Vodice (Chorvátsko) a okolie na návštevu

# Vodice (Chorvátsko) a okolie na návštevu

Sjeverna dalmacija

Vodice

Pošalji svoj sadržaj

komentár alebo Upgrade this article, napíš nový. Registrácia sa nevyžaduje

Prinášame vám zoznam najznámejších pamiatok a miest, ktoré musíte navštíviť, ak sa nachádzate v meste Vodice alebo okolitých dedinách Srima, Tribunj, Jadrija a ďalších, ako aj v oblasti Severnej Dalmácie alebo kde nájsť apartmány v Vodiciach.

Čo navštíviť v meste Vodice a jeho okolíDalmátska etnická obec je jedinečnou atrakciou chorvátskej turistickej ponuky. Tento vyzdobený priestor so všetkými zariadeniami na dvorku sa nachádza v srdci Solaris Beach Resort, o ktorom sme už napísali. Jeho kamenné dláždené nádvoria a kamenné domy odhaľujú úplne nový svet. V skutočnosti odhaľujú svet minulých čias, dnes takmer zabudnutý. Je to príležitosť pripomenúť si niektoré veci, od začiatku storočia.

Brána dalmátskej etnickej dediny je otvorená pre všetkých. Osobitná pozornosť sa bude venovať ľuďom, ktorí milujú a rešpektujú kvalitu ponuky, zatiaľ čo zároveň hodnotí hlboko zakorenenú dalmátsku tradíciu.

 Katedrála Šibenik (iba 15 km od Vodice) Táto budova je zaujímavá a pozoruhodná, a to ako v Chorvátsku, tak vo svete. Mnohí obdivovať to, sledoval očami odborníkov, alebo návštevník, ktorý má rád históriu a staré gradnju.Katedrala v Šibeniku je určite najvýznamnejší architektonické dosiahnutie období medzi 15. a 16. storočia. Na chorvátskej pôde. Je to zvláštne pre veľa vecí a dnes je symbolom tohto mesta.

Vďaka svojim výnimočným hodnotám bola katedrála mesta Šibenik uvedená v roku 2000 na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Katedrála bola postavená na južnej strane hlavného námestia, na mieste románskeho kostola sv. James. Stavba sa čoskoro nekončila, dokonca viac - trvalo viac ako sto rokov.

Myšlienka budovania veľkého katedrálneho chrámu sa datuje do roku 1298. V tomto období si Šibenik získal vlastné biskupstvo a titul mesta. Týmto spôsobom prišla potreba katedrály s prirodzenou sekvenciou, ktorá sa uskutočnila vo väčšine ostatných miest.

 Národný park Krka, známy svojimi veľkolepými vodopádmi, sa nachádza neďaleko Skradin v okrese Šibenik-Knin Vodice, asi 25 kilometrov ďaleko. Druhý najnavštevovanejší národný park v Chorvátsku ponúka turistom množstvo hodnôt, od mimoriadne zachovanej prírody a krásnej krajiny až po kultúrne pamiatky a aktívnu dovolenku. Ak ste milovník prírody alebo chcete preskúmať kultúru miestnej populácie, NP Krka je pre vás ideálnym cieľom. Jednou z najdôležitejších vecí, ktoré ľudia často zabúdajú, je prekrásne mesto Skradin, s ktorým začína takmer každá cesta do NP Krka. S menej ako 500 obyvateľmi ponúka Skradin históriu a kultúrne dedičstvo, ktoré mohli vidieť mnohé väčšie mestá.

Prírodný park Vransko jazero sa nachádza 30 km od mesta Vodice, bol vyhlásený za park v roku 1999. Rozkladá sa na 57 kilometrov štvorcových kilometrov. Vranské jazero je najväčšie prírodné jazero v Chorvátsku a bolo vytvorené ako krasové pole plné vody. Jazero je kryptorespresia, čo znamená, že povrch je nad hladinou mora, zatiaľ čo dno je pod morskou hladinou. Jazero je hĺbkou od 2 do 5 metrov a keďže je blízko mora, podzemná vodná cesta preniká do jazera a mierne slaná. Jazero zbiera veľa zrážkových vôd a vody z okolitých riek.

V prírodnom parku Vranského jazera sa nachádzajú aj staré budovy, ako napríklad neskoré starožitné veže Osridaku zo 4. storočia. Veža slúžila ako vojenské pozorovanie a prístrešia pred nepriaznivým počasím. K dispozícii je tiež benátska veža Osridak z 15. storočia a pozostatky podobných benátskych objektov, ktoré slúžili na obranu Osmanskej ríše. Zostávajú ešte pozostatky benediktínskeho kláštora a tureckého odpočinku a hostín.

Národný park Kornati bol vyhlásený v roku 1980, kedy bol chránený. Celková plocha tohto parku dosahuje približne 220 štvorcových kilometrov a pozostáva z väčších a menších ostrovov a skál, ktoré vychádzajú z modrého mora Jadranského mora. Z celkovej plochy Kornati je obsadených len ¼ pevniny. Zvyšok národného parku je mora a žijúci svet, ktorý tam žije.

Hoci na prvý pohľad je Kornati púštnym a veľmi izolovaným miestom, tento park je bohatý na prírodné a kultúrne bohatstvo. Tiež je zvierací a rastlinný svet ešte stále špecialitou parku. Má prírodné a kultúrne prvky. Obzvlášť rozlíšené sú zvislé útesy, smerujúce k otvorenému moru, tzv. Koruna. Sú druhom fenoménu Kornati a biotopy sú vzácnymi druhmi rastlín a zvierat. Krásy sú najrozšírenejšie prirodzenou rozmanitosťou a mohutnou siluetou tohto ostrova. Kultúrne dedičstvo len pridá k kráse Kornati a dá jednu špeciálnu ponuku tým, ktorí chcú navštíviť národný park. Kornati mapy si môžete zakúpiť v mnohých turistických kanceláriách v meste Vodice.

Národný park Paklenica, asi 70 kilometrov od Vodice. Po svojom vyhlásení je Nacional Paklenica Paklenica druhým v Chorvátsku. To bolo vyhlásené za národný park od roku 1949, alebo presnejšie, 19. októbra 1949. Paklenica bola vyhlásená za park a niekoľko mesiacov po Národnom parku Plitvické jazerá.

Stojí za zmienku, že prvý Paklenica bol vyhlásený národným parkom v roku 1929, ale podľa starých zákonov, deklarovať, ktoré majú byť preskúmané každý rok - to, čo bolo urobené tak po celé roky Paklenica nebol štatút národného parku.

Národný park Pirin 7. júla 2017 a zapísané na zozname UNESCO svetového dedičstva v Európe, ako súčasť spoločných svetového dedičstva 13 krajinách pod názvom "buk pralesa v Karpatoch a iných častiach Európy." Určite stojí za zmienku skutočnosť, že park oplýva rastlinnými druhmi, medzi ktorými sú obzvlášť zdôraznené lesné spoločenstvá. Lesy tvoria čierna borovica (Pinus nigra), ktorej živica "Paklina" je Paklenica a jej názov.

Okrem borovíc lesy Paklenica sú bohaté na buk (Fagus sylvatica) a je tu aj brezová krivka. Paklenica svojou plochou vlastní najväčší zachovaný lesný komplex v Dalmácii. Viac ako polovica parku je pokrytá vegetáciou a zvyšok je krasový reliéf.Pláže Vodice a jeho okolieHangar Beach sa nachádza v meste Vodice, neďaleko od centra mesta, pred hotelom Olympia a neďaleko hotelov Imperial a Miramare. Poloha hotelov a neďaleko od centra mesta Vodice naznačuje, že ponuka na pláži je bohatá, takže nie je takmer žiadny obsah, ktorý by ste si priali, ak ju nemôžete nájsť v blízkosti pláže. Nedostatok na pláži je veľký dav v letných mesiacoch, takže pláž je ťažké nájsť miesto pre uterák. Pláž je kamienková s časťami, ktoré sú dláždené. Na pláži večer sa nachádzajú rôzne párty a párty na pláži, takže táto pláž nie je len na plávanie a opaľovanie.

Blue Beach Vodice sa nachádza pri výjazde z Vodice smerom na Tribunj a je jedným z hlavných kúpeľov pre sprievodcu a jeho hostí. Pláž je bohatá na zábavu a gastronómiu. Neďaleko sa nachádzajú kaviarne Beach Bar Bamboo, reštaurácie Tropicana Gril Modrá pláž, TonIvan a rôzne stánky so zmrzlinou, fritézy, paláce, nápoje ... Táto pláž má dobre vybavené rampy pre ľahší prístup pre zdravotne postihnutých a starších ľudí k moru. Základňa je kamienková a pri vchode a mora v niektorých častiach prechádza do piesočnatého a je ideálna pre malé deti a sú tu betónové šesťuholníky, ktoré sú vhodné na skákanie do mora.

Biograd na Moru. Nachádza sa asi 30 kilometrov od Vodice, jednej z najobľúbenejších turistických destinácií v regióne. Pláž Drazica je hlavná pláž v Biograde na mori neďaleko pláže Soline, ktorá pokračuje na pláži Dražica. Pláž sa nachádza na juhovýchodnej strane mesta a začína s hotelmi Ilirija a Jadranom. Pláž je pozdĺž borovicového lesa pozdĺž celej svojej dĺžky, takže odtieň je zabezpečený všetkými návštevníkmi. K dispozícii je promenáda pozdĺž pláže, kde je široká škála obsahu s rôznymi ponukami, takže nie je takmer nič, čo už dlho nemôžete nájsť na týchto veľkých promenádách. K dispozícii sú bary, kaviarne, nočné kluby reštaurácie, reštaurácie rýchleho občerstvenia, kabíny, zmrzlinové salóny, suveníry ... Hostia si nenechajú ujsť aktivitu, ktorú chcú. K dispozícii sú ihriská na plážový volejbal, prenájom skútrov, parasailing, tenisové kurty, tobogany atď. Pláž je označená modrou vlajkou. Pláž Soline pokračuje na pláži Dražica. Na pláži sa nachádza na juhovýchodnej strane mesta a je umiestnený v borovicovom lese tak hojnej odtieňa s výnimkou strednej časti pláže, ktorá je pokrytá pieskom. Plážová promenáda od centra mesta, ktoré je okolo jedného kilometra a veľmi promenáda je plný vybavenie, ako sú bary, kaviarne, nočné kluby, reštaurácie, rýchle občerstvenie je, stánky s palacinkami, zmrzlinou, suveníry ...

Najkrajšie pláže v okolí mesta VodiceSakarun je piesočná pláž s dĺžkou približne 800 metrov. Nachádza sa na severozápadnej strane Dugi otoku a s výhľadom na južné pobrežie Jadranského mora Vás očarí všetci hostia, ktorí chcú nezabudnuteľné chvíle v skutočnom prírodnom prostredí. Hoci pláž je plytká, len po niekoľkých metroch hĺbky dosahuje v priemere 10 metrov. Zvláštnosť tejto pláže a farby mora, ktoré jej vonia, dávajú jemný piesok, zatiaľ čo na pobreží je silnejšia kamienková, takzvané kamenné oblázky. Pláž je obklopená borovicovým lesom, ktorý dáva svojim hosťom prirodzený odtieň. Na pláži Sakarun nájdete tri reštaurácie s možnosťou výberu jedál a nápojov. Okrem prirodzeného tieňa, ak to potrebujete, môžete si slobodne prenajať slnečníky vyrobené z plátna, ktoré perfektne zapadajú do prirodzenej atmosféry pláže.

Kraljičina pláž Nin Ak idete z Nin na ostrov Vir, na pravej strane máte malú dedinu, ktorá schováva túto krásnu piesočnatú pláž. Pláž Kraljičina sa nachádza za malou cestou na ulici Put Skril a napriek tomu, že je v letovisku, táto pláž stále ponúka úplne prirodzenú atmosféru. More je plytké, veľmi vhodné pre detské hry, hranie piktogramov alebo iné vodné športy. Vedľa pláže sa nachádza jedáleň s ponukou plážových večierkov. Hostia sa schovávajú pod slnečníkmi, ale ak ste na pláži, vziať so sebou slnko. Pláž nemá prirodzený odtieň, takže je dobré mať svoj dáždnik. Neďaleko je krásna pláž Ninska Laguna.

Pláž Podvrák Murter Jednou z pláží, ktoré sa ostrovanci môžu pochváliť, je pláž Podvrák. Hoci sa zdá, že miestni obyvatelia Murter skrývajú tento šperk a udržiavajú ho pre seba, to určite nie je pravda. Všetci hostia sú vítaní a ostrovani sa snažia im ukázať svoju prírodnú krásu v najlepšom svetle. Pláž je obzvlášť dôležitá pre biely piesok, ktorý dáva moru blankytnú a krištáľovo čistú farbu. More, ktoré postihuje pláž, nie je hlboké, čo znamená, že slabší plavci budú môcť naplno vychutnať, rovnako ako rodičia, ktorí prichádzajú so svojimi malými. Ak hľadáte miesto pre relaxačný a upokojujúci účinok, ponorka je pre vás pláž.

Pláž Beritnica sa nachádza na ostrove Pag, južne od malej dediny Metajna. Je to špeciálne v prirodzene zložitých horách v plytkej vode, skvelej pre fotografie alebo jednoducho na obdiv od brehu. Oddýchnite si v Beritnici s krásnou trojrozbierkou scénou. Tí málo kvalifikovaní môžu vyliezť na jednu z nich a zapamätať si nezabudnuteľné chvíle z letných prázdnin. Pláž je inak obklopená skalnatou krajinou s menšou kamienkovou plážou. Neexistuje žiadny prírodný odtieň, rovnako ako žiadne kaviarne (najbližšie k pláži Ručica).Beritnica Pag

Pláž Slanica je hlavnou plážou na ostrove Murter. Nachádza sa na južnej strane ostrova, v blízkosti hotela Colentum. Je to piesočnatá pláž a mnohí tvrdia, že je tu najkrajšia pláž. Vzhľadom k plytkej vode, ktorá sa ponorí na pláž, je vhodná pre deti a ľudí, ktorí neplavia ani plávajú. Tiež pláž je skvelou voľbou pre tých, ktorí milujú športové aktivity vo vode, takže bude dobré hrať picigines, volejbal a podobné aktivity, ktoré sú špecifické pre naše more.

 

Pláž Primosten sa nachádza v prímorskej zátoke, je veľmi priestranná a dobre zariadená. Na pláži v Primoštene máte sprchy, kabíny a počas sezóny záchranca, ktorý pozorne sleduje bezpečnosť hostí. Pebble je táto pláž, dostatočne dlho na to, aby prijímala všetkých hostí a znovu mala miesta pre nové. Vedľa pláže sú súkromné ubytovanie, hotely a obchody. Všetko, čo potrebujete, je v blízkosti. V blízkosti pláže je Veľká Rudača.

Okolie mesta VodiceNárodní námestie v Zadare je zdobené mnohými historickými budovami, medzi ktorými je aj krásny kostol sv.

Predrománsky kostol bol dlhodobo zachovaný už dlho. Dnes zdobia časť námestia a obohatia ho o ponuku - historickú aj kultúrnu. Vo východnej časti námestia bol palác Ghirardini postavený v románskom štýle s balkónom renesančného štýlu 15. storočia.Pozdravy Slnku Zadar Pozdrav slnka je inštalácia architekta Nikola Bašić, ktorý sa nachádza v prístave Zadar v kamennej dlažbe na nábreží mesta.

Riva v Zadare sa stala turistickou atrakciou a je obľúbeným miestom pre mnohých návštevníkov, ako aj pre hostí prichádzajúcich do Zadaru. Pohľad z pobrežia poteší všetko, čo prechádza, najmä večer, keď slnko klesá, a začnú sa v inštalácii začať svetelné efekty.

Pozdrav Suncu

Rímske fórum v Zadare je najväčšia oblasť svojho druhu na východnej strane Jadranu. Zakladateľom fóra bolo prvé rímske auto Augustin. Dôkazom toho sú dva nápisy v kameňoch z 3. storočia, kedy bola dokončená výstavba fóra. Povrchové fórum v Zadare zaujíma 90 × 45 metrov, ale časom sa zmenilo.

Raz, rímske fórum bolo zatvorené v rámci galérií na poschodí. Bohužiaľ sa dnes zachovali iba pôvodné chodníky a schody a dva dekoratívne monumentálne stĺpy, z ktorých jeden je na svojom pôvodnom mieste. Je zaujímavé, že slúžil ako stĺp hanby v jednom období, o čom svedčia reťazce z tohto obdobia.

Rimski forum Zadar

Kostol sv. Donata Zadar - Tento kostol v Zadare je tiež ochrannou známkou mesta a patrí k najznámejším a najvýznamnejším európskym predrománskym kostolom.

Pôvodne zasvätený Najsvätejšej Trojici a od 15. storočia so súčasným názvom, pomenovaný po zadarskom biskupovi Donatovi, ktorý inicioval stavbu. Kostol je nezvyčajný cylindrický tvar s dvojitým interiérovým priestorom, a preto vyniká jeho originálnosťou a jedinečnosťou. Niektoré vzory neviazali na stavbu a len niektoré z nich boli spojené s krstnou baptistou Carly Veliky alebo s kostolom sv. Vitalea v Ravenni. Je to pýcha a symbol Zadaru, s pozostatkami rímskeho fóra v jeho základoch, veľkolepý z hľadiska doby výstavby. Dnes je kostol miestom konania hudobných večerov v Donáte kvôli vynikajúcim akustickým črtám a dlhej absencii sakrálnych funkcií.

 

Zadarská katedrála sv. Stošija, alebo Anastasia, je trojloďová románska budova. Je to aj najväčší kostol v Dalmácii.

Bol postavený pri dvoch príležitostiach, v 12. a 13. storočí, so zachovanými staršími 9. a 11. storočím, ktoré vyrastali na mieste ranej kresťanskej baziliky. Počiatky stavby Zadarskej katedrály sa datujú do ďalekej histórie, v 4. alebo 5. storočí.

Sarkofág s právomocami sv. Stošije vytvoril biskup Zadar Donat. Uchováva sa v katedrále na oltári v severnej apsidii, alebo v ľavom trávniku kostola. V novembri 1202 mesto Zadar, po obliehaní, dobylo a zničilo Benátčanov pomocou ríše IV. vojenský křižák, keď bola katedrála vážne poškodená. Rekonštrukcia katedrály trvala v priebehu 13. storočia, a keď bola dokončená jeho obnova, bola jej 27. mája 1285 znovu venovaná arcibiskupom Lovro Periandarom.

Split Diokleciánov palác - Ak spomenieme Split v akomkoľvek kontexte histórie, kultúry alebo dokonca dnešnej podoby tohto mesta, môžeme sa všetci zhodnúť, že naše myšlienky budú dominovať Diokleciánovmu palácu. Nemusíme byť prekvapení, pretože Diokleciánov palác je akýmsi symbolom mesta a je prvým odkazom na krásy Splitu, jeho historické a kultúrne bohatstvo.

Zoznámte sa trochu lepšie s Diokleciánovým palácom, pozrite sa na niektoré tajomstvá a vychutnajte si krásy historických skutočností, ktoré nám hovoria o detailoch vonkajších stien a interiéru.

Diokleciánov palác je starobylým palácom Diokleciánovho cisára v Splite. Bol postavený okolo 300 rokov počas vlády rímskeho cisára Diokleciána. Dioklecián zostal v paláci po odchode z trónu (305) až do svojej smrti (316).

Dioklecijanova


Privatni smještaj direktno od vlasnika na www.SMJESTAJ.com.hr/trazi
Prati nas na facebooku za više članaka o Hrvatskoj. Podijeli ovaj članak klikom na gumbe desno. Hvala
  Upgrade this article

Bio si na ovom mjestu? Podijeli s nama svoja iskustva ili fotografije.
Napiši svoju verziju članka. Nagrađujemo vlasnike apartmana.

Pišete kao gost. Registrirajte se ili prijavite i potpišite vaš tekst sa vašim imenom ili nickom i zadržite opciju editiranja unosa u bilo koje vrijeme.
Ako ste vlasnik apartmana koji je oglašen na rezerviraj.hr, link prema vašem oglasu će biti ispod teksta koji unosite kao nagrada za vaš trud.
Gost
odaberi sliku sa računala