Múzeum torpéda Rijeka

# Múzeum torpéda Rijeka

Kvarner

Rijeka

Pošalji svoj sadržaj

komentár alebo Upgrade this article, napíš nový. Registrácia sa nevyžaduje

Múzeum torpéda - Rijeka sa nachádza v priestoroch mestského múzea v Rijeke. Má veľmi zaujímavú výstavu pod názvom - Torpedo Rijeka, ktorá je ako prvá na svete vystavená takým imaginárnym spôsobom - pomocou mora / vody ako prostriedku, ktorým sa exponovaný objekt pohybuje.

Táto zaujímavá výstava je rozdelená do troch častí:

Prvá časť, ktorá sa nachádza na prízemí, zobrazuje torpédo a jeho najdôležitejšie časti

Druhá časť, umiestnená v priestore schodov, predstavuje chronológiu vývoja tohto vynálezu

Tretia časť, ktorá sa nachádza na prvom poschodí, predstavuje určitý druh kultúrneho vysvetlenia torpéd ako dôležitého vedeckého, nielen vojenského objavu.

Celý showroom je zabalený do priehľadných materiálov, ktorých cieľom je ďalej prezentovať továrne na torpéda, samotné torpéda a ďalšie exponáty. Okrem reklamných pruhov boli nainštalované aj videoprojekcie v showroome špeciálne pripravenom na túto príležitosť.

Kompletná atmosféra „továrne pod morom“ dotvára špeciálne pripravený zvuk pre túto príležitosť, ako aj naprogramované osvetlenie. Celá výstava múzea je navrhnutá tak, aby využívala čo najmenšie vybavenie múzea na prekonanie atmosféry plávajúceho morského dna. V chronologickom poradí boli v múzeu postavené pôvodné časti torpédovej továrne.

Prati nas na facebooku za više članaka o Hrvatskoj. Podijeli ovaj članak klikom na gumbe desno. Hvala
  Upgrade this article

Bio si na ovom mjestu? Podijeli s nama svoja iskustva ili fotografije.
Napiši svoju verziju članka. Nagrađujemo vlasnike apartmana.

Pišete kao gost. Registrirajte se ili prijavite i potpišite vaš tekst sa vašim imenom ili nickom i zadržite opciju editiranja unosa u bilo koje vrijeme.
Ako ste vlasnik apartmana koji je oglašen na rezerviraj.hr, link prema vašem oglasu će biti ispod teksta koji unosite kao nagrada za vaš trud.
Gost
odaberi sliku sa računala