okrem toho je niekoľko stravovacích zariadení, takže nápoje a jedlo sú v blízkosti.

Plaža Lokva RogoznicaPláž Galeb Omiš - Táto pláž je špeciálna pre malé piesky a nachádza sa v centre mesta Omiš. Pláž bola vytvorená na brehu rieky Cetina a je prirodzeným prostredím, v ktorom dnes veľa ľudí teší. Camp Galeb je v blízkosti a zaberá väčšiu plochu hneď vedľa ústia a táborisko prichádza na pláž.

Plaža Galeb OmišMestá a atrakcie v blízkosti mesta OmišDiokleciánov palác Ak spomenieme Split v akomkoľvek kontexte histórie, kultúry alebo dokonca dnešnej podoby tohto mesta - všetci sa môžeme súhlasiť s tým, že naše myšlienky budú dominovať Diokleciánovmu palácu. Diokleciánov palác je starobylým palácom Diokleciánovho cisára v Splite. Bol postavený okolo 300 rokov počas vlády rímskeho cisára Diokleciána. Dioklecián zostal v paláci po odchode z trónu (305) až do svojej smrti (316).

Dioklecijanova palača Split što vidjetiKatedrála St Duje Split. Jednou z najvýznamnejších pamiatok Splitu je určite katedrála sv. Duje. Hovorí sa, že je to najstaršia katedrála na svete, a preto sa pokúsime to čo najlepšie popísať. Katedrála v Splite je venovaná Nanebovzatie Panny Márie. Je známa ako katedrála sv. Dujma a Sv. Duje. Splitská katedrála sa nachádza v komplexe Diokleciánovho paláca, Peristyle a pôvodne bola cisárskym mauzóleom. Prvá budova bola postavená na začiatku 4. storočia a neskôr zrekonštruovaná v katedrále. Predpokladá sa, že táto katedrála je najstaršou katedrálou na svete.Katedrala SplitSplitska riva nadobudla svoju súčasnú podobu na začiatku 19. storočia. Počas tohto obdobia francúzsky vládol francúzsky, ktorého môžeme pripisovať väčšine zásluh jej vzhľadu, ktorý je jednoducho okúzľujúci. Stovky rokov neskôr boli autochtónne rastlinné druhy nahradené palmami a nová veľká zmena nastala pred koncom 20. storočia, keď bola Riva nakoniec zatvorená pre dopravu.

Split rivaČo navštíviť v Omiši a jeho okolíNárodný park Mljet bol vyhlásený 11. novembra 1960 a jeho povrch pokrýva severozápadnú časť ostrova Mljet a okolitú časť mora.

NP Mljet je prvý inštitucionálny pokus o ochranu pôvodného ekosystému na Jadrane.

Park s jeho povrchom pokrýva západnú tretinu ostrova Mljet. Hranice parku prichádzajú z oblasti Blackbird do najhlbšieho bodu ostrova Cape Goli. Niektoré národné parky zahŕňajú Polače (hlavný turistický a turistický prístav), Goveđari (najstaršia dedina na jazere), Soline (malé miesto pri vchode do Veľkého jazera) a Priština (pošta a národný park) a Pomena (jediný hotel na ostrove).

Mljet National ParkPláže v okolí mesta OmišPláž Podraće je malá krásna zátoka obklopená skalami v Brele, ktorá sa nachádza pod rovnakou cestou v Brela. Jedná sa o kamienkovú pláž s miernym prístupom k moru. Je to jedna z najznámejších pláží v tejto časti nášho pobrežia, a keďže sa nachádza v obci, vedľa pláže máte veľa reštaurácií a kaviarní.

Plaža Podraće BrelaPláž Baska Voda - Main Beach si určite zaslúži svoje meno. Nachádza sa pozdĺž miestneho prístavu, ktorý je jednou z najlepšie vybavených pláží v tejto časti pobrežia Jadranského mora. Kamienková pláž prechádza po brehu, zatiaľ čo kamienková plocha v plytkých vodách sa stará o modré odtiene čistého mora. Najlepší kontrast s fotografiami je zeleň borovíc a veľký počet slnečníkov na pláži. Pláž je vybavená sprchami, prestavbami a je tu kompletná turistická ponuka. Veľké množstvo kaviarní a reštaurácií poskytuje bohatú ponuku, takže každý nájde to najlepšie pre seba. Vedľa pláže máte detské ihrisko, ako aj rôzne športové ponuky pre dospelých. Nebudete to chýbať, ani sa nebudete uvoľňovať pre tichších ľudí. Ak máte pauzu, máte k dispozícii dostatok voľných lehátok na prenájom.

Glavna Plaža Baška VodaPláž Bačvice Split. Ak počul o Splite, počul aj o Bacvice. Stojí za to a naopak. Bačvice je hlavná mestská pláž a najznámejšia pláž v Splite. Ak ste bývali na Bacvice, počuli ste alebo ste dokonca mohli hrať picigin. Popri tom, že sú obľúbeným turistickým miestom, miestni ľudia sú často navštevovaní miestnymi chlapcami, takže dievčatá hrajú najpopulárnejšiu hru v Splite - samozrejme aj po futbale. Pre túto hru sú vhodné šľapaje, kvôli špeciálnym plytkom, a tým sa stali populárnymi planétami. Dokonca aj mimo sezóny, v plytkej vode takmer každý deň, môžete vidieť milovníkov picigin, ako skákajú, chytia malú guľu.

Bačvice SplitPláž Zlatni rat Bol Brač. Táto pláž je určite najznámejšia na celom ostrove a je jedným z najznámejších v Chorvátsku. Pláž Zlatni Rat je osobitná pre svoju postavu, najmä ak je zobrazená zo vzduchu. Je ochrannou známkou chorvátskeho cestovného ruchu a je hlavným detailom mnohých brožúr alebo pohľadníc. Je to samozrejme obľúbené a veľmi dobre vybavené. Pláž má všetko, čo potrebuje. K prebudovaným záchrancom, ktorí sa starajú o bezpečnosť plavca, sa nachádzajú kabíny, sprchy a eskorty.

Zlatni Rat Bol BračStiniva Vis Pláž Vis Ostrov je možno najviac pôsobivá pláž v zátoke Stiniva. Je to veľmi obľúbené, hlavne kvôli vzhľadu a skalám, ktoré obklopujú túto pláž. Je málo povedať, že skaly sú nedostupné. Keď sa pozriete na fotky, pochopíte, čo máme na mysli. Napriek tomu na pláži Stiniva prichádzajú ľudia, ktorí majú lezenie na týchto vysokých a strmých útesoch. Adrenalín je šport pre zriedkavé, dobre vyškolené a odvážne, aby urobili niečo také.

Stiniva VisLučišća bay beach Hvar je krásna zátoka, ktorá sa nachádza asi dva kilometre severne od Svety Nedjelja na ostrove Hvar. Pláž je veľmi malá a nedá sa ubytovať veľkým počtom ľudí, ale našťastie je veľmi ťažké dosiahnuť, väčšinou nie je zaplavená. Je nevyhnutné prejsť na pláž z Veľkej nedeľu.

Okolie mesta OmišKatedrála Trogir je jedným z najznámejších trogirských pamiatok a je zapísaná na zozname chránených miest svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Na tejto budove sú viditeľné štýly od románov až po barok, v nej sú cenné umelecké diela. Samozrejme, myslíme na katedrálu svätého Patrika. Lawrence.

TrogirKamerlengo Tower Trogir - V zachovanom historickom centre Trogiru sa nachádza množstvo pamiatok, z ktorých jedna je určite veža Kamenlergo. Veža bola postavená v 15. storočí a Marin Radoj je zodpovedný za jej výstavbu. Kedysi to bola vojenská pevnosť a dnes bola prestavaná na javisko pre letné koncerty a predstavenia. Zhora je nádherný výhľad na romantickú atmosféru minulosti. Bol rád, že je navštevovaný a každý rád príde vidieť starú stenu veže.
Privatni smještaj direktno od vlasnika na www.SMJESTAJ.com.hr/trazi
Prati nas na facebooku za više članaka o Hrvatskoj. Podijeli ovaj članak klikom na gumbe desno. Hvala
  Upgrade this article

Bio si na ovom mjestu? Podijeli s nama svoja iskustva ili fotografije.
Napiši svoju verziju članka. Nagrađujemo vlasnike apartmana.

Pišete kao gost. Registrirajte se ili prijavite i potpišite vaš tekst sa vašim imenom ili nickom i zadržite opciju editiranja unosa u bilo koje vrijeme.
Ako ste vlasnik apartmana koji je oglašen na rezerviraj.hr, link prema vašem oglasu će biti ispod teksta koji unosite kao nagrada za vaš trud.
Gost
odaberi sliku sa računala