Ostrov Brač (Chorvátsko), čo navštíviť

# Ostrov Brač (Chorvátsko), čo navštíviť

Srednja dalmacija

Bol (otok Brač)

Pošalji svoj sadržaj

komentár alebo Upgrade this article, napíš nový. Registrácia sa nevyžaduje

Ostrov Brač, ktorý sa nachádza v južnej Dalmácii, sa nachádza oproti Splite. Povrch ostrova je o niečo menší ako 400 štvorcových kilometrov, čo je najväčší ostrov v Dalmácii a tretí v Jadranskom mori. To je veril, že ostrov bol pomenovaný po súčasnosti, kult Illyrian kmene, ktoré obývali to - brentos.

Prinášame vám zoznam najznámejších pamiatok a miest, ktoré musíte navštíviť, ak ste na ostrove Brač a návrhy na prácu na ostrove Brač.

Čo navštíviť Brač a jeho okolieVidova Gora - Milovníci prírody sú radi, že navštívia najvyšší ostrov na Jadrane. Ak ste dobrodružný duch, v prírode a milujete prírodu, prejdite po trati Vidovského gore na ostrove Brač. krát Gora je najvyšším vrcholom ostrova Brač. Je to skutočne najvyšší ostrov v Jadranskom mori. Z Vidovej je úchvatný výhľad na Bol, svetoznáma pláž Zlatni rat a ostrov Hvar. Mnoho ostrovných hostí, okrem kúpania a baví sa na plážach, rád chodí do prírody a teší sa zvláštnym spôsobom. Dobrodruhovia a ľudia, ktorí milujú prírodu, sa budú cítiť skvelo na trati Vidovej Gory. Vidova gora, okrem prírody, má niekoľko historických a kultúrnych atrakcií. Nižšie uvádzame všetky zaujímavé detaily kopcov tohto ostrova.

Vidova Gora BračOlejové múzeum na ostrove Brač - ostrov Brač má svojich stálych hostí, ale aj tých, ktorí ho znova odhalia. Bez ohľadu na to, do ktorej skupiny patríte, môže byť zaujímavé navštíviť Múzeum ropy na Skrip. Historické múzeum ukazuje históriu pestovania olív na ostrove Brač. Tu nájdete všetky detaily o tradičnom procese spracovania olivového oleja pozostávajúce z obočia, slzy, ohrievača vody a všetkých ostatných tradičných nástrojov používaných na prepravu, výrobu a skladovanie olivového oleja.

Muzej Uja Brač

Supetar je mesto v Chorvátsku, ktoré sa nachádza na ostrove Brač. Je to vlastne najväčšia osada na tomto ostrove, ako aj jeho hospodárske, kultúrne a turistické centrum. Dokonca jedna pätina manželských párov žije v meste Supetar. Nachádza sa v zátoke Sv. Petra, čím získal meno. Toto malé mestečko má prístav a dobré dopravné spojenie so Splitom. Supetar je vyhľadávanou turistickou destináciou pre mnohých, najmä pre námorníkov, ktorí majú možnosť vybrať si z mnohých zátok, ktoré môžu dosiahnuť. Okrem námorníka navštívia Supetar hostí, ktorí radi užívajú krásne pláže, navštevujú pamiatky, kostoly a ďalšie kultúrne a historické pamiatky.

 Najkrajšie pláže na ostrove BračPláž Bol - Najznámejšou zo všetkých pláží na ostrove Brač je pláž Zlatni Rat v Bol. Tieto pláže sú symbolom ostrova a celej chorvátskej turistiky. Je to špecifické v tom, že mení vrcholový tvar v závislosti od fúkania vetra. Pláž Zlatni Rat je osobitná pre svoju postavu, najmä ak je zobrazená zo vzduchu. Je ochrannou známkou chorvátskeho cestovného ruchu a je hlavným detailom mnohých brožúr alebo pohľadníc. Veľká obľuba pláže je sprevádzaná bohatou ponukou rôznych obsahov, je na vás, aby ste si užili túto krásnu pláž.Zlatni Rat Bol Brač više slika

FKK Paklina - priamo pri pláži Zlatni rat je jedným z najznámejších nudistických pláží FKK, pláž Paklina. Pláž sa nachádza na západnom konci známeho Zlatého rohu. Hlavnou časťou pláže je štrk a asi 200 metrov, ak hľadáte viac súkromia, pokračujte pešo na západ, aby ste našli krásne piesčité a skalnaté zátoky.

 

Pláž Kotlina Brac - Táto pláž sa nachádza v samotnej dedine Bol, na ostrove Brač a reštaurácii s nepriateľskou atmosférou. Okrem kúpania a opaľovania, keď chcete jesť vynikajúce jedlo, stačí urobiť pár krokov a už ste pri stole, v tieni a čaká na vašu objednávku. Keď budete čakať na príchod talířov, čas prejde nádherným výhľadom, ktorý pochádza z terasy tejto budovy. Nachádza sa tesne pri samotnej pláži a po mori a je ideálne umiestnený tak, aby si mohol vychutnať moment.

 V južnej časti ostrova, medzi mestami Bol a Sumartin na ostrove Brač, je malá zátoka s veľmi veľkou ponukou. Reštaurácia na brehu je krásne zdobená, všetko v kameň a ako taká zdobí očarujúce prírodné prostredie. Pláž pod reštauráciou je veľmi populárna, najmä ak budeme brať do úvahy izoláciu tejto zátoky. Konkrétne to bude zriedkavé príchody z pevniny, a preto boaterovia zbožňujú túto časť pobrežia mesta Brač.

 

Pláž Murvica je veľmi obľúbená. Je krásna a nachádza sa v prírodnom prostredí. Nachádza sa na južnej strane ostrova Brač, pod dedinkou Murvica. Je vyrobená z malého štrku, pokrytého skálami a pokrytých šumivými vlnami čistého mora. Pláž má určené miesto pre kúpajúcich sa. Je to atraktívny vzhľad, najmä z dôvodu vzdialenosti v diaľke, ktorá odhaľuje siluetu susedného ostrova Hvar.

 


Privatni smještaj direktno od vlasnika na www.SMJESTAJ.com.hr/trazi
Prati nas na facebooku za više članaka o Hrvatskoj. Podijeli ovaj članak klikom na gumbe desno. Hvala
  Upgrade this article

Bio si na ovom mjestu? Podijeli s nama svoja iskustva ili fotografije.
Napiši svoju verziju članka. Nagrađujemo vlasnike apartmana.

Pišete kao gost. Registrirajte se ili prijavite i potpišite vaš tekst sa vašim imenom ili nickom i zadržite opciju editiranja unosa u bilo koje vrijeme.
Ako ste vlasnik apartmana koji je oglašen na rezerviraj.hr, link prema vašem oglasu će biti ispod teksta koji unosite kao nagrada za vaš trud.
Gost
odaberi sliku sa računala