Split a okolie, čo vidieť

# Split a okolie, čo vidieť

Srednja dalmacija

Split

Pošalji svoj sadržaj

komentár alebo Upgrade this article, napíš nový. Registrácia sa nevyžaduje

Prinášame vám zoznam najznámejších pamiatok a miest, ktoré môžete navštíviť, ak ste v Splite alebo v okolitých mestách v oblasti Strednej Dalmácie alebo kde nájsť apartmány v Splite.


Diokleciánov palác Ak spomenieme Split v akomkoľvek kontexte histórie, kultúry alebo dokonca dnešnej podoby tohto mesta - všetci sa môžeme súhlasiť s tým, že naše myšlienky budú dominovať Diokleciánovmu palácu. Diokleciánov palác je starobylým palácom Diokleciánovho cisára v Splite. Bol postavený okolo 300 rokov počas vlády rímskeho cisára Diokleciána. Dioklecián zostal v paláci po odchode z trónu (305) až do svojej smrti (316).

Dioklecijanova palača Split što vidjetiKatedrála St Duje Split. Jednou z najvýznamnejších pamiatok Splitu je určite katedrála sv. Duje. Hovorí sa, že je to najstaršia katedrála na svete, a preto sa pokúsime to čo najlepšie popísať. Katedrála v Splite je venovaná Nanebovzatie Panny Márie. Je známa ako katedrála sv. Dujma a Sv. Duje. Splitská katedrála sa nachádza v komplexe Diokleciánovho paláca, Peristyle a pôvodne bola cisárskym mauzóleom. Prvá budova bola postavená na začiatku 4. storočia a neskôr zrekonštruovaná v katedrále. Predpokladá sa, že táto katedrála je najstaršou katedrálou na svete.

Katedrala SplitProkurative, alebo oficiálne Republikové námestie, je prestížnym stredomorským námestie v centre Splitu. Nachádza sa na západ od Diokleciánovho paláca a je známy ako javisko kultúrnych podujatí v meste Marjan. Toto je miesto, kde sa tradičný Split Entertainment Festival koná už takmer päťdesiat rokov.Split što posjetiti what to visitSplitska riva nadobudla svoju súčasnú podobu na začiatku 19. storočia. Počas tohto obdobia francúzsky vládol francúzsky, ktorého môžeme pripisovať väčšine zásluh jej vzhľadu, ktorý je jednoducho okúzľujúci. Stovky rokov neskôr boli autochtónne rastlinné druhy nahradené palmami a nová veľká zmena nastala pred koncom 20. storočia, keď bola Riva nakoniec zatvorená pre dopravu.

Split rivaSocha Gregora z Nin. Jedna socha sa nachádza vo Varaždine, Ninovi a Splite, kde je najznámejší Split. Socha Split bola založená 29. septembra 1929 v Peristil. Split dostal svoju verziu Gregora Ninovi napriek veľkému nesúhlasu s časťou Splinic. Medzi nimi bol známy konzervátor a archeológ Fr. Frane Bulic. Napriek tomu sa v roku 1954 presunul do dnešnej polohy - medzi Zlatou bránou a Dardanom.

Čo navštíviť v Splite a jej okolíDalmátska etnická obec je jedinečnou atrakciou chorvátskej turistickej ponuky. Tento vyzdobený priestor so všetkými zariadeniami na dvorku sa nachádza v srdci Solaris Beach Resort, o ktorom sme už napísali. Jeho kamenné dláždené nádvoria a kamenné domy odhaľujú úplne nový svet. V skutočnosti odhaľujú svet minulých čias, dnes takmer zabudnutý. Je to príležitosť pripomenúť si niektoré veci, od začiatku storočia.

Brána dalmátskej etnickej dediny je otvorená pre všetkých. Osobitná pozornosť sa bude venovať ľuďom, ktorí milujú a rešpektujú kvalitu ponuky, zatiaľ čo zároveň hodnotí hlboko zakorenenú dalmátsku tradíciu.

 Katedrála Šibenik (iba 15 km od Vodice) Táto budova je zaujímavá a pozoruhodná, a to ako v Chorvátsku, tak vo svete. Mnohí obdivovať to, sledoval očami odborníkov, alebo návštevník, ktorý má rád históriu a staré gradnju.Katedrala v Šibeniku je určite najvýznamnejší architektonické dosiahnutie období medzi 15. a 16. storočia. Na chorvátskej pôde. Je to zvláštne pre veľa vecí a dnes je symbolom tohto mesta.

Vďaka svojim výnimočným hodnotám bola katedrála mesta Šibenik uvedená v roku 2000 na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Katedrála bola postavená na južnej strane hlavného námestia, na mieste románskeho kostola sv. James. Stavba sa čoskoro nekončila, dokonca viac - trvalo viac ako sto rokov.

Myšlienka budovania veľkého katedrálneho chrámu sa datuje do roku 1298. V tomto období si Šibenik získal vlastné biskupstvo a titul mesta. Týmto spôsobom prišla potreba katedrály s prirodzenou sekvenciou, ktorá sa uskutočnila vo väčšine ostatných miest.

 Národný park Krka, známy svojimi nádhernými vodopádmi, sa nachádza v blízkosti mesta Skradin na okrese Šibenik-Knin. Druhý najnavštevovanejší národný park v Chorvátsku ponúka turistom množstvo hodnôt, od mimoriadne zachovanej prírody a krásnej krajiny až po kultúrne pamiatky a aktívnu dovolenku. Ak ste milovník prírody alebo chcete preskúmať kultúru miestnej populácie, NP Krka je pre vás ideálnym cieľom. Jednou z najdôležitejších vecí, ktoré ľudia často zabúdajú, je prekrásne mesto Skradin, s ktorým začína takmer každá cesta do NP Krka. S menej ako 500 obyvateľmi ponúka Skradin históriu a kultúrne dedičstvo, ktoré mohli vidieť mnohé väčšie mestá.

Národný park Mljet bol vyhlásený 11. novembra 1960 a jeho povrch pokrýva severozápadnú časť ostrova Mljet a okolitú časť mora.

NP Mljet je prvý inštitucionálny pokus o ochranu pôvodného ekosystému na Jadrane.

Park s jeho povrchom pokrýva západnú tretinu ostrova Mljet. Hranice parku prichádzajú z oblasti Blackbird do najhlbšieho bodu ostrova Cape Goli. Niektoré národné parky zahŕňajú Polače (hlavný turistický a turistický prístav), Goveđari (najstaršia dedina na jazere), Soline (malé miesto pri vchode do Veľkého jazera) a Priština (pošta a národný park) a Pomena (jediný hotel na ostrove).

 

Národný park Kornati bol vyhlásený v roku 1980, kedy bol chránený. Celková plocha tohto parku dosahuje približne 220 štvorcových kilometrov a pozostáva z väčších a menších ostrovov a skál, ktoré vychádzajú z modrého mora Jadranského mora. Z celkovej plochy Kornati je obsadených len ¼ pevniny. Zvyšok národného parku je mora a žijúci svet, ktorý tam žije.

Hoci na prvý pohľad je Kornati púštnym a veľmi izolovaným miestom, tento park je bohatý na prírodné a kultúrne bohatstvo. Tiež je zvierací a rastlinný svet ešte stále špecialitou parku. Má prírodné a kultúrne prvky. Obzvlášť rozlíšené sú zvislé útesy, smerujúce k otvorenému moru, tzv. Koruna. Sú druhom fenoménu Kornati a biotopy sú vzácnymi druhmi rastlín a zvierat. Krásy sú najrozšírenejšie prirodzenou rozmanitosťou a mohutnou siluetou tohto ostrova. Kultúrne dedičstvo len pridá k kráse Kornati a dá jednu špeciálnu ponuku tým, ktorí chcú navštíviť národný park. Kornati mapy si môžete zakúpiť v mnohých turistických kanceláriách v meste Vodice.

 Pláže Split a okoliePláž Bačvice Split. Ak počul o Splite, počul aj o Bacvice. Stojí za to a naopak. Bačvice je hlavná mestská pláž a najznámejšia pláž v Splite. Ak ste bývali na Bacvice, počuli ste alebo ste dokonca mohli hrať picigin. Popri tom, že sú obľúbeným turistickým miestom, miestni ľudia sú často navštevovaní miestnymi chlapcami, takže dievčatá hrajú najpopulárnejšiu hru v Splite - samozrejme aj po futbale. Pre túto hru sú vhodné šľapaje, kvôli špeciálnym plytkom, a tým sa stali populárnymi planétami. Dokonca aj mimo sezóny, v plytkej vode takmer každý deň, môžete vidieť milovníkov picigin, ako skákajú, chytia malú guľu.

Pláž Kašjuni Split. Les Marjan má ďalšiu krásnu pláž v Splite. Pláž Kašjuni sa nachádza v zátoke s rovnakým názvom, na južnej strane pobrežia Marjan. Je to veľmi populárne a samozrejme plné. Na pláž sa môžete dostať autom, zaparkovať ju v blízkosti a pokračovať na čisto biele štrk. Jedna časť je neustále na slnku, s usporiadanými salónikmi, zatiaľ čo druhý koniec je ukrytý v zelenom borovicovom lese. Pláž je plne vybavená a je vhodná pre všetky typy hostí.

Najkrajšie pláže v okolí SplituPláž Zlatni rat Bol Brač. Táto pláž je určite najznámejšia na celom ostrove a je jedným z najznámejších v Chorvátsku. Pláž Zlatni Rat je osobitná pre svoju postavu, najmä ak je zobrazená zo vzduchu. Je ochrannou známkou chorvátskeho cestovného ruchu a je hlavným detailom mnohých brožúr alebo pohľadníc. Je to samozrejme obľúbené a veľmi dobre vybavené. Pláž má všetko, čo potrebuje. K prebudovaným záchrancom, ktorí sa starajú o bezpečnosť plavca, sa nachádzajú kabíny, sprchy a eskorty.Stiniva Vis Pláž Vis Ostrov je možno najviac pôsobivá pláž v zátoke Stiniva. Je to veľmi obľúbené, hlavne kvôli vzhľadu a skalám, ktoré obklopujú túto pláž. Je málo povedať, že skaly sú nedostupné. Keď sa pozriete na fotky, pochopíte, čo máme na mysli. Napriek tomu na pláži Stiniva prichádzajú ľudia, ktorí majú lezenie na týchto vysokých a strmých útesoch. Adrenalín je šport pre zriedkavé, dobre vyškolené a odvážne, aby urobili niečo také.Lučišća bay beach Hvar je krásna zátoka, ktorá sa nachádza asi dva kilometre severne od Svety Nedjelja na ostrove Hvar. Pláž je veľmi malá a nedá sa ubytovať veľkým počtom ľudí, ale našťastie je veľmi ťažké dosiahnuť, väčšinou nie je zaplavená. Je nevyhnutné prejsť na pláž z Veľkej nedeľu.

Pláž Malá Luka Omiš. Ak opustíte Omiš, v mieste Stanići, uvidíte túto krásnu pláž s názvom Malá Luka. Je ukrytý v prírodnej zeleni a krásne zdobený kamennými múrmi. Little Port je pláž, na ktorú strávite deň. Má prirodzený odtieň, krásne a čisté more a hlboké štrk. Vezmite so sebou všetko, čo potrebujete, pretože keď prídete na túto pláž, je ťažké odísť, kým je slnko. Aj keď je pláž na pláži, chráňte ju pomocou opaľovacích krémov

Pláž Primosten sa nachádza v prímorskej zátoke, je veľmi priestranná a dobre zariadená. Na pláži v Primoštene máte sprchy, kabíny a počas sezóny záchranca, ktorý pozorne sleduje bezpečnosť hostí. Pebble je táto pláž, dostatočne dlho na to, aby prijímala všetkých hostí a znovu mala miesta pre nové. Vedľa pláže sú súkromné ubytovanie, hotely a obchody. Všetko, čo potrebujete, je v blízkosti. V blízkosti pláže je Veľká Rudača.

Susedné mestá SplitKatedrála Trogir je jedným z najznámejších trogirských pamiatok a je zapísaná na zozname chránených miest svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Na tejto budove sú viditeľné štýly od románov až po barok, v nej sú cenné umelecké diela. Samozrejme, myslíme na katedrálu svätého Patrika. Lawrence.

TrogirV chránenom historickom centre Trogiru sa nachádza množstvo pamiatok, z ktorých jedna je určite veža Kamenlergo. Veža bola postavená v 15. storočí a Marin Radoj je zodpovedný za jej výstavbu. Kedysi to bola vojenská pevnosť a dnes bola prestavaná na javisko pre letné koncerty a predstavenia. Zhora je nádherný výhľad na romantickú atmosféru minulosti. Bol rád, že je navštevovaný a každý rád príde vidieť starú stenu veže.

Omiš Nachádza sa v ústí rieky Cetina, iba 21 km južne od Splitu, ktorá je vzdialená 25 kilometrov. Omiš je mesto so špeciálnym, veľmi priaznivým postavením, ktoré mu umožnilo brániť sa pred útokom počas histórie a dnes ponúka veľa pre cestovný ruch a rozvoj mesta vo všeobecnosti.


Privatni smještaj direktno od vlasnika na www.SMJESTAJ.com.hr/trazi
Prati nas na facebooku za više članaka o Hrvatskoj. Podijeli ovaj članak klikom na gumbe desno. Hvala
  Upgrade this article

Bio si na ovom mjestu? Podijeli s nama svoja iskustva ili fotografije.
Napiši svoju verziju članka. Nagrađujemo vlasnike apartmana.

Pišete kao gost. Registrirajte se ili prijavite i potpišite vaš tekst sa vašim imenom ili nickom i zadržite opciju editiranja unosa u bilo koje vrijeme.
Ako ste vlasnik apartmana koji je oglašen na rezerviraj.hr, link prema vašem oglasu će biti ispod teksta koji unosite kao nagrada za vaš trud.
Gost
odaberi sliku sa računala