Múzeum starej dediny Kumrovec

# Múzeum starej dediny Kumrovec

Pošalji svoj sadržaj

komentár alebo Upgrade this article, napíš nový. Registrácia sa nevyžaduje

Múzeum „Starej dediny“ KumrovecMyšlienka takéhoto druhu múzea sa objavila už dávno v roku 1947, keď Marijana Gušić etnograficky pracovala v chorvátskom Zagorje a napísala štúdiu o Kumrovci so zvláštnym odkazom na dom Broza Tita.

Umeleckú a kultúrnu históriu múzejného postu upravil v roku 1950 akademický maliar Edo Kovačević a profesor Zdenko Vojnović, riaditeľ Múzea umenia a remesiel. Rodinou Brozovcov sa stal profesor Gušić.

Pamätné múzeum maršala Tita bolo založené v roku 1953, ktoré v tom čase fungovalo pod záštitou Etnografického múzea v Záhrebe.

Dnes je etno dedina Kumrovec najväčším otvoreným priestorom v Chorvátsku vybudovaným podľa tradície s cieľom poskytnúť návštevníkom autentický vzhľad dediny Zagorje od začiatku 20. storočia. V dedine bolo zrekonštruovaných približne 40 objektov, ktoré ukážu mladším generáciám - ako žili naši starí ľudia. Usporiadané opatrenia v múzeu nás priblížia zvykom a každodennému životu roľníkov a ich rodín. Návštevníci sa navyše zoznámia s rôznymi tradičnými remeslami, ktoré obyvatelia dedín Zagorje zabezpečovali pre svoje rodiny. Existujú tradičné záhrady a záhrady, stánky a draky - všetko, čo sa zdalo byť bohatou mozaikou života v dedine.

Múzeum okrem vystavovania výstav ponúka návštevníkom aj mnoho iného interaktívneho obsahu. V múzeu sa konajú rôzne podujatia a workshopy vedené odborníkmi etnológie v spolupráci s remeselníkmi tradičných remesiel. Workshopy a iné podujatia sú prispôsobené pre všetky vekové kategórie. Preto vás všetkých pozývame na návštevu starej dediny, aby ste videli, ako vaši starí ľudia kedysi žili v dedine.

Múzeum zbierkyZbierka, ktoré môžete navštíviť v múzeu, sú:

Zbierka domácich zásob a vidieckeho nábytku

Zbierka ľudového sakrálneho umenia

Zbierka ľudových nástrojov

Zbierka drevených detských hračiek

Zbierka košov a pletených odevov

Zbierka keramiky

Zbierka textilu a textilných remesiel

Sortiment nástrojov a nástrojov

Zbierka pohľadníc a pohľadnice

Zbierka nábytku

Zbierka položiek od vily Kumrovec

Zbierka umenia

Zbierka orechov

Zbierka básní

Zbierka masiek

Pamätné položky

zbraň

Dokumenty a rukopisy

Tlačený materiál

Zbierka vzácnych fotografií a negatívov

Prati nas na facebooku za više članaka o Hrvatskoj. Podijeli ovaj članak klikom na gumbe desno. Hvala
  Upgrade this article

Bio si na ovom mjestu? Podijeli s nama svoja iskustva ili fotografije.
Napiši svoju verziju članka. Nagrađujemo vlasnike apartmana.

Pišete kao gost. Registrirajte se ili prijavite i potpišite vaš tekst sa vašim imenom ili nickom i zadržite opciju editiranja unosa u bilo koje vrijeme.
Ako ste vlasnik apartmana koji je oglašen na rezerviraj.hr, link prema vašem oglasu će biti ispod teksta koji unosite kao nagrada za vaš trud.
Gost
odaberi sliku sa računala