Split Bačvice pláž Chorvátsko

# Split Bačvice pláž Chorvátsko

Srednja dalmacija

Split

Pošalji svoj sadržaj

komentár alebo Upgrade this article, napíš nový. Registrácia sa nevyžaduje
článok
Lokácie
Split
18.08.2017. 11:44 dodajeIvan

Ak ste boli v Splite, najmä v letných mesiacoch, potom ste veľmi pravdepodobne boli na pláži Bačvice. Predstavíme Vám najznámejšiu pláž v Splite.
Bačvice je vlastne rezidenčná štvrť a mestská časť chorvátskeho mesta Split. Prístav obklopuje záliv, kde sa nachádza táto pláž. Je to krásna piesočná pláž, ktorá sa nachádza v samom centre mesta, ktorý je veľmi populárny a známy mimo Splitu.

Pláž sa nachádza neďaleko od mestského prístavu na východe a je známa svojou piesočnatou škrupinou, ktorá ide ďaleko do mora. Vďaka základom a tieňom, ktoré sme spomenuli, pláž Bačvice je ideálna pre hranie piktogramov.

Samotná časť mesta v blízkosti pláže je bohatá na historické a kultúrne pamiatky, medzi ktorými sa vyznačuje najmä kostol Panny Márie z Pojišany z 10. storočia. Kostol bol postavený nad zálivom, v oblasti Pojišan.Bačvice je 600 m dlhá a piesková časť je 180 metrov, zatiaľ čo zvyšok zálivu je konkrétna promenáda. Pláž Bačvice sa stala kultovým miestom pre hranie picigínov a každoročne sú tu turnaje. Od roku 2005 sa na pláži konalo Majstrovstvá sveta v piknikoch.

Pláž Bačvice v SplitePláž Bačvice je vzdialená desať minút chôdze od centra mesta. Nachádza sa v plytkej piesočnej zátoke a je populárny v plytkých vodách, kde hrá tradičnú hru "picigin". Táto hra je obľúbená medzi Španielmi, ktorí už 90 rokov zdokonalili svoje zručnosti v nábreží. Hrajú to počas celého roka, dokonca aj v najchladnejších zimných mesiacoch. Španielov berie tento šport vážne a najlepšie, čo s tým súvisí, je skutočnosť, že na nočnú hru na pláži sú reflektory. Zaujímavosťou tejto súťaže je, že picigin nehrá body, takže v súťaži nie sú víťazi. Konkrétne cieľom hry je urobiť najatraktívnejšie skoky a najlepším spôsobom, ako odmietnuť loptu s dlaňou.Ak navštívite pláž, pri hraní picigin, nezabudnite zastaviť a vidieť málo o tom, čo je hra okolo. Okrem toho, že si vychutnáte picigin, tu je veľký počet kúpajúcich sa a okrem kúpeľov sa môžete tešiť na neďalekých terasách miestnych kaviarní a reštaurácií. Väčšina pláže je konkrétna čata určená na prechádzky a opaľovanie a môžete si ju vychutnať na pláži alebo v blízkosti pláže leňaním na lehátkach pod slnkom.

K dispozícii je tiež obľúbený nočný klub na pláži, ktorý je obľúbený u mladších Španielov. Klub je tiež obľúbený medzi hosťami, takže táto pláž je ďalším dobrým miestom na prechádzku do nočného života. Ak ste mladí, vyhľadajte zábavu a hudbu až do skorého rána - príďte do Bačvice.

Pláž má modrú vlajku a more je veľmi čisté, ale stále je veľkým problémom morské riasy, ktoré vlny často odchádzajú z pobrežia, rovnako ako zákal mora vďaka jemnému piesku.

Pre bezpečnosť na pláži a v mori sú skúsení šetriaci záchranári tak, aby ste si mohli oddýchnuť a vychutnať si slnko a deti sa môžu zabaviť v zábavnom parku s tobogánmi, trampolínami a gumovými hradu. Z extra obsahu, ktorý je potrebný na jednej z týchto pláží, môžeme zahrnúť vonkajšie sprchy, verejné WC, prestavbu kabín a tiež možnosť požičania lehátok a slnečníkov

.

Niekoľko zaujímavých faktov o tejto plážiMnohí nevedia, ale na pláži Bačvice zaznamenal legendárny videoklip ku komerčným sóda pips. Bolo to už v roku 1983. Spot bol natočený pod patronátom Dalmácie a objavila sa bývalá slečna Jugoslávie Ana Sasso. V roku 2013 spustila skupina Studio Frendo pieseň "Pipi", ktorej obsah sa točí okolo epizódy na Bačvicích.

Ďalšia zaujímavá vec - Splitska skupina Stivideni zaznamenala pieseň "My Go to Bačvice" venovanú tejto pláži.

 

Prati nas na facebooku za više članaka o Hrvatskoj. Podijeli ovaj članak klikom na gumbe desno. Hvala
  Upgrade this article

Bio si na ovom mjestu? Podijeli s nama svoja iskustva ili fotografije.
Napiši svoju verziju članka. Nagrađujemo vlasnike apartmana.

Pišete kao gost. Registrirajte se ili prijavite i potpišite vaš tekst sa vašim imenom ili nickom i zadržite opciju editiranja unosa u bilo koje vrijeme.
Ako ste vlasnik apartmana koji je oglašen na rezerviraj.hr, link prema vašem oglasu će biti ispod teksta koji unosite kao nagrada za vaš trud.
Gost
odaberi sliku sa računala