Šibenik a jeho okolie, čo vidieť a vidieť

# Šibenik a jeho okolie, čo vidieť a vidieť

Sjeverna dalmacija

Šibenik

Pošalji svoj sadržaj

komentár alebo Upgrade this article, napíš nový. Registrácia sa nevyžaduje

Šibenik je najstarším chorvátskym samozvaným mestom na Jadrane. Je hlavným kultúrnym, vzdelávacím, administratívnym a hospodárskym centrom Šibenicko-kninskej župy. Existuje dostatok dôvodov na návštevu mesta Šibenik, ale ani nie je blízko tomu, čo ponúka toto mesto.
Prinášame vám zoznam najslávnejších pamiatok a miest, ktoré musíte navštíviť, ak sa nachádzate v Šibeniku alebo v okolitých mestách, ako aj v oblasti Severnej Dalmácie a návrhy na to, čo robiť v Šibeniku.

Po prvýkrát sa Šibenik spomína v roku 1066 darom Petara Kresimíra IV. Preto sa často nazýva mesto Krešimírov. Je zaujímavé poznamenať, že Šibenik, až do epidémie moru v polovici 17. storočia, bolo najväčším mestom na celom východnom pobreží Jadranského mora. To bolo de facto hlavným mestom Chorvátska od decembra 1944 do mája 1945.

Šibenik što vidjeti

Katedrála v Šibeniku - táto budova je zaujímavá a pozoruhodná, a to ako v Chorvátsku, tak vo svete. Mnoho ľudí sa ponorí do tohto zariadenia, pozerá na to s očami odborníkov alebo návštevníkom, ktorý miluje históriu a starú budovu. Štefanská katedrála je určite najdôležitejším architektonickým úspechom z 15. až 16. storočia na území Chorvátska. Je to zvláštne pre veľa vecí a dnes je symbolom tohto mesta. Katedrála bola dokončená v roku 1536 av roku 1555 bol biskupom Ivanom Lucijou Štafilićom. Po dôkladnej rekonštrukcii v 19. storočí bola katedrála znovu venovaná v roku 1860.

Vďaka svojim výnimočným hodnotám bola katedrála mesta Šibenik uvedená v roku 2000 na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Katedrála bola postavená na južnej strane hlavného námestia, na mieste románskeho kostola sv. James. Stavba sa čoskoro nekončila, dokonca viac - trvalo viac ako sto rokov.Šibenska katedralaDalmátska etnická obec je jedinečnou atrakciou chorvátskej turistickej ponuky. Toto krásne prostredie je vzdialené len pár krokov od mora v turistickom letovisku Solaris v Šibeniku, kde sa tu konajú rôzne podujatia a podujatia.

Tu môžete spoznať dalmatínske a dalmátske zvyky z niektorých skorších čias. Ak chcete vidieť, ako sa domy raz pozreli, ako boli postavené a ako boli zdobené vo vnútri, navštívte etnickú dedinu a zistite všetko.Etno selo SolarisAkvárium Šibenik - Ak ste v Šibeniku a hľadáte miesto, kde môžete navštíviť a obohatiť svoj deň, navštívte akvárium Šibenik. Toto miesto je mimoriadne príťažlivé pre deti a mladých ľudí, ale starší ľudia majú čo vidieť. Okrem rozmanitosti rastlín a zvierat, ak máte záujem, môžete sa naučiť veľa zaujímavých vecí o prírode, ktoré obklopuje naše mesto.

Aquarium Šibenik što vidjetiMúzeum mesta Šibenik - založené 20. decembra 1925, keď vyhlásilo tisíc výročia chorvátskeho kráľovstva. Nachádza sa v blízkosti katedrály, v bývalom Knezevskom paláci. Kráľovský palác vo svojej dobe bol súčasťou pobrežného obranného systému mesta. Bol postavený v XIII - XIV storočí a dnes slúži úplne iným spôsobom.

Šibenické mestské múzeum je komplexné múzeum. Skladá sa z archeologických, kultúrno-historických a etnografických oddelení. Múzeum sa zaoberá zhromažďovaním, uchovávaním, spracovaním a prezentáciou kultúrneho a historického dedičstva tohto regiónu. Vo svojich zbierkach zachováva Šibenické múzeum čoraz významné objekty historickej hodnoty, ktoré sú dôležité pre štúdium šibenickej minulosti, od najstarších čias až po súčasnosť.

Muzej Grada ŠibenikaKostol sv. Michala je stále jednou z mnohých budov Šibeniku, ktoré stojí za návštevu. Je to historická pamiatka a pripomína nám čas, ktorým mesto prešlo. Pevnosť stúpa na vrchol starej mestskej aglomerácie, na skalnom kopci 60 metrov nad morom. Prostredníctvom svojej horiacej histórie často menil svoje meno. Táto pevnosť má významnú úlohu a je druhom epicentra Šibeniku. Najstarší dôkaz o existencii civilizácie v oblasti Šibeniku sa našiel na tejto stránke.

Tvrđava svetog Mihovila Šibenik

Šubićevac Fort Šibenik sa nachádza niekoľko sto metrov juhovýchodne od ul. Ivana. Nachádza sa v nadmorskej výške 80 metrov, na kopci Vidakuša. Kopak sa nazýva Vidakuša, pretože na nej pred budovou pevnosti bol malý kostol sv. Vida. Kostol bol postavený v roku 1646, súčasne s pevnosťou sv. Ivana, as ňou hral významnú úlohu pri obrane mesta od Turkov v roku 1647.

Tvrđava Šubićevas Šibenik what to visit what to see Šibenik

Fort St. Nikole sa nachádza pri vchode do Sv. Ante. Bol postavený v 16. storočí na ochranu mesta pred tureckými záchvaty. Dnes stojí a ukazuje stav mesta a jeho vývoj v tomto období. Bol navrhnutý benátskou vojenskou staviteľkou Michielou Sammichellovou. Spodné časti pevnosti sú z bieleho kameňa a horná časť muriva. Fort St. Mikuláš patrí k najsilnejším námorným opevneniam na chorvátskom pobreží Jadranského mora. Navyše je to jedna z najpôsobivejších budov tohto typu v Európe a odvážila sa napísať aj vo svete.

Tvrđava Sv. NikoleOstrov Krapanj - Tento zaujímavý ostrov sa nachádza v blízkosti mesta Šibenik a máte možnosť navštíviť kláštorné múzeum a rôzne potápačské zručnosti z niektorých predošlých čias. Ostrov je tiež zaujímavý, pretože medzi ostrovnými osadami na Jadrane je miesto s najnižšou nadmorskou výškou. Je to obec Krapanj na ostrove rovnakého mena, najvyššej nadmorskej výške nepresahujúcej 1,25 metra. V šesťdesiatych rokoch minulého storočia, s viac ako 1500 obyvateľmi, bol najľudnatejším ostrovom na Jadrane.

Pláže v ŠibenikuBanj Beach je najobľúbenejšia pláž v Šibeniku, ktorá je jedinečná, pretože ponúka krásny výhľad na Šibenik ako celok. Pláž je kamienková a pretože pláž v samotnom meste je veľmi bohatá na obsah, takže kaviarne, reštaurácie, šport a zábava chýba.

Plaža Banj Šibenik više informacijaSolaris Šibenik je hotelové turistické stredisko pozostávajúce z 5 veľkých hotelov a veľkého počtu karavanov a bungalovov, asi 5 kilometrov od centra Šibeniku. Rezort je plný obsahu pre dospelých a detské atrakcie. Takmer neexistuje žiadny obsah, ktorý zákazník môže chcieť ponúknuť v systéme Solaris, od stravovania, zábavy, športových aktivít a obsahu deťom.

Solaris Šibenik

Pláž Sv Nikola - Kamienková pláž pri ostrove, na ktorej je pevnosť Sv. Mikuláš, ktorý je pod ochranou UNESCO. Divoká pláž s množstvom borovicového lesa, bez stravovacích zariadení, jediná vec, ktorú si môžete kúpiť na občerstvenie, je zmrzlina. Napriek tomu je pekné a tiché miesto na dennú starostlivosť na pláži, opaľovanie, plávanie a vychutnávanie nádherného výhľadu na promenádu, ktorá sa tiahne po celom kanáli sv. Anthonyho a úteku z letných davov.

Sveti Nikola Šibenik

Pláže v okolí ŠibenikuPláže v Biograde na Moru - Dražica je hlavná pláž v Biograde na mori neďaleko pláže Soline, ktorá pokračuje na pláži Dražica. Pláž sa nachádza na juhovýchodnej strane mesta a začína s hotelmi Ilirija a Jadranom. Pláž je pozdĺž borovicového lesa pozdĺž celej svojej dĺžky, takže odtieň je zabezpečený všetkými návštevníkmi. K dispozícii je promenáda pozdĺž pláže, kde je široká škála obsahu s rôznymi ponukami, takže nie je takmer nič, čo už dlho nemôžete nájsť na týchto veľkých promenádách. K dispozícii sú bary, kaviarne, nočné kluby, reštaurácie rýchleho občerstvenia, kabíny, zmrzlina, suveníry.

Dražica Biograd na moru beachPláž Soline pokračuje na pláži Dražice. Pláž sa nachádza na juhovýchodnej strane mesta a nachádza sa v borovicovom lese tak, že je ohromená v tieni okrem centrálnej časti piesočnatej pláže. Pláž vedie na pláž od centra mesta, ktorá je asi kilometer dlhá a samotná promenáda je plná občerstvenia, ako sú bary, kaviarne, nočné kluby, reštaurácie rýchleho občerstvenia, kabíny, zmrzlina, suveníry.

Plaža Soline BiogradPláž Podvrák Murter Jednou z pláží, ktoré sa ostrovanci môžu pochváliť, je pláž Podvrák. Hoci sa zdá, že miestni obyvatelia Murter skrývajú tento šperk a udržiavajú ho pre seba, to určite nie je pravda. Všetci hostia sú vítaní a ostrovani sa snažia im ukázať svoju prírodnú krásu v najlepšom svetle. Pláž je obzvlášť dôležitá pre biely piesok, ktorý dáva moru blankytnú a krištáľovo čistú farbu. More, ktoré postihuje pláž, nie je hlboké, čo znamená, že slabší plavci budú môcť naplno vychutnať, rovnako ako rodičia, ktorí prichádzajú so svojimi malými. Ak hľadáte miesto pre relaxačný a upokojujúci účinok, ponorka je pre vás pláž.

Podvrške MurterPine Pakoštane Beach sa nachádza neďaleko pobrežia Pine Beach Pakostane Resort a je obľúbeným miestom pre všetkých hostí v rezorte, rovnako ako pre ostatných hostí, ako aj hostí pre svoju krásu a rozmanitosť. Stredom tejto pláže je malá piesková zátoka, ktorá je úplne prirodzená a je skutočnou atrakciou. V okolí piesočnatého zálivu je väčšinou skalnatá oblasť, časti a štrk, všetko spolu v borovicovom lese, ktorý smeruje až k moru a poskytuje tieň pre všetkých hostí.

Plaža Pine PakoštanePláž Slanica je hlavnou plážou na ostrove Murter. Nachádza sa na južnej strane ostrova, v blízkosti hotela Colentum. Je to piesočnatá pláž a mnohí tvrdia, že je tu najkrajšia pláž. Vzhľadom k plytkej vode, ktorá sa ponorí na pláž, je vhodná pre deti a ľudí, ktorí neplavia ani plávajú. Tiež pláž je skvelou voľbou pre tých, ktorí milujú športové aktivity vo vode, takže bude dobré hrať picigines, volejbal a podobné aktivity, ktoré sú špecifické pre naše more.

Slanica MurterPláž Oasis of Peace sa nachádza v meste Drage v blízkosti Biogradu. Pláž je väčšinou štrkovitá a časť pláže je skalnatá a skalnatá. Pláž sa nachádza vedľa oázy tábora Oasis of Peace. Pláž vedie na pláž od samotnej dediny a do centra je 10 minút chôdze na promenáde. Pláž je bohatá na borovíc a tieň je zabezpečený pre všetkých hostí.

Plaža Oaza Mira DrageHangar Beach sa nachádza v meste Vodice, neďaleko od centra mesta, pred hotelom Olympia a neďaleko hotelov Imperial a Miramare. Poloha hotelov a neďaleko od centra mesta Vodice naznačuje, že ponuka na pláži je bohatá, takže nie je takmer žiadny obsah, ktorý by ste si priali, ak ju nemôžete nájsť v blízkosti pláže. Nedostatok na pláži je veľký dav v letných mesiacoch, takže pláž je ťažké nájsť miesto pre uterák. Pláž je kamienková s časťami, ktoré sú dláždené. Na pláži večer sa nachádzajú rôzne párty a párty na pláži, takže táto pláž nie je len na plávanie a opaľovanie.

Blue Beach Vodice sa nachádza pri výjazde z Vodice smerom na Tribunj a je jedným z hlavných kúpeľov pre sprievodcu a jeho hostí. Pláž je bohatá na zábavu a gastronómiu. Neďaleko sa nachádzajú kaviarne Beach Bar Bamboo, reštaurácie Tropicana Gril Modrá pláž, TonIvan a rôzne stánky so zmrzlinou, fritézy, paláce, nápoje ... Táto pláž má dobre vybavené rampy pre ľahší prístup pre zdravotne postihnutých a starších ľudí k moru. Základňa je kamienková a pri vchode a mora v niektorých častiach prechádza do piesočnatého a je ideálna pre malé deti a sú tu betónové šesťuholníky, ktoré sú vhodné na skákanie do mora.

plaža VodicePláž Primosten sa nachádza v prímorskej zátoke, je veľmi priestranná a dobre zariadená. Na pláži v Primoštene máte sprchy, kabíny a počas sezóny záchranca, ktorý pozorne sleduje bezpečnosť hostí. Pebble je táto pláž, dostatočne dlho na to, aby prijímala všetkých hostí a znovu mala miesta pre nové. Vedľa pláže sú súkromné ubytovanie, hotely a obchody. Všetko, čo potrebujete, je v blízkosti. V blízkosti pláže je Veľká Rudača.

Čo navštíviť v Šibeniku a jeho okolíNárodný park Krka, známy svojimi veľkolepými vodopádmi, sa nachádza neďaleko Skradin v okrese Šibenik-Knin Vodice, asi 25 kilometrov ďaleko. Druhý najnavštevovanejší národný park v Chorvátsku ponúka turistom množstvo hodnôt, od mimoriadne zachovanej prírody a krásnej krajiny až po kultúrne pamiatky a aktívnu dovolenku. Prírodné krásy parku sú najzrejmejšie v vodopádoch rieky Krka, ktoré majú 7 a tvoria spolu prírodný krasový fenomén. Môžete zažiť najkrajšie prirodzené "show" na jar a v lete, keď sú vodopády plné nádhery a teploty umožňujú osviežujúcu vodu v blízkosti vodopádov.

KrkaNárodný park Kornati bol vyhlásený v roku 1980, kedy bol chránený. Celková plocha tohto parku dosahuje približne 220 štvorcových kilometrov a pozostáva z väčších a menších ostrovov a skál, ktoré vychádzajú z modrého mora Jadranského mora. Z celkovej plochy Kornati je obsadených len ¼ pevniny. Zvyšok národného parku je mora a žijúci svet, ktorý tam žije.

Hoci na prvý pohľad je Kornati púštnym a veľmi izolovaným miestom, tento park je bohatý na prírodné a kultúrne bohatstvo. Tiež je zvierací a rastlinný svet ešte stále špecialitou parku. Má prírodné a kultúrne prvky. Obzvlášť rozlíšené sú zvislé útesy, smerujúce k otvorenému moru, tzv. Koruna. Sú druhom fenoménu Kornati a biotopy sú vzácnymi druhmi rastlín a zvierat. Krásy sú najrozšírenejšie prirodzenou rozmanitosťou a mohutnou siluetou tohto ostrova. Kultúrne dedičstvo len pridá k kráse Kornati a dá jednu špeciálnu ponuku tým, ktorí chcú navštíviť národný park. Kornati mapy si môžete zakúpiť v mnohých turistických kanceláriách v meste Vodice.

Nacionalni park KornatiNárodný park Paklenica, asi 70 kilometrov od Vodice. Po svojom vyhlásení je Nacional Paklenica Paklenica druhým v Chorvátsku. To bolo vyhlásené za národný park od roku 1949, alebo presnejšie, 19. októbra 1949. Paklenica bola vyhlásená za park a niekoľko mesiacov po Národnom parku Plitvické jazerá.

Stojí za zmienku, že prvý Paklenica bol vyhlásený národným parkom v roku 1929, ale podľa starých zákonov, deklarovať, ktoré majú byť preskúmané každý rok - to, čo bolo urobené tak po celé roky Paklenica nebol štatút národného parku.

Národný park Pirin 7. júla 2017 a zapísané na zozname UNESCO svetového dedičstva v Európe, ako súčasť spoločných svetového dedičstva 13 krajinách pod názvom "buk pralesa v Karpatoch a iných častiach Európy." Určite stojí za zmienku skutočnosť, že park oplýva rastlinnými druhmi, medzi ktorými sú obzvlášť zdôraznené lesné spoločenstvá. Lesy tvoria čierna borovica (Pinus nigra), ktorej živica "Paklina" je Paklenica a jej názov.

Okrem borovíc lesy Paklenica sú bohaté na buk (Fagus sylvatica) a je tu aj brezová krivka. Paklenica svojou plochou vlastní najväčší zachovaný lesný komplex v Dalmácii. Viac ako polovica parku je pokrytá vegetáciou a zvyšok je krasový reliéf.

 Životné prostredie mesta Biograd na moruSplit Diokleciánov palác - Ak spomenieme Split v akomkoľvek kontexte histórie, kultúry alebo dokonca dnešnej podoby tohto mesta, môžeme sa všetci zhodnúť, že naše myšlienky budú dominovať Diokleciánovmu palácu. Nemusíme byť prekvapení, pretože Diokleciánov palác je akýmsi symbolom mesta a je prvým odkazom na krásy Splitu, jeho historické a kultúrne bohatstvo.

Zoznámte sa trochu lepšie s Diokleciánovým palácom, pozrite sa na niektoré tajomstvá a vychutnajte si krásy historických skutočností, ktoré nám hovoria o detailoch vonkajších stien a interiéru.

Diokleciánov palác je starobylým palácom Diokleciánovho cisára v Splite. Bol postavený okolo 300 rokov počas vlády rímskeho cisára Diokleciána. Dioklecián zostal v paláci po odchode z trónu (305) až do svojej smrti (316).

DioklecijanovaPozdravy Slnku Zadar Pozdrav slnka je inštalácia architekta Nikola Bašić, ktorý sa nachádza v prístave Zadar v kamennej dlažbe na nábreží mesta.

Riva v Zadare sa stala turistickou atrakciou a je obľúbeným miestom pre mnohých návštevníkov, ako aj pre hostí prichádzajúcich do Zadaru. Pohľad z pobrežia poteší všetko, čo prechádza, najmä večer, keď slnko klesá, a začnú sa v inštalácii začať svetelné efekty.

Pozdrav SuncuKostol sv. Donata Zadar Tento kostol v Zadare je tiež ochrannou známkou mesta a patrí k najznámejším a najvýznamnejším európskym predrománskym kostolom.

Pôvodne zasvätený Najsvätejšej Trojici a od 15. storočia so súčasným názvom, pomenovaný po zadarskom biskupovi Donatovi, ktorý inicioval stavbu. Kostol je nezvyčajný cylindrický tvar s dvojitým interiérovým priestorom, a preto vyniká jeho originálnosťou a jedinečnosťou. Niektoré vzory neviazali na stavbu a len niektoré z nich boli spojené s krstnou baptistou Carly Veliky alebo s kostolom sv. Vitalea v Ravenni. Je to pýcha a symbol Zadaru, s pozostatkami rímskeho fóra v jeho základoch, veľkolepý z hľadiska doby výstavby. Dnes je kostol miestom konania hudobných večerov v Donáte kvôli vynikajúcim akustickým črtám a dlhej absencii sakrálnych funkcií.

Donat ZadarZadarská katedrála - Zadarska Katedrála sv. Stošija alebo Anastasia je trojlodová románska budova. Je to aj najväčší kostol v Dalmácii.

Bol postavený pri dvoch príležitostiach, v 12. a 13. storočí, so zachovanými staršími 9. a 11. storočím, ktoré vyrastali na mieste ranej kresťanskej baziliky. Počiatky stavby Zadarskej katedrály sa datujú do ďalekej histórie, v 4. alebo 5. storočí.

Sarkofág s právomocami sv. Stošije vytvoril biskup Zadar Donat. Uchováva sa v katedrále na oltári v severnej apsidii, alebo v ľavom trávniku kostola. V novembri 1202 mesto Zadar, po obliehaní, dobylo a zničilo Benátčanov pomocou ríše IV. vojenský křižák, keď bola katedrála vážne poškodená. Rekonštrukcia katedrály trvala v priebehu 13. storočia, a keď bola dokončená jeho obnova, bola jej 27. mája 1285 znovu venovaná arcibiskupom Lovro Periandarom.


Privatni smještaj direktno od vlasnika na www.SMJESTAJ.com.hr/trazi
Prati nas na facebooku za više članaka o Hrvatskoj. Podijeli ovaj članak klikom na gumbe desno. Hvala
  Upgrade this article

Bio si na ovom mjestu? Podijeli s nama svoja iskustva ili fotografije.
Napiši svoju verziju članka. Nagrađujemo vlasnike apartmana.

Pišete kao gost. Registrirajte se ili prijavite i potpišite vaš tekst sa vašim imenom ili nickom i zadržite opciju editiranja unosa u bilo koje vrijeme.
Ako ste vlasnik apartmana koji je oglašen na rezerviraj.hr, link prema vašem oglasu će biti ispod teksta koji unosite kao nagrada za vaš trud.
Gost
odaberi sliku sa računala