Ostrov Pag (Chorvátsko) navštíviť a navštíviť

# Ostrov Pag (Chorvátsko) navštíviť a navštíviť

Sjeverna dalmacija

Pag (otok)

Pošalji svoj sadržaj

komentár alebo Upgrade this article, napíš nový. Registrácia sa nevyžaduje

Prinášame vám zoznam najznámejších pamiatok a miest, ktoré musíte navštíviť, ak ste na ostrove Pag a návrhy čo robit na Pagu.
Cestovný ruch je hospodárskou pobočkou Pagu, ktorá je zvlášť živená. Celý ostrov je skutočne orientovaný na turistiku, ale rybolov má významnú úlohu pri rozvoji Pagu.

Prvý veľký hojdací cyklus cestovného ruchu v meste Pag bol začiatkom 60. rokov minulého storočia. K dnešnému dňu je táto oblasť hospodárstva pestovaná v meste Pag, čo je zrejmé aj preto, že mesto je známe ako destinácia po celom svete. Počet hostí sa každý rok zvyšuje a rastúci záujem o návštevu mesta i ostrova Pag. Dnes má Pag približne 10 000 lôžok pre prenocovania a počas letnej sezóny tu žije viac ako 100 000 hostí. Najväčší počet turistov nájde svoje miesto v súkromných apartmánoch a izbách, jedna časť si vyberie jeden z mnohých autokempingov, zatiaľ čo zvyšok zaplní hotelové kapacity.

Pag je určite jedným z najznámejších produktov tohto ostrova. Hoci ostrovani budú pracovať viac druhov syrov, každý z nich je vyrobený z mlieka získaného výlučne z oviec, ktoré zasiahli ostrov Pag. Týmto je syr špeciálny a oceňovaný vo svete. Prečo je to tak? Potrebujeme vedieť, že ostrov Pag je zvláštny, pretože má veľmi malú trávu, ktorá je veľmi slaná pre soľ a občerstvenie, ktoré spotrebuje búra. Ovce, ktoré kŕmia túto trávu a aromatické bylinky, ako sú smajlíky, šalvia a keš, dávajú mlieku osobitné príchute. Sir, vyrobený z takého mlieka, má aj špeciálnu arómu. Gurmáni si to uvedomujú a radi požívajú syr z Pagu.

Paški Sir

Pláže na PagBeritnica - Táto pláž sa nachádza na ostrove Pag, južne od malej dediny Metajna. Je to špeciálne v prirodzene zložitých horách v plytkej vode, skvelej pre fotografie alebo jednoducho na obdiv od brehu. Oddýchnite si v Beritnici s krásnou trojrozbierkou scénou. Tí málo kvalifikovaní môžu vyliezť na jednu z nich a zapamätať si nezabudnuteľné chvíle z letných prázdnin.

 V blízkosti Beritnice sa nachádza pláž Ručica. Je to veľmi populárne, väčšinou kvôli svojej kráse. Neudržateľná príroda, surové prostredie a trochu izolovaná poloha tejto pláže sú kombináciou, ktorá určite má pozitívny účinok. Početné svetové zoznamy - výber najlepších prázdninových destinácií, spomenúť pláž na Pag. Pláž sa nachádza v blízkosti malej osady Metajna.

 

Názov najlepšie popisuje túto pláž na Pag. Čistá pláž je stále jedným z tých, ktoré vás očarí. Táto pláž sa nachádza neďaleko mesta Kolan, na rovnakej strane ako pláž Zrce. Napriek tomu je to pokojná pláž ideálna pre vychutnanie si ticha, slnka, bez každodenných večierkov. A táto pláž je veľmi obľúbená a priťahuje množstvo hostí. Je to dostatočne tiché, pretože sa nachádza v blízkosti pláže Zrće a je vhodné pre rodinnú dovolenku.

 V blízkosti mesta Novalja leží dlhá oblázková pláž Zrće, ktorá bola pomenovaná po chorvátskej Ibize. Docela vhodne prezývaný pre pláž, ktorá je najobľúbenejší beach party v Chorvátsku. je to len asi 2 a pol kilometra od centra mesta Novalja, obklopený borovicami a veľkými parkovacími miestami. Zrće je kamienková pláž s bielymi kamienkami správneho tvaru. Vstup do mora je kamienkové a strmé, čo znamená, že po niekoľkých metroch máte dostatok hĺbky k kúpaniu v kryštálových farbách nášho mora.

Plaža Zrće Pag NovaljaPláže Šimunského tábora - Najväčším bohatstvom Šimuniho tábora sú jeho piesčité - kamienkové pláže, ktoré sa tiahnu po celej dĺžke. V kempe vás privíta šesť štrkových a piesočnatých pláží, z ktorých sú dokonca aj dve pláže pre psov.

 Pláž Caska je kombináciou piesku a štrku. Nachádza sa v bezprostrednej blízkosti hotela, kde sa nachádza aj kaviareň, kde sa hostia môžu osviežiť. Beach Biser nemá prirodzený odtieň, takže je žiaduce, aby si hostia na pláži potrebovali ochranu proti slnečnému žiareniu. Táto pláž je veľmi dostupná, pokojná a vhodná pre všetky vekové kategórie. Je to obzvlášť vhodné pre detskú hru, ako aj pre ľudí, ktorí plavajú menej ťažko.

 Srčanka Pag - Táto krásna pláž sa nachádza niekoľko kilometrov južne od tábora Šimuni na ostrove Pag. Pláž je divoká a skrytá, je o niečo ťažšie dostupná, ale určite stojí za to, pretože ponecháva dych.

 


Privatni smještaj direktno od vlasnika na www.SMJESTAJ.com.hr/trazi
Prati nas na facebooku za više članaka o Hrvatskoj. Podijeli ovaj članak klikom na gumbe desno. Hvala
  Upgrade this article

Bio si na ovom mjestu? Podijeli s nama svoja iskustva ili fotografije.
Napiši svoju verziju članka. Nagrađujemo vlasnike apartmana.

Pišete kao gost. Registrirajte se ili prijavite i potpišite vaš tekst sa vašim imenom ili nickom i zadržite opciju editiranja unosa u bilo koje vrijeme.
Ako ste vlasnik apartmana koji je oglašen na rezerviraj.hr, link prema vašem oglasu će biti ispod teksta koji unosite kao nagrada za vaš trud.
Gost
odaberi sliku sa računala