Štadión Poljud Split je zaujímavý sektor, kapacita

# Štadión Poljud Split je zaujímavý sektor, kapacita

Srednja dalmacija

Split

Pošalji svoj sadržaj

komentár alebo Upgrade this article, napíš nový. Registrácia sa nevyžaduje

Španieli sú veľmi hrdí na svoj štadión - Poljud, ktorý navštevuje čoraz väčší počet zahraničných návštevníkov rok čo rok, vidieť a ponoriť sa na štadión.
Poljud Mestský štadión, známy ako Poljudska ljepota. Nachádza sa v okrese Poljud v Splite na severozápade mesta, na mieste, kde bolo kedysi liečivé bahno. Štadión bol postavený v roku 1979 ako súčasť výstavby športových zariadení 8. stredomorských hier.

Autorom projektu je rijecky architekt Boris Magas. Samotný štadión vznikol vo fáze výstavby štadióna a výrazne ovplyvnil architektonické pohľady mnohých svetových štadiónov v Taliansku, Japonsku (Kobe) a Malajzii. Po olympijskom štadióne Minheni pritiahla pozornosť verejnosti v oblasti atletickej architektúry.Vo svojej hre Poljud hrá jeho domácu hru HNK Hajduk SplitHNK Hajduk Split hrá doma. Kapacita štadióna je 35 000 miest. Okrem udržiavania stredomorských hier, na ktorých oficiálny štadión otvoril Josip Broz Tito, sa v roku 1990 konal Poljud v Majstrovstvách Európy v atletike, kde klesali európske a svetové rekordy. Francúzsky 4x100m rake klesol svetový rekord s skóre 37.79. Pridelilo sa 165 medailí, odvysielalo sa 125 vlajok a odohralo sa 43 hymn. Z celého sveta bolo dokonca 1 200 reportérov. Svetlá atletickej atletiky smerovali na Poljud.Okrem spomínaných podujatí a úspechov, o desaťročie skôr v 80. rokoch na Medzinárodnej atletickej rallye, vystúpili početní atléti ako Acherman, Simeoni, Byer, Mennea, zatiaľ čo Ruth Fuchsová hodila kopiu do nového svetového rekordu 69,96 m.

Poljud je jedným zo štadiónov, kde sa hrá domáca hra a chorvátsky futbalový tím. Hostil niekoľko najsilnejších tímov na svete, takže môžeme rozlíšiť Brazíliu, Nemecko, Taliansko, Holandsko a ďalšie.

Okrem športu, štadión hostí aj hudobné podujatia. Medzi koncertmi, ktoré sa konali v Poljud, boli najmä vystúpenia Miška Kovača, Thompsona, Vinka Coceho a priateľov, Iron Maiden, Roger Watwers a Ultra Festival.

Turistické zaujímavostiHNK Hajduk nedávno zorganizoval prehliadku štadióna. S deviatimi miestami sprevádzanými sprievodcami sa návštevníci budú môcť zoznámiť s históriou klubu a štadiónom v priebehu 40 minút s iba 20 kuna.

Návštevou štadióna poznáte mnoho zaujímavých faktov. Môžete počuť príbeh o založení Hajduk, rovnako ako Biely a Hnedý salón, pozrite sa na obrázky Hajduk, Starom placa a atrakcií Torcida a v Trophy Hall, aby ste videli najcennejšie trofeje a vypočuli si príbeh Titus Cupu.Na trase prehliadky sú tiež slávnostné chaty, trávniky a kaplnky, ktoré tiež ponúkajú svoje zaujímavé príbehy.

Počas mesiaca jún je možné navštíviť štadión každý deň od 9.00 do 19.00 hod. Na celý deň a po polovici júla na začiatku futbalovej sezóny je potrebné vopred oznámiť čas príchodu.

Turistická prehliadka štadióna PoljudVzhľadom na zvyšujúci sa počet turistov prichádzajúcich na štadión sú organizované prehliadky štadióna a klubová miestnosť s prehliadkami. Cena zájazdu je 35,00 kn (vrátane DPH).

Skupinová prehliadka je najlepšie organizovaná vopred, hoci v júni je možné navštíviť štadión každý deň od 9:00 do 19:00.

Prehliadka trvá 30 až 40 minút a zahŕňa:

zakladatelia

Príbeh o zakladateľoch Hajduk, krátka história, o potoku Flek ao narodení Hajdukovho mena.

salóniky

Krátka prehliadka Bieleho a hnedého salónu s krátkym príbehom, ktorý predstavuje každý z nich.

Chodba do trofejnej haly

Na pravej strane obrázku je zobrazená zaujímavosť Hajduk, víťazi pohára, Stará plac, Torcida, legendy klubu.

Trophy Hall

Charta Husseinovej vyhlášky čestného tímu slobodného Francúzska, najdrahšieho pohára zo Španielska v roku 1974, ktorý obdržal na Otec Pape, pohár Juhoslávie - príbeh Titus Cupu, majstrovstiev, pohára Chorvátska, najväčšej porážky Manchesteru mimo Anglicka, pôvodnej libretskej operety,

Slávnostná chata

Renovácia legendy o Hajduk, ktorá má vyhradené miesto v chate.

Lawn / Stadium

Príbeh sprievodcu štadiónom, jeho konštrukcia a technické vlastnosti.

kaplnka

Prechádzka kaplnkou, príbeh sprievodcu o využívaní kaplnky, stavba a zaujímavé detaily kaplnky.

Chodba k východu

Prehliadka šampiónov krajiny prostredníctvom histórie s informáciami o najlepších hráčoch generácie, najlepší strelec a zaujímavosti o jednotlivých generáciách.

Koniec: Fan Shop

Ak chcete, môžete si kúpiť rekvizity, ktoré sú tematicky maľované, alebo inak spojené s klubom a jeho úspechmi.

Čo napísať na koniec, okrem možno - Hajduk žije navždy!

Privatni smještaj direktno od vlasnika na www.SMJESTAJ.com.hr/trazi
Prati nas na facebooku za više članaka o Hrvatskoj. Podijeli ovaj članak klikom na gumbe desno. Hvala
  Upgrade this article

Bio si na ovom mjestu? Podijeli s nama svoja iskustva ili fotografije.
Napiši svoju verziju članka. Nagrađujemo vlasnike apartmana.

Pišete kao gost. Registrirajte se ili prijavite i potpišite vaš tekst sa vašim imenom ili nickom i zadržite opciju editiranja unosa u bilo koje vrijeme.
Ako ste vlasnik apartmana koji je oglašen na rezerviraj.hr, link prema vašem oglasu će biti ispod teksta koji unosite kao nagrada za vaš trud.
Gost
odaberi sliku sa računala