Čo kúpiť v Dubrovníku ako suvenír

# Čo kúpiť v Dubrovníku ako suvenír

Južna dalmacija

Dubrovnik

Pošalji svoj sadržaj

komentár alebo Upgrade this article, napíš nový. Registrácia sa nevyžaduje

Bývate v Dubrovníku, historickom a turistickom centre Chorvátska, a zaujíma vás, čo si môžete priniesť domov ako suveníry z tohto krásneho dalmatínskeho mesta na jadranskom pobreží. Snažili sme sa preskúmať, čo bolo najlepšie priviesť domov ako suvenír z Dubrovníka.
Na zodpovedanie tejto otázky musíme zistiť, čo robí Dubrovník rozpoznateľným a čo ho odlišuje od zvyšku Chorvátska a ďalších miest na Jadrane.

Dubrovník je mesto plné historických a kultúrnych pamiatok, ktoré sa nachádza na juhu chorvátskej časti jadranského pobrežia. Kombinácia rozmanitosti prírodných zdrojov v stredomorskej krajine s miernym stredomorským podnebím, historickým dedičstvom, architektonickými a umeleckými hodnotami starého mesta, početnými zariadeniami a aktivitami, ktoré ponúka Dubrovník, sú jedinečné.

Nachádza sa na úpätí Srdje, odkiaľ budete strieľať a budete mať nádherný výhľad na Staré Mesto. Pohľad na mesto zo Srđu je najlepším výhľadom a najbežnejším obrazom Dubrovníka, ktorý vidíte, je častým cieľom mnohých selfie.

Dubrovnik symboly a suvenírySocha sv. Blažeja - Svätá Blaisa je chráneným mestom Dubrovník a celé Dubrovník od roku 972. Narodil sa v dnešnom Turecku v meste Sivas a zomrel v roku 317. Patrón tohto historického mesta je po stáročia oslavovaný ako spasiteľ a ochranca Dubrovníka. Svätý Blais sa podľa legendy hlásil plebejskému Stojkovi, ktorý sa večer modlil v kostole sv. Štefana a nariadil mu, aby informoval senát o úmysle Benátčanov a pripravil sa na obranu. Po zmarení zámeru Benátčanov si obyvatelia Dubrovníka vybrali za svojho hlavného ochrancu sv. Blaisa (predtým sv. Srdce - odtiaľ pohorie Srds a Bak).

Jedným z najznámejších suvenírov na tému Dubrovník je socha sv. Blaise drží mesto v rukách.

(Vzorka suveníru sv. Blaisa z domu v Dubrovníku)

Suveníry z Dubrovníka a regiónu, okolitá socha sv

Orlandov stĺp - na Stradunu, v blízkosti St. Blaise je Orlandov stĺp, ďalší symbol mesta Dubrovník.

Kamenný stĺp, na ktorom bol vyrytý stredoveký bojovník v brnení s mečom a štítom, bol vyrezávaný talianskym umelcom Boninom 1418. Má to byť kamenná socha zobrazujúca Rolanda, rytiera armády Charlemagne, ústrednú postavu slávneho ranného francúzskeho eposu Báseň o Rolande. Pilier Orlando prevzal funkciu stĺpu pre hanebné vystúpenie a verejné trestanie páchateľov. Mnohí z nich skončili svoj život pred verejnosťou a varovali seba, čo by sa s ňou stalo, keby neposlúchla. Spiklenci boli potrestaní obzvlášť kruto. Tam boli tiež bičovanie, zmrzačenie a pečiatka žiaroviek na tvári alebo na čele. Slúžil tiež na oznámenia, oznámenia a vyzdvihol dôležité správy.

Najslávnejšia chorvátska cukrovinka Kraš navrhla originálny suvenír na tému Orlandského piliera.

Tento luxusný suvenír je ručne vyrábaný a balený a je výsledkom storočného Krašskeho remeselníckeho spracovania čokolády. Elegantné darčekové balenie obsahuje aj legendu o Orlande v chorvátčine a angličtine, napísanú ako charta na kotúči papiera.Suvenír orlí piliera z mesta DubrovníkDubrovnik Walls - Dubrovnik Walls boli postavené medzi 13. a 17. storočím a sú len necelé 2 kilometre dlhé, najdôležitejšie dedičstvo a turistická atrakcia mesta sú symbolom mesta Dubrovník. Steny každoročne prechádzajú okolo 1,5 milióna turistov a toto číslo by bolo vyššie, keby mesto neustále nezvyšovalo ceny cestovných lístkov, aby sa davy aspoň mierne znížili. Cena pre sezónu 2018 je 200 kn pre dospelých a 50 kn pre deti. Na predmete dubrovnických múrov nájdete v meste množstvo suvenírov.Dubrovnik walls

Hra o tróny v Dubrovníku - ak ste fanúšikom tejto mega populárnej série, ktorá podľa IMDB patrí medzi 3 najpopulárnejšie série všetkých čias, určite budete informovaní o tom, že piata sezóna bola nakrútená v Dubrovníku. Mesto Kráľovského pristátia hrá v seriáli Dubrovník. Vzhľadom na vzhľad mesta neboli potrebné žiadne väčšie zásahy do scenérie ani špeciálne špeciálne efekty, aby sa z starého Dubrovníka stalo „nebezpečné“ mesto Kráľovského pristátia, pevnosti rodiny Lannister.

Pretože stále viac turistov prichádza do Dubrovníka práve vďaka tejto sérii, v meste sa objavilo veľa suvenírov na túto tému, ako aj miesta, kde si hostia chcú fotografovať a kde sa od tejto série konajú slávne scény.

Game of thrones dubrovnik croatia

Levanduľa - Levanduľa je voňavá okrasná rastlina, ktorá je v Dalmácii veľmi bežná ako stredomorský trvalkový ker. Aj keď sú požiadavky skromné, kvitnú bohato a na dlhú dobu s krásnou vôňou, dodáva záhrade osobitnú živosť, pretože priťahuje mnoho motýľov, čmeliakov a včiel. V Dalmácii sa levanduľa často používa namiesto priemyselných vôní a ako dekorácia. V mnohých obchodoch so suvenírmi sa táto rastlina predáva v malých vreciach ako suvenír.

Lavanda

Pag Syr - Hoci syr Pag nie je veľmi blízko Dubrovníka, je to produkt, ktorý si každý hosť so sebou chce kúpiť ako darček z Chorvátska. Tento druh syra sa vyrába na ostrove Pag v Zadarskom regióne a je jedným z najznámejších syrov na svete. Syr má špecifickú a jedinečnú chuť a je vyrobený z mlieka oviec Pag. Ovce Pag sú špecifické kvôli ostrovu Pag, ktorý nemá takmer žiadnu vegetáciu. Ak sa pozriete na ostrov Pag na mape, môžete vidieť iba kameň. Z dôvodu nedostatočnej vegetácie jesť Pag vo všeobecnosti jesť iba aromatické bylinky, ktoré sú v zime solené morskou soľou postriekanou boraxom. Z tohto dôvodu sú mäso a syr Pagu ovcami špecifickej chuti a nenájdu sa nikde na svete.

Paški sir

Babushka - Babushka je drevená socha bábiky, hoci väčšia symbolika Ruska sa nachádza vo väčšine dubrovnických memorabilií. Väčšina hostí kupujúcich babičky si myslí, že je to miestny symbol, čo nie je pravda. Je to jeden z najpredávanejších suvenírov v meste. Ak vám to nevadí a táto roztomilá drevená socha sa vám páči, môžete si ju kúpiť na mnohých miestach v Dubrovníku.

Babuška

Obchody so suvenírmi v meste DubrovníkDubrovnik House - Dubrovnik House je jedinečný obchod s originálnymi chorvátskymi výrobkami, suvenírmi a lahôdkami. Nachádza sa v stredovekej veži sv. Dominika, ktorá je súčasťou slávnych mestských hradieb. Je to viac než len obchod so suvenírmi, je to skutočný zážitok z Dubrovníka v oblasti umenia, gastronómie a dedičstva.

Rozprestiera sa na dvoch poschodiach. Na hornom poschodí je galéria s výstavami diel mnohých chorvátskych umelcov so zvláštnym dôrazom na umelcov z Dubrovníka. Prízemie slúži ako obchod s remeselnými a tradičnými pochúťkami, ponúka ručne vyrábané suveníry, ručne vyrábané šperky, tradičné pochúťky typické pre oblasť Dubrovníka, veľký výber špičkových chorvátskych vín, rôzne sladkosti a ďalšie autentické remeselné výrobky.

Dubrovačka kuča

Obchod so suvenírmi a umelecký obchod Meduza - Jeden z najznámejších obchodov so suvenírmi v meste, ktorý predáva výlučne chorvátske výrobky. Veľmi užitočný a priateľský personál je vám vždy k dispozícii, o čom svedčia čísla pochvaly v recenziách Google. V obchode nájdete veľké množstvo produktov. Z mydla, čokolády, šperkov, nápojov, suvenírov, lahôdok atď.

Adresa: Prijeko 18, 20000 Dubrovnik

Meduza suvenirnica dubrovnikPrestávka - ručne vyrábané v Chorvátsku

Tento krásny malý obchod v Starom Meste nie je klasický obchod so suvenírmi, ale predáva originálne a krásne vyrobené náramky, náhrdelníky, členky a kľúče, ktoré oslovujú všetky pohlavia. Odolné, jedinečné šperky sú inšpirované kúzelným Jadranským morom. Váš námorný náramok je zabalený vo vašej roztomilej taške z juty, takže je to pekný darček pre niekoho narodeniny (alebo akúkoľvek inú radostnú udalosť).

Adresa: 5 Antuninska ulica, 20000, Dubrovník

Brea time souvenir shop

narukvica na sidroObchod so suvenírmi Iron Throne - Fora shop, aby urobil fotografiu na tróne. Veľa malých vecí, ktoré si treba zapamätať o Dubrovníku s motívmi Game of Thrones a Star Wars. GoT fanúšikovia stoja za návštevu. Ak chcete fotografovať na železnom tróne, musíte si kúpiť jeden zo suvenírov.

Adresa: 7 ulica Boskoviceva (z Buzy) Tretí vchod do starého mesta, 20000, Dubrovník

Game of thrones souvenir shopObchody a nákupné centrá v DubrovníkuDubrovnik Shopping Minceta - Na konci zálivu Gruz nájdete kvalitné nákupné centrum Minceta.

Vo vnútri Mincet nájdete množstvo obchodov: móda, voňavkárstvo, obuv, športové a bytové doplnky a viac ako 20 obchodov.

Adresa: Ul. Nikola Tesla 2, DubrovnikNákupné centrum Srdj - Masívne nákupné centrum s množstvom obchodov s oblečením a obuvou a 2 predajňami potravín a nápojov a obchodom Technomobil, ktorý predáva televízory a domáce spotrebiče mobilným telefónom a notebookom a všetkým rôznym veciam. Ceny sú prijateľné pre všetkých občanov a sú na výhodnom mieste, kde si po nakupovaní môžete posedieť v kaviarni a piť kávu alebo čaj a niektoré ďalšie nápoje a ak máte auto, máte bezplatné parkovanie na parkovisku obchodného domu Srd.

Adresa: Obala Stjepana Radića 25, DubrovnikŠime Bugarija
is owner of an apartment >
Prati nas na facebooku za više članaka o Hrvatskoj. Podijeli ovaj članak klikom na gumbe desno. Hvala
  Upgrade this article

Bio si na ovom mjestu? Podijeli s nama svoja iskustva ili fotografije.
Napiši svoju verziju članka. Nagrađujemo vlasnike apartmana.

Pišete kao gost. Registrirajte se ili prijavite i potpišite vaš tekst sa vašim imenom ili nickom i zadržite opciju editiranja unosa u bilo koje vrijeme.
Ako ste vlasnik apartmana koji je oglašen na rezerviraj.hr, link prema vašem oglasu će biti ispod teksta koji unosite kao nagrada za vaš trud.
Gost
odaberi sliku sa računala