Ostrov Korčula (Chorvátsko), aby ste navštívili a navštívili

# Ostrov Korčula (Chorvátsko), aby ste navštívili a navštívili

Južna dalmacija

Korčula (otok)

Pošalji svoj sadržaj

komentár alebo Upgrade this article, napíš nový. Registrácia sa nevyžaduje

Ostrov Korčula je šiesty najväčší ostrov Jadranského mora, ktorý sa nachádza v južnej Dalmácii, menej ako 300 km2 v blízkosti polostrova Pelješac, na ktorom je na niektorých miestach rozdelené menej ako 1 míle. Ostrov patrí do okresu Dubrovník-Neretva, podľa posledného sčítania obyvateľov je okolo 16 000 trvalých obyvateľov.

Prinášame vám zoznam najslávnejších pamiatok a miest, ktoré musíte navštíviť, ak ste na ostrove Korčula a návrhy na to, čo robiť v Korčule.

Zaujímavé miesta v Korčule - čo vidieť a robiťMesto Korčula - mesto Korčula pozostáva z 5 osád: Korčula, Čara, Pupnat, Račišće a Žrnovo. Staré mesto je v každom smere zastrčené pri mori. Preto je to tak zaujímavé a šťastné, že sa dnes navštevuje, najmä v letných mesiacoch. Deň mesta Korčula môže byť určite považovaná za turistickú atrakciu. Sláva svätého Thoddena 29. júla. Zaujímavosťou je, že svätý je patrónom svätého Marka Korčula, ale kult sv. Tomáry v meste je značne výraznejší. Oslava je to, čo bude fandiť všetkých nájdených v blízkosti.

 Pláže na KorčuleProizd sa nachádza neďaleko Korčuly - protozoo je malý ostrovček s menej ako 1 km2 na severozápade Korčuly, 4 km od Korčuly. Na ostrove je iba jedna reštaurácia na južnej strane a niekoľko krásnych zátok s krištáľovo čistým morom. Jedna z zátok, Donji Bili Bok, je určená pre naturistov a má značku FKK. Ostrov roku 2007 bol Chorvátskou agentúrou pre cestovný ruch vybraný ako "pláž roka" a britský Daily Telegraf ju zaradil medzi päť najkrajších pláží na Jadrane.

Pláž Samograd Bay sa nachádza na severovýchodnej strane ostrova Korčula neďaleko Račišče, len 500 metrov od zátoky Vaje, ktorú sme už napísali. Táto krásna kamienková zátoka je prepojená cestou racisce, z ktorej je vzdialená asi 2 km. Cesta k pláži je úzka a skalnatá a môže vytvoriť malý problém, ale táto krásna pláž stojí za námahu, ideálne miesto pre každého, kto hľadá pokoj v nedotknutej prírode. 

Pláž Vaja Korcula - sa nachádza na severovýchodnej strane ostrova Korčula pri meste Račišće. Pláž vedie na pláž spájajúcu Racisce a štrkovú zátoku Vaja, vzdialenej 10 minút od centra. Smerovanie na pláž nie je príliš jednoduché, pretože strmý úsek cez skaly, ale krása tejto zátoky určite zaslúži malú námahu.

 Istra beach Korčula je malá piesočnatá pláž nachádzajúca sa v zátoke s rovnakým názvom v Brne na ostrove Korčula. Základňa pláže je vyrobená z bahna, ktoré sa považuje za liečivé, tak veľa pochádza zo zdravotných dôvodov. Pláž je mimoriadne plytká a obklopená 3 stranami borovicovými lesmi, takže je veľmi obľúbená. V blízkosti pláže sa nachádza športové a rekreačné centrum s 2 tenisovými kurtmi, vodným plavbami, plážový volejbal a stolný tenis. Môžete sa pozrieť na zvyšok ponuky v Brne, ktorá je pár sto metrov od pláže.

 Pláž Bačva, Pupnat Korčula - Táto pláž sa nachádza v malej odľahlej zátoke na južnom pobreží ostrova Korčula, v blízkosti Pupnati Luka, asi 13 km od mesta Korčula, tesne pred vchodom do obce Pupnat. Krásna štrkovitá pláž je jednou z najkrajších pláží na ostrove Korčula. Na pláži sa dostanete asi kilometer dlhú, úzku križovatku na ceste D118.

 

Pláž Vela Pržina sa nachádza na južnej strane ostrova Korčula v Lumbarde a patrí medzi najkrajšie pláže na ostrove. Pláž je piesočnatá s plytkým dnom, takže je vhodná pre rodiny s deťmi. Przina stojí pred otvoreným morom s výhľadom na ostrov Lastovo a národný park Mljet. K dispozícii je tiež malý bar na pláži, tiež nazývaný Pržina, k dispozícii je tiež rýchle občerstvenie, WC, ležadlo a parkovisko pri pláži.

 


Privatni smještaj direktno od vlasnika na www.SMJESTAJ.com.hr/trazi
Prati nas na facebooku za više članaka o Hrvatskoj. Podijeli ovaj članak klikom na gumbe desno. Hvala
  Upgrade this article

Bio si na ovom mjestu? Podijeli s nama svoja iskustva ili fotografije.
Napiši svoju verziju članka. Nagrađujemo vlasnike apartmana.

Pišete kao gost. Registrirajte se ili prijavite i potpišite vaš tekst sa vašim imenom ili nickom i zadržite opciju editiranja unosa u bilo koje vrijeme.
Ako ste vlasnik apartmana koji je oglašen na rezerviraj.hr, link prema vašem oglasu će biti ispod teksta koji unosite kao nagrada za vaš trud.
Gost
odaberi sliku sa računala